Як приготувати варення із шишок?
Варення із шишок — давно знаний еліксир здоров‘я, лікарство від кашлю та легеневих хвороб. Але тільки останні 20-30 років його почали споживати, як десерт, окрасу солодких страв, соус та інгредієнт до напитків. Тому воно стало мега популярним, а найбільше — у Карпатах, на сувенірних ринках та ярмарках.
Сьогодні ми спробуємо розібратися, чи можна зварити варення із шишок вдома, про які тонкощі варто знати і коли збирати плоди для максимально якісного продукту.
Як готують варення із шишок?
Повірте, у кожного крафтяра є багато своїх секретів та тонкощів приготування цього еліксиру, про які ніхто ніколи вам не розповість. І ми поважаємо це право кожного митця. Тому у вас ніколи не вийде приготувати такий самий за консистенцією та смаком конфітюр, як у карпатського крафтяра.
Але сьогодні ми розповімо вам класичний, стандартний рецепт, який ви зможете вдосконалювати в процесі та робити своїм витвором мистецтва. Занотовуйте.
Пропорції варення із шишок
Нам потрібно всього у співвідношенні 1:1. Тобто: 1 кілограм шишок, 1 кілограм цукру, 1 літр води. Молоді соснові шишки перебираємо, очищаємо від сміття, гілочок, комашок і смоли.
Замочуємо шишки повністю у холодній воді та залишаємо на 12 годин. Так вони стануть ніжнішими. Потім воду ми зливаємо, додаємо цукор і починаємо заварювати сироп.
Далі, ми висипаємо шишки в сироп, доводимо до кипіння і проварюємо 5 хвилин. Знімаємо з вогню наше варення і залишаємо прохолоджуватись на 12 годин. Далі знову варимо і повторюємо процес тричі.
Важливо! Знімати піну під час варіння шишок просто необхідно задля того, щоб конфітюр вийшов прозорим та привабливим ззовні. Розливаємо варення у простерилізовані баночки та зберігаємо при температурі 5-25 градусів, уникаючи прямих сонячних променів.
Збір шишок для варення із шишок
Варення із шишок дороге у порівнянні з іншими саме через те, що період збору плодів сосни надзвичайно короткий, а сам процес складний і брудний. Шишки збирають протягом 1-2 тижнів у травні. Для варення із соснових шишок потрібно брати молоді, соковиті плоди. Це легко визначити, натиснувши нігтем. Збір краще здійснювати в лісах, розташованих далеко від доріг. Адже не секрет, що пил і кіптява від автомобілів осідають на дерева. Плодоносять тільки дорослі дерева, яким не менше 30 років. Лізти по них — високо, а на шляху — багато пилку, комах, смоли. Від цього потрібно буде відмити не лише шишки, але й себе.
Але крафтярам не шкода своєї роботи та часу заради такої насолоди!