Як правильно вибрати квартиру?

Як правильно вибрати квартиру?

Разом з експертом з нерухомості ми з’ясували, що потрібно врахувати при покупці.

Район повинен бути самодостатнім, щоб більшість об’єктів, які ви будете регулярно відвідувати, перебували якщо не в кроковій доступності, то хоча б у одній‑двох зупинках від будинку. Мінімальний набір — супермаркет (а краще відразу кілька, щоб не стояти в чергах), аптеки, поліклініка.

Якщо в сім’ї вже є або передбачаються діти, поблизу мають бути ще школа і дитячий сад. Далі дивіться по потребам. Комусь потрібен фітнес‑клуб недалеко від будинку, комусь‑парк для пробіжок або обладнаний майданчик, де можна вигулювати та дресирувати собаку.

Часто інфраструктура навколо вторинного житла краще, ніж в нових районах. Якщо купуєте житло в новобудові, уточніть, як буде розвиватися район. Добре, якщо забудовник подбав про комфорт покупців і передбачив у проекті не тільки магазини на перших поверхах будинків, але і школи з дитячим садком в крокової доступності. Також важливо стежити за комфортом проживання, на сайті https://www.khersonnews.com/plyusi-i-minusi-kvartir-v-novobudovi можна прочитати про вибір житла та поради щодо ремонту приміщень.

Транспортна доступність

Коли доводиться добиратися додому з трьома пересадками, це зводить нанівець всю радість від зекономлених грошей і вдалого планування квартири. Місця, ізольовані від основних транспортних артерій, можуть виявитися не так привабливі, як обіцяв продавець. Умовно кажучи, якщо в район веде лише одна дорога, готуйтеся до регулярних пробок. Вранці і ввечері вона буде геть забита машинами.

Спробуйте дістатися від майбутнього будинку на роботу і назад в години пік і подивіться, регулярно ходить громадський транспорт. Це варто зробити, навіть якщо в основному пересуваєтеся на особистому автомобілі. Іноді простіше заощадити час і дістатися до будинку на автобусі, а не стояти в пробці. Але врахуйте, що у великих містах дуже високі шанси потрапити в затор саме на наземному громадському транспорті. У цьому випадку орієнтуйтеся на те, наскільки швидко та зручно можна дістатися на метро або електричці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Онлайн ігри на ігрових автоматах 2023

Нарешті, погляньте на район очима не гостя, а постійного жителя. Легко дійти від найближчої автобусної зупинки та станції метро до будинку або доводиться пробиратися через пустир, де немає жодного ліхтаря? Є організована парковка або двір забитий машинами? Все це дрібниці, але вони впливають на комфорт проживання, так що іноді краще не економити і вибрати варіант нехай дорожче, але в зручному районі.

Стан будинку

Не обмежуйтеся оглядом квартири і гарненько вивчіть під’їзд, будинок і прилеглу територію. Зверніть увагу на стан під’їзних шляхів та тротуару — якщо навіть в теплу пору року доводиться лавірувати між вибоїнами, взимку дорога і зовсім перетвориться в смугу перешкод. Подивіться, як облаштований двір: є лавочки і місце для заняття спортом, дитячий майданчик.

Стан квартири

Не ведіться на свіжий ремонт — за ним можуть ховатися несправна проводка, протікаючі труби або незаконне перепланування. Оглядайте квартиру в світлий час доби: так можна оцінити природне освітлення і помітити дрібні дефекти на кшталт слідів від протікань. До речі, краще вибирати варіанти з вікнами на південний захід або південний схід, якщо хочете, щоб вдень у кімнатах було світло.

Якщо оглядаєте квартиру в холодну пору року, поторкайте батареї і проведіть рукою по стінах, які межують із вулицею, — від них не повинно віяти холодом. На кухні та у ванній потрібно перевірити вентиляцію. Прикладіть до вентиляційного отвору листок паперу — якщо він притянулся до віддушини, то все в порядку.

Огляньте вікна та балкон. Зверніть увагу, щоб навколо віконних прорізів не було патьоків і слідів плісняви, а з щілин не піддувало. Перевірте, чи легко відкрити рами повністю і перевести в режим провітрювання. Якщо вікна виходять на гучну вулицю, переконайтеся, що вони добре поглинають звуки зовні. Також важливо стежити за комфортом проживання, на сайті https://www.khersonnews.com/yak-pravilno-vibrati-kompaniyu-dlya-remontu-kvartiri-pid-klyuch можна прочитати про вибір житла та поради щодо ремонту приміщень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як зняти арешт з нерухомості

Подивіться на стан підлоги, стін і стелі. Якщо на стелі є незрозумілі плями і розводи, це напевно наслідки потопу. З сусідами зверху ще можна домовитися, а от коли квартира на останньому поверсі і всьому виною протікає дах, виправити ситуацію буде складніше. Пройдіться по кімнатах і перевірте, що стать не скрипить і не просідають під ногами. Вивчіть кути — якщо на шпалерах помітні сірі плями, це цвіль. Доведеться виводити її і робити ремонт заново.

Документи, що підтверджують особу власника

Це страховка від зіткнення з шахраями: якщо придбаєте квартиру у людини, яка видає себе за її власника, потім доведеться розбиратися з справжнім господарем житла. У МВС є сервіс, за допомогою якого можна перевірити, чи дійсний паспорт. Переконайтеся, що його серія та номер, а також прізвище, ім’я та по батькові власника збігаються з тими, що вказані в документах на квартиру. Якщо після покупки житла власник міняв паспорт, подивіться на передостанню його сторінку — там вказані відомості про раніше видані паспорти.

Документи, що підтверджують право власності

Вони ж — правовстановлюючі. Наприклад, якщо власник житла його приватизував, таким документом буде договір передачі квартири у власність. При купівлі об’єкта право власності підтверджує договір купівлі‑продажу, укладений з попереднім господарем. До нього має додаватися акт прийому‑передачі нерухомості та розписка колишнього власника в отриманні грошей.

Якщо ж господар квартири купив її, поки будинок тільки зводився, правовстановлюючим документом буде угода про пайову участь у будівництві з актом прийому‑передачі готового житла.

У випадках, коли право власності підтверджено договором дарування або свідоцтвом про право на спадщину, краще перед покупкою проконсультуватися з юристом. Наприклад, можуть з’явитися невраховані спадкоємці, які претендують на частку в квартирі, а за договором дарування може маскуватися шахрайська схема.

Залишити відповідь

%d блогерам подобається це: