Як правильно вибрати pH-метр, щоб заплатити тільки за потрібні функції?

Як правильно вибрати pH-метр, щоб заплатити тільки за потрібні функції?

pH-метри використовують для того, щоб виміряти показник активності іонів водню у навколишньому середовищі. Вони вимірюють кислотність ґрунту, води, продуктів харчування, розчинів чи інших матеріалів та рідин. Вибір даного приладу необхідно зробити правильно, звертаючи уваги на функції та технічні характеристики товару.

Види pH-метрів

Аналізатори кислотності умовно поділяються на декілька типів:

  • кишенькові (ручні) — невеликі прилади, що легко переносяться. Саме такі pH-метр рекомендовані для вимірювання кислотності ґрунту у саду, полі і на городі. Також вони підходять для вимірювання pH води чи розчинів. Активно використовуються у сфері сільського господарства, у садівництві, незамінні для контролю кислотності води в басейнах.
  • портативні — мають габарити трохи більші; ергономічні девайси, які можна використовувати як в лабораторіях, так і в польових умовах. Основні показники, що вимірюються: pH, провідність, розчинений кисень, концентрація іонів. Поділяються на одноканальні (один показник) та багатоканальні (кілька показників).
  • настільні — встановлюються у лабораторіях. У більшості випадків тут працює таке правило: чим більші габарити вимірювача, тим точніші вимірювання ви отримуєте в результаті (похибка вимірювання менша). Ці прилади мають тримачі для електродів та певні додаткові функції.

Який pH-метр краще обрати?

Якщо сумніваєтеся у виборі відповідного приладу, то задайте наступні питання.

Для яких цілей потрібен pH-метр?

Це буде просто вимірювання кислотності води, чи потрібно знати кислотність ґрунту, а може продуктів харчування? У такому випадку вибір може впасти як на універсальне обладнання, так і на спеціалізоване.

Який потрібен діапазон вимірювань?

Найчастіше кислотність вимірюють у діапазоні від 0 до 14 (від 0 до 7 — кислота, 7 — нейтральне середовище, від 7 до 14 — луг). Але є свої особливості, наприклад, як у pH-метрів для ґрунту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Полуоси в авто: основные функции и отличия

До якої поділки буде вимірюватися точність (±0.1, ±0.01, ±0.001)?

Для базових аналізів достатньо ±0.1-0.2, але, в залежності від досліджень, може знадобитися якісніша модель приладу з точнішими показниками.

Чи вбудована функція АТС?

Завдяки наявності термокомпенсації необхідність піклуватися про температуру зразків відпадає. Можна проводити вимірювання з будь-якою температурою в межах діапазону, зазначеного виробником.

Механічне чи автоматичне калібрування?

Якщо немає бажання перед кожним вимірюванням перевіряти точність аналізатора, краще зробити вибір в бік приладів з автоматичним калібруванням. Тут все просто, взяв калібрувальний розчин, опустив прилад, увімкнув, натиснув потрібну кнопку, почекав і готово!

Яка кількість точок для калібрування?

Кількість точок впливає на точність результатів. Можна відкалібрувати прилад за одним значенням, якщо ви вимірюєте в одному діапазоні, якщо більше — тоді по двох, трьох і так далі.

Змінний чи незмінний електрод?

Є сенс звернути увагу на прилади зі змінним електродом, якщо планується активна експлуатація.

Який клас захищеності приладу?

Краще обрати прилад із вологозахисним корпусом, не дивлячись на умови використання. Наприклад, клас захисту IP67 є досить ефективним, дозволяє занурювати pH-метр у воду на короткий проміжок часу і запобігаючи попаданню пилу.

Джерело: https://ventalab.ua/ph-metri/

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: