Як правильно вибрати насіння для розсади

Як правильно вибрати насіння для розсади
Хороше насіння – запорука майбутнього врожаю. Їх можна купити у будь-якому садовому центрі, але важливо вибрати правильні. Є кілька ознак, на які треба звертати увагу

Хтось із садівників вже садить ранню розсаду, а хтось лише збирається до торгових чи садових центрів, щоб закупити насіння для майбутнього врожаю. І часто в запалі покупок вистачає, що під руку підвернеться. І дуже дарма!

Для початку ми б порадили купувати хоч насіння, хоч розсаду лише у перевырених спеціалізованих магазинах , наприклад в магазині Гуд Харвест good-harvest.ua, що пропонує понад 3000 товарів: насіння овочів, насіння зелені, насіння пряних та лікувальних трав, екзотичних рослин, безліч різновидів квітів, а також великий вибір добрив, стимуляторів росту, інсектицидів, фунгіцидів, гербіцидів, засобів проти комах, гризунів та товари для господарських потреб. Бабуся на ринку чи продавець у сумнівному наметі може розповісти вам чудову історію про величезні врожаї. А насправді насіння може бути заражене або ослаблене спадковими хворобами. У той час, як великі виробники ретельно за цим стежать.

7 ознак якісного насіння

Уважно розгляньте пакетик. Виробники, що поважають себе, видають всю інформацію про насіння. Їм приховувати нічого, вони цінують своє ім’я. До речі, не викидайте пакетик з-під насіння: за ним ви зможете вибрати сорт із тієї ж партії або пред’явити претензію фірмі-виробнику.

Отже, обов’язково має бути зазначено на пакетику з насінням.

1. Назви культури та сорту. Або позначення гібриду F1 або F2 (якщо це гібрид). А також коротка інформація про сорт, його агротехніку (на яку глибину сіяти, наприклад). Бажано, щоб на пакеті був присутній опис сорту (висота, врожайність, колір тощо), а також рекомендації щодо догляду за рослиною.

2. Реквізити виробника. Повна адреса та телефон фірми-виробника (а не тільки її назва).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Апостилирование документов: от диплома до аттестата

3. Номер партії.   Це важливо, якщо через деякий час ви вирішите купити точно таке ж насіння. І номер ДСТУ, за яким визначено посівні якості насіння.

4. Термін зберігання чи термін реалізації. Причому вони не повинні бути надруковані друкарським способом, а проштамповані як друк, адже упаковка для насіння може повторюватися з року в рік, а насіння має бути свіжим.

Важливий момент: фірма, що себе поважає, обов’язково вкаже на пакетику не просто термін придатності, а й рік урожаю насіння. Якщо рік урожаю не вказано, то від покупки краще відмовитись. Адже немає гарантії, що це насіння не лежало кілька років у якомусь сирому ангарі і було розфасовано по фірмових пакетиках, лише коли почали підтискати терміни.

Чим молодше насіння, наприклад, торішнє, тим краще схожість. Це правило стосується майже всіх культур. Єдиний виняток – гарбузові культури. Після 3 років «відпочинку» у огірків, кабачків, патисонів схожість, навпаки, підвищується.

5. Кількість насіння в упаковці. Краще, якщо написано скільки там штук, а не просто грами.

6. Схожість у відсотках. Якщо пакеті зазначено, наприклад, що схожість насіння 80 – 85%, це цілком нормально. Обіцянку ж, що зійдуть усі 100% насіння, вірити не варто – у наших кліматичних умовах це неможливо.

7. Чи оброблено насіння. Зверніть увагу: на деяких пакетиках стоїть напис: «Насіння не слід прогрівати, проморожувати та протравлювати!». Це означає, що всі необхідні операції вже зроблені, і ваша спроба самостійно підвищити схожість насіння приведе їх до загибелі.

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: