Вони цинічно дурять лікарів – Марія Іонова про законопроєкт від «Слуги народу»

Вони цинічно дурять лікарів – Марія Іонова про законопроєкт від «Слуги народу»

Відмінності між законопроєктами про соціальний захист медиків на випадок зараження або смерті від коронавірусу в ефірі Українського радіо пояснюють народна депутатка, членкиня партії «Європейська солідарність» Марія Іонова та народний депутат від партії «Слуга народу», голова комітету Верховної ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

Сьогодні відбудеться позачергове засідання Верховної ради на вимогу 157 депутатів. Ініціатором проведення є фракція «Європейська солідарність». На порядку денному законопроєкт про соціальний захист медиків, зокрема про їхнє обов’язкове державне страхування на випадок зараження або смерті від коронавірусу. Слід зазначити, що фракція «Слуга народу» зареєструвала альтернативний законопроєкт, у планах якого не дати ухвалити документ «Європейської солідарності» і проголосувати за власний, отримавши політичні дивіденди.

На питання, чому законопроєкт про соціальний захист медиків з’явився майже через два місяці після того, як в Україні було оголошено карантин у зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції пояснює Марія Іонова: «Цей законопроєкт був зареєстрований 22 квітня і ми кожен раз зверталися до спікера з проханням внести його до порядку денного. На жаль, лише після того, як ми зібрали 157 підписів, голова змушений був зібрати позачергове засідання. Тепер згідно з регламентом він має бути розглянутий. Проте монобільшість Зеленського вчора на засіданні профільного комітету прийняла альтернативний законопроєкт. І якщо вони йдуть тут більше за політичними дивідендами, то для нас важливий зміст. За  14 днів, які не розглядався наш законопроєкт захворіли сотні медиків, це 20 % від усіх. Ми завжди казали, що перше – це захист медиків, друге – це масове тестування. Зараз на апаратах штучної вентиляції легень перебуває 14 медиків і 18 вже за цей період померли. Тому не зрозуміло, чому влада так зволікала з такими необхідними законами. Щодо альтернативного законопроєкту «Слуг народу», то там немає державних гарантій. Тобто вони цинічно дурять лікарів, тому що ніякої інвалідності по covid-19 не існує. Тому захворілим медикам нічого платити не збираються. Натомість наш законопроєкт чітко визначає, що якщо лікар захворів при виконанні своїх обов’язків, то страхова сума має скласти не менше 200 тисяч гривень, а в разі смерті родина має отримати не менше 1,5 млн гривень. Це все можна зробити в тих межах бюджету, який є».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Как через телеканал «Дом» отмывают бюджетные деньги

Натомість Михайло Радуцький  апелює, що їхня фракція також давно працює над створенням законопроєкту щодо соціального захисту медиків: «Вчора зранку ми мали три законопроєкти, які відрізнялися лише деякими деталями, проте усі вони були направлені на те, щоб  підвищити соціальний захист медичних працівників. Відмінність нашого законопроєкту від законопроєкту від ЄС полягає в тому, що він передбачає компенсацію лікарям, які заразилися будь-якою інфекційною хворобою не лише covid-19. У чинному законодавстві вже є закон по інфекційним хворобам. У ньому не було якраз covid-19. Друга принципова річ полягає в тому, що компенсація має надаватися лікарям, які мають ускладнення від коронавірусної інфекції, адже у 80% випадків перебіг хвороби легкий і не викликає ускладнень».

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: