Як правильно вибрати запчастини для свого автомобіля

Як правильно вибрати запчастини для свого автомобіля

Одночасно з придбанням автомобіля кожен власник замислюється де діставатиме запчастини для ремонту свого «залізного коня», навіть якщо це авто із салону.

 

При досить широкому виборі, як самих запчастин, і фірм з продажу часом придбання потрібних деталей становить певну складність. Тому ми рекомендуємо звернути увагу на запчастини на сайті https://novaton.ua/catalog/cars.

Як правильно, швидко і комфортно купити запчастини для авто? Спробуємо розібратися.

Які бувають автозапчастини?

Запчастини до автомобіля бувають оригінальні («рідні»), які мають маркування автомобілебудівного заводу та неоригінальні (аналогові), що випускаються незалежними компаніями для різних марок автомобілів. Також можна придбати автозапчастини б/у.

Оригінальні деталі коштують значно дорожче, але відповідають стандартам якості.

Неоригінальні деталі до авто можуть випускатися під маркою виробника, так і під маркою пакувальників.

Якість таких деталей відрізняється і, як правило, автозапчастини для авто б/в або нових автомобілів власники підбирають «рідні». Взагалі купувати запчастини до автомобілів самостійно потрібно в тому випадку, якщо власник авто розуміється на них. В іншому випадку краще довірити підбір автозапчастин для автомобіля спеціалістам.

Важливе значення має місце, де набувають запасні деталі. Для автомобілів існують зручні інтернет-магазини автозапчастин, наприклад, сайт avto.pro, що пропонує широкий асортимент товарів, які можуть знадобитися при ремонті транспортного засобу.

Чи можна перевірити якість автозапчастин?

Оригінальні деталі, їх аналог чи підробка – все залежить від того, ким і де виготовлені запчастини. Деталі-аналоги виробляються відповідно до ліцензійної угоди виробника оригіналів. У цьому випадку автозапчастини для корейських автомобілів, європейських та «штатівських» автівок за якістю практично однакові. Підроблені запчастини називаються умовно «китай» і найчастіше їх видають за оригінал, але… На них відсутня знак виробника та фірмова упаковка, немає стікерів із зазначенням характеристики даної запчастини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  КИБЕРВОЙСКА УКРАИНЫ ПРОНИКЛИ В ГОСУДАРСТВЕННУЮ КОРПОРАЦИЮ ПО АТОМНОЙ ЭНЕРГИИ «РОСАТОМ»

Слід висновок, що краще звернутися в надійну точку продажу автозапчастин, наприклад avto.pro, і завжди бути впевненим в якості деталей для ремонту авто. Особливо якщо власник здійснює ремонт автомобіля власноруч.

Які запчастини краще вибрати?

Оригінальні деталі До таких покупок вдаються найчастіше власники нових авто престижних марок, які не економлять на таких «дрібницях», як запчастини. Але якщо автомобіль вже пробіг кілька тисяч кілометрів, то придбання оригінальної запчастини може коштувати також як сам автомобіль. Якщо ж бюджет автовласника не дозволяє розщедритися на нову деталь, можна придбати запчастини неоригінального виробництва.

Аналог. Це не обов’язково Китай. За цілком розумну ціну можна купити запчастини для автомобіля від іспанських, італійських та інших виробників. Але при покупці потрібно уважно розібратися, якою фірмою було виконано потрібну деталь. Таке придбання має і негативну сторону – аналогові запчастини для авто можуть підвести при встановленні на колишнє місце. Виникає розбіжність зазорів, отворів, кріплень тощо. І тоді деталь «підганяється», що займає певний час.

Запчастини б/у. В цьому випадку можна піти на авторинок і спробувати знайти деталі з розібраного аналогічного авто, але тут виникає багато підводних каменів: деталь вже могла ремонтуватися, а сліди зносу вдало «загримовані». Втім, не виключена купівля справді оригінальної запчастини у пристойному стані.

Якщо звернутися до інтернет-магазину запчастин, то можна безпечно «поправити здоров’я» свого автомобіля, наприклад в інтернет-магазині novaton.ua.

Три правила купівлі б/в запчастин

При покупці мотора або коробки передач автовласник повинен надати маркування, яке вибито на деталі.

При покупці будь-якої електронної запчастини або блоку керування потрібно надавати оригінальний номер запчастини. Є нюанс: на деяких автомобілях блок керування має свою програму з додатковим номером прошивки, тому потрібно уточнювати автомобільний майстер, чи потрібен цей номер.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Батальон "Монако". В ГБР начали досудебное расследование

Якщо передбачається кузовний ремонт автомобіля, потрібно точно знати модель транспортного засобу. При покупці автозапчастин в інтернет-магазині можна надати фото оригінальної запчастини.

Автозапчастини: що можна і не можна купувати

Ходова. Вартість вживаних запчастин для ходової нижче нових на 60-70%, але вибирати потрібно ті, які зношені не більше ніж на 30%.

Кронштейни, кріпильні вироби, амортизатори, пружини, ШРУСи, важелі та сайлентблоки можна купувати не побоюючись. Вживані гальмівні колодки та диски належать до категорії «умовно придатних» (кривизна виправляється проточкою).

Не можна купувати запчастини для автомобіля, якщо вони можуть призвести до ДТП. До цієї категорії належать елементи гальмівної системи: циліндри, гідравлічний та вакуумний підсилювач, шланги, троси, супорти.

Не варто купувати різні датчики, кермові наконечники, кульові опори, маточини та підшипники у зборі (їх стан складно визначити на вигляд).

Під капотом. Якщо потрібно повністю перебрати простір під капотом авто, доведеться викласти близько 1,5-2 тис. у.о. Але ця сума може знизитися вдвічі, якщо придбати запчастини для авто.

Двигун є найдорожчою деталлю цієї групи і його можна придбати або повністю, або блок циліндрів і голову блоку окремо. У комплект покупки двигуна рекомендується включити деталі системи упорскування, колектори, різні гумові патрубки. Без побоювань можна купувати електрообладнання: стартери, генератори, котушки запалювання, моторчики сервоприводи.

Не варто купувати «беушні» деталі системи охолодження: термостат, радіатор, помпу, або акумулятори автомобільні https://novaton.ua/catalog/batteries. Під забороною знаходиться використання ременів б/в.

Кузов. Металеві кузовні деталі будуть на 40% дешевші за рихтування і фарбування своїх, але варто звернути увагу на нюанси.

Такі запчастини для кузовного ремонту як фари, значки, обвіси із пластику, ліхтарі та інші елементи екстер’єру продаються в основному на розбірках, але варто поцікавитись їх наявністю на https://novaton.ua/. Часто у відмінному стані продаються б/в ковпаки, дзеркала заднього виду та ін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Как удалить татуху без последствий

Але двері, крила і капот потрібно вибирати дуже уважно, тому що на розбирання або магазин вони могли потрапити після ДТП або після рихтування і фарбування. Існує прилад, за допомогою якого можна виміряти товщину фарби на деталі: якщо на деталі шар фарби відрізняється від шару на даху, значить деталь не другої, а як мінімум третьої свіжості.

Салон. Ця частина автомобіля також з часом стає непридатною і на автомобілях 10-15 річного віку і старше знайти нові оригінальні деталі інтер’єру складно і тому доводиться купувати запчастини б/в.

Найбільший попит має стеля, так як почистити його практично неможливо. Досить дорогими вважаються дрібні елементи салону: кнопки, замки, перемикачі. Також на розбірках та в інтернет-магазинах запчастин можна пошукати сидіння, керма з оббивкою зі шкіри та функціонуючої подушкою безпеки.

Не рекомендується купувати бардачок, ручку КПП, підрульові важелі, оскільки вони інтенсивно експлуатувалися і можуть швидко вийти з ладу.

Крім запчастин для автомобілів, існують відновлені деталі, які грунтовно відрізняються за ціною. Відновленню підлягають, наприклад, генератор, рульова рейка, стартер, гальмівні циліндри.

Остаточний вибір завжди залишається за власником авто, але при покупці запасних деталей для нового автомобіля не варто заощаджувати. Якщо ж транспортний засіб має вагомий термін експлуатації, підійдуть і інші варіанти для ремонту.

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: