Валить бас. Як вибрати акустику в машину

Валить бас. Як вибрати акустику в машину

Правильно вибрати колонки в машину – завдання зі зірочкою. Здається, купив стовпчики і ось ти вже король звуку. Але часто люди купують або надто тихі, або надто гучні стовпчики в машину. Ми розібралися, як знайти «золоту середину» і не помилитися з вибором акустики. До речи автомобільну акустику, сабвуфери, підсилювачі ви зможете купити тут, в інтернет магазині автомобільного приладдя, оптики та електроніки «Світ АвтоЗвуку», зі складом у Києві.

  • Типи колонок
  • Основні характеристики
  • Встановлення
  • Що в результаті

Типи колонок

Коли вибираємо динаміки для автомобіля, спочатку звертаємо увагу на типи колонок. Є три види акустики: широкосмугова, коаксіальна та компонентна. Звучить складно та незрозуміло. Тож розберемося на прикладах.

Широкосмугова — найдешевша (від 500 до 1500 гривень), але й тиха. Вона складається з одного тихого динаміка, якого вистачить для тихої музики або фонового радіо. Зазвичай така система вже вбудована у бюджетні авто. Якщо ні, то її можна докупити.

Коаксіальна — більш просунутий рівень, де в одному корпусі встановлено кілька динаміків. За кожну частоту (звук чи голос) відповідає окремий динамік. Тому і якість звуку краща. Якщо вибираємо коаксіальні колонки, тоді слід пам’ятати, що їх встановлюють зазвичай у недорогих великих авто, наприклад, вантажівках, мінівенах чи маршрутках. Вартість її може сягати 8-10 тисяч гривень, але можна знайти варіант дешевше (500 — 2500 гривень).

Компонентна акустика — найдорожча (прийдеться викласти кілька десятків тисяч гривень) і класна. Це маленький музичний центр, в якому кожен динамік йде в окремому корпусі та відповідає за відтворення низьких, середніх та високих частот. Але з установкою доведеться заморочитися. У найдоступнішій за ціною є пара «мідбасів» (низько- та середньочастотних динаміків) та «піщалок» (високочастотних). Шанувальники джазу, наприклад, добре почують кожен інструмент і відчують ефект присутності на концерті. Більш просунуті обладнані сабвуферами (пасивними та активними) та аудіокроссоверами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як вибрати фітнес-пляшку для спортсмена

Мідбас відтворюють звук в середньому частотному діапазоні (80-400 Гц). «Піщалки» або твітери — у високому (2000-20000 Гц). Сабвуфер призначено для низьких частот (20-70 Гц). Активний сабвуфер відрізняється від пасивного наявністю вбудованого підсилювача. Кросовер — спеціальний електричний фільтр, що створює необхідні частотні діапазони.

Основні характеристики

Розмір

Вирішуючи, яку акустику вибрати для автомобіля, зверніть увагу і розміри колонок. Колонки великих розмірів підходять для низьких частот (реггі, електронна доля). Маленькі динаміки (твітери) – для високих частот (наприклад, жіночого вокалу). Найпопулярніші та універсальні моделі — 16–17 см завширшки. А якщо хочете вибрати оптимальний звук і широкий діапазон, тоді беріть 2 маленькі динаміки для низькочастотних та середньочастотних (так звучить віолончель).

Потужність

Вибрати колонки для автомобіля без урахування їхньої потужності ніяк не вийде. Це одна з найважливіших, але неоднозначних характеристик. Є номінальна потужність і максимальна. Перша — та, з якою динамік працює максимально довго і не спотворює звук. Друга – максимум звуку, що видається за короткий час. Чим вищі показники, тим голосніше і насиченіше звучання. На коробках вказують середньоквадратичну потужність: першу як RMS, другу як PMPO. Наприклад, потужність магнітоли не вище 40-55 Вт. Якщо потужність колонки буде вищою, потрібно спеціальний підсилювач, щоб не втратити якість звуку.

Які динаміки вибрати в машину з урахуванням номінальної або максимальної потужності? Орієнтуйтесь на номінальну — вона показує, на що реально здатна система.

Потужність однієї акустичної системи може відрізнятися. Наприклад, у компонентної акустики невисокої вартості номінальна потужність буває 40 Вт, а максимальна – 150 Вт. Краще, коли ці показники відрізняються не більше ніж утричі. Якщо хочете універсальний варіант, тоді орієнтуйтесь на 50 Вт номінальною та 150 Вт максимальною.

Типорозмір

Щоб правильно вибрати колонки в автомобіль, потрібно знати їхній типорозмір (стандарт, який визначає розміри динаміків для автомобіля). Він вказаний у назві моделі. Найпоширеніші — круглі автомобільні колонки 10 см (4 дюйми), 13 см (5,25 дюйми), 16,5 см (6,5 дюйми) та овальні 15×23 см (6×9 дюймів).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Найкращі онлайн-казино: як їх розпізнати та що вони пропонують

Колонки встановлюють у спеціально відведені місця у машині. Щоб туди поміститися, модель має підходити за розміром. Орієнтуйтесь на зовнішній діаметр динаміка. Колонки встановлюють на спеціальні подіуми. Іноді при тюнінг прорізають отвори в кузові зсередини, але краще цього не робити.

Імпеданс

Імпеданс — важливий параметр для визначення того, яку акустику вибрати в машину. Так називають електричний опір змінного струму. Узгодженість підсилювача та колонок по імпедансу забезпечить безпечну та довговічну роботу обох приладів. У акустичної системи та підсилювача магнітоли значення опору повинні відповідати, у колонки не нижче, ніж у підсилювача. А якщо ні, то отримаємо звук набагато тихіше, ніж він міг би бути. Значення дивіться в інструкціях. Зазвичай це 2, 3, 4, 6, 8 чи 16 Ом. Цінителі якісного звуку віддають перевагу акустиці з високим імпедансом, вважаючи, що в такому випадку підсилювач менше спотворює звук. Найчастіше для автоколонок вибирають опір 4,6 чи 8 Ом.

Вид магніту

Від виду магніту залежить гучність та чутливість динаміка. Найдешевший, досить якісний і популярний матеріал – ферит – керамічний (залізовмісний) магніт. Хороший вибір – магніти з ніодиму. Вони роблять акустику на порядок дорожчими, тому що суттєво зменшують вагу та габарити мотора динаміка і довше розмагнічуються.

Перед тим, як вибрати динаміки в автомобіль, зверніть увагу на охолодження динаміків. Воно є не у всіх моделях. Суть його в тому, що спеціальна рідина відводить тепло від звукової котушки, збільшуючи термін служби приладу. Є й супротивники такого способу. Вони вважають, що наявність феромагнітної рідини погіршує якість звуку.

Кількість смуг

Є 2-смугові, 3-смугові і більше динаміки. Від цього показника залежить сприйняття спектра частот, що відтворюються, тобто можливість вичленувати із загальної картини окремі інструменти і вокал.

Двосмугова акустика широко поширена і найпростіша. У цьому випадку використовуються два динаміки: один — для відтворення НЧ-СЧ діапазону (мідбас), інший — для ВЧ-діапазону (твітер, або піщалка). Як правило, по одному динаміку на кожний діапазон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  4 преимущества интернет-магазина, который предлагает иглы для мезотерапии и другую сопутствующую продукцию

Чотирьох і більш смугова акустика — це швидше гучна назва, ніж реальні переваги. Зміни ви помітите лише, якщо повністю знешуміть салон по колу. А це дороге задоволення.

Встановлення

Як вибрати колонки в машину з урахуванням монтажу? Якщо неправильно встановити стовпчики, то й різниці в звуку ви не відчуєте, а просто витратите гроші. Виробники пропонують кілька місць у передній та задній частині автомобіля, куди можна монтувати колонки: панелі, двері, багажник, куточки дзеркал – дивлячись якась машина. При монтажі колонок у двері потрібна якісна вібро- та шумоізоляція. Якщо встановлюєте акустику в задній частині машини, залиште між нею і сабвуфером невелику відстань. Найкраще місце для «мідбасів» – у задніх дверях, сабвуфера – у багажнику. Середньочастотні динаміки та пискалки встановіть у передній частині автомобіля.

Що в результаті

Які стовпчики вибрати в машину, кожен вирішує сам. Але важливо враховувати, насамперед, де вони будуть встановлені і в якому автомобілі. Чим габаритніший автомобіль, тим більше динаміків у ньому поміститься. У невеликих машинах краще брати не числом, а якістю. Компонентна акустика у таких автомобілях не потрібна. Вона не розкриє весь потенціал і насолодитися якістю звуку не вийде: занадто мало місця.

Для маленьких та бюджетних авто для прослуховування радіо цілком вистачить звичайної широкосмугової системи. Для меломанів, які багато часу проводять у дорозі, підійде коаксіальна акустика. Якщо бюджет не обмежений, а хочеться, щоб звук та баси чули все довкола, тоді вибирайте компонентну систему.

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: