Вадим Слюсарєв – корупція, організація ОПГ та робота на паРашу

Вадим Слюсарєв – корупція, організація ОПГ та робота на паРашу

Вадима Слюсарєва називали “тіньовим” куратором штабу команди Зеленського у Харківській області під час президентських та парламентських виборів. Він і зараз не відпускає хватки і стоїть над багатьма процесами, намагаючись диктувати Офісу президента своїх людей.

В цій статті:

 • Чому Слюсарєв небезпечний для Харківської області та України?
 • Головного контрабандиста Харківської області вимагають внести до санкційного списку
 • “Велика чистка” на митниці: кого забув відсторонити Володимир Зеленський
 • Покровитель харківських “слуг народу” потрапив до бази “Миротворця”
 • Фирмы куратора харьковских “слуг народа” нелегально поставляли сигареты через Украину в Евросоюз
 • “Смотрящий” за харківськими “слугами народу” виїхав до Росії напередодні вторгнення
 • Куратор харківських “слуг” Слюсарєв став власником бізнесу проросійського Мураєва

Колишній прикордонник Вадим Слюсарєв продовжує нав’язувати свої “хотілки” ВП. Це він чужими руками просуває посаду голови Харківської облдержадміністрації генерала Служби безпеки України Володимира Верхогляда. Неформальний куратор депутатів від “Слуги Народу” Ілля Павлюк, якого всі називають лобістом Верхогляду, просто прикриття.

Наприкінці травня Володимира Верхогляда помітили, коли він виходив із офісу Павлюка. Верхогляд очолював СБУ у Дніпропетровській області, пізніше був радником та консультантом голови служби. У жовтні 2014 року його люстрували, нещодавно Верхогляд поновився через суд. Через деякий час після цього візиту до ЗМІ почала монотонно з’являтись інформація про наміри призначити Володимира Верхогляда на посаду голови Харківської облдержадміністрації.

Ілля Павлюк — друг Вадима Слюсарєва, котрий під час передвиборної кампанії Зеленського займався будівництвом регіональної мережі, на парламентських виборах відповідав за деякі області. Вадима Слюсарєва називали “тіньовим” куратором штабу команди Зеленського у Харківській області під час президентських та парламентських виборів. Нині він є членом ради Харківської обласної партійної організації “Слуга народу”. У травні 2021 року Вадим Слюсарєв увійшов до політради президентської партії. Чим небезпечний Слюсарєв?

Свої на потоках

Про це неодноразово писали всеукраїнські ЗМІ, багато разів говорив редактор “Цензору” Юрій Бутусов. Слюсарєв намагається утримувати контроль не лише на Харківщині, а й проштовхує своїх людей до сусідньої Сумської області. “Кадровий прикордонник, звання генерал-майор отримав у 2011-му році, був помічником народного депутата Партії регіонів Артема Пшонки, який з 14-го року в бігах. Тривалий час у керівництві Слуг народу вдавали, що його не знають… Слюсарєв призначив головою Сумської облдержадміністрації Хому (Василя Хому), також має великий вплив у прокуратурі Сумської області”, – повідомляв Бутусов у березні 2021 року .  

Вечір 21 квітня 2019 року, харківський штаб “слуг народу” колись стало відомо про перемогу Володимира Зеленського на виборах (Вадим Слюсарєв на задньому плані з обома піднятими руками). Фото: Facebook / Павло Сушко

Контрабанда цигарок

Наприкінці червня стало відомо, що фірми Вадима Слюсарєва нелегально постачали цигарки через Україну до Євросоюзу. В Україну завозили китайські цигарки бренду Regin із фабрики China Tobacco International, які в країні не продавалися. За даними журналістського розслідування, тютюнові вироби нелегально постачалися за схемою через Україну до Європейського союзу.

Таких поставок було щонайменше дві, і вони залишилися поза увагою правоохоронців. Співзасновником обох компаній — Duty Free Odesa та Travel Retail Ukraine у ​​2017-2018 роках став Вадим Слюсарєв через два роки після того, як звільнився з Держприкордонслужби. За приблизними підрахунками, у 2013-2020 роках China Tobacco International продала півмільярда цигарок українським компаніям. Більшість із продукції через Україну опинилися в країнах Європейського Союзу.

Під час спільного розслідування Kyiv Post та Organized Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP) журналісти отримали матеріали румунської митниці та Державної фіскальної служби.

Керована “Гоптівка”

У 2012 році компанія Travel Retail Ukraine, співзасновником якої пізніше став Слюсарєв, відкрила дюті-фрі магазин на КПП “Гоптівка” на кордоні з Росією. Тоді він очолював відділ внутрішньої безпеки Східного регіонального управління Держприкордонслужби, цьому управлінню підпорядковувалися десятки пропускних пунктів, зокрема “Гоптівка”. У 2017 році Слюсарєв купив компанію “Фронтера”, за часів його роботи в адміністрації Держприкордонслужби компанія придбала будинок біля пункту пропуску та здає його в оренду прикордонникам. У 2013 році “Фронтера” отримала земельні ділянки біля “Гоптівки”, де зараз розташовані магазини та пункти страхування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Сергей Крук. Новый глава ГСЧС записал имущество на тещу без доходов

“Де санкції Ради нацбезпеки та оборони та Служби безпеки України проти високопоставленого контрабандиста?” – колишній президент Грузії та голова виконавчого комітету Національної ради реформ України Михайло Саакашвілі вважає, що Вадим Слюсарєв – головний контрабандист у напрямку Росії та головний контрабандист Харківської області. У квітні президент Володимир Зеленський заявляв, що РНБО запровадила персональні санкції проти “топових” контрабандистів України. Вадима Слюсарєва серед них не було.

Головного контрабандиста Харківської області вимагають внести до санкційного списку

Експрезидент Грузії закликав ставитися до всіх контрабандистів однаково.

Михайло Саакашвілі вважає, що недоторканність Вадима Слюсарєва пов’язана з його політичними симпатіями.

Колишній президент Грузії і голова виконавчого комітету Національної ради реформ України Михайло Саакашвілі назвав члена політичної ради партії “Слуга Народу” Вадима Слюсарєва головним контрабандистом Харківської області на українсько-російському кордоні. Про це пише “Цензор. нет” з посиланням на виступ Саакашвілі в ефірі програми “Свобода слова Савіка Шустера”.

“Питання не в тому, що Альперін не контрабандист, а в тому, — і ви всі повинні над цим працювати, — чому Слюсарєва немає в цьому списку? Він є головним контрабандистом в напрямку Росії, головним контрабандистом Харківської області. Всі про це знають, і чомусь у нього є якась недоторканність, пов’язана з його політичними симпатіями. Ці речі дискредитують взагалі всю історію. Поки ми не будемо всіх одним аршином міряти, завжди будуть питання і завжди дуже хороші починання і по контрабандистах, і по деолігархізації будуть дискредитовані”, — сказав Саакашвілі.

“Велика чистка” на митниці: кого забув відсторонити Володимир Зеленський

Зокрема, і колишнього прикордонника Вадима Слюсарєва.

Нардеп Олександр Дубинський опублікував перелік людей, що мають відношення до контрабанди на різних митницях України. Серед них — член ради харківського осередку “Слуги Народу” Вадим Слюсарєв.

На думку нардепа, якого раніше виключили з фракції “СН”, список санкцій Ради нацбезпеки і оборони, який був оголошений 2 квітня, можна сміливо розширити. Про це Дубинський написав на своїх сторінках в соцмережах.

“Після кожного п’ятничного засідання РНБО я шкодую тільки про одне — що у нас не сім п’ятниць на тижні”, — процитував Дубинський повідомлення Зеленського в Instagram.

Олександр Дубинський опублікував топ-5 членів Зе-команди, “випадково і абсолютно незаслужено забутих” при складанні списку санкцій контрабандистів:

 1. Сергій “Дипломат” Бадяк — куратор Львівської області на президентських і парламентських виборах.
 2. Віталій Булюк — куратор Херсонської області на президентських і парламентських виборах.
 3. Сергій Трегубенко — куратор Миколаївської області на президентських і парламентських виборах.
 4. Вадим Слюсарєв (група Павлюк-Слюсарєв-Трегубенко) — куратор Харківської області на президентських і парламентських виборах.
 5.  Ілля Павлюк — куратор Чернівецької області на президентських і парламентських виборах.

Нагадаємо, 2 квітня президент Володимир Зеленський заявив, що РНБО ввело персональні санкції проти “топових” контрабандистів України.

Колишнього прикордонника Вадима Слюсарєва називали “тіньовим” куратором штабу команди Зеленського в Харківській області під час президентських і парламентських виборів. Пізніше він став радником першого заступника керівника Офісу президента Сергія Трофімова. Останнього звільнили. З літа 2020 року Вадим Слюсарєв — член ради Харківської обласної партійної організації “Слуга Народу”.

Покровитель харківських “слуг народу” потрапив до бази “Миротворця”

Речь идет о бывшем пограничнике Вадиме Слюсареве.

За даними “Миротворця”, Вадим Слюсарєв намагався легалізувати окупацію Криму і займався там комерційною діяльністю, а також брав участь у контрабандних переміщеннях вантажів і товарів на окуповані території.

1 червня член політичної ради партії “Слуга народу” Вадим Слюсарєв потрапив до бази сайту “Миротворець”.

“Свідоме порушення державного кордону України з метою проникнення у захоплений російськими окупантами Крим. Участь у спробах легалізації окупації АР Крим російськими загарбниками. Незаконна комерційна діяльність в окупованому російськими загарбниками Криму. Участь у контрабандних переміщеннях вантажів і товарів на окуповані російськими окупантами і російсько-терористичними бандформуваннями території України”, — йдеться про Вадима Слюсарєва на “Миротворці”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Дружині судді Вовка, який веде справу Шеремета, подарували будинок у Києві площею 300 кв.м. ФОТО

Фирмы куратора харьковских “слуг народа” нелегально поставляли сигареты через Украину в Евросоюз

Несколько лет, с 2015 по 2017 годы, компании импортировали китайские сигареты с фабрики China Tobacco International в Румынии в Украину. Соучредителем Duty Free Odesa и Travel Retail Ukraine является Вадим Слюсарев.

Duty Free Odesa и Travel Retail Ukraine завезли из Румынии в Украину как минимум три партии китайских сигарет. Последнюю партию сотрудники Фискальной службы конфисковали в мае 2017 года. Об этом идет речь в совместном расследовании Kyiv Post и Organized Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP).

Журналисты получили в распоряжение материалы румынской таможни и Государственной фискальной службы и установили, что фирмы Слюсарева завозили в Украину китайские сигареты бренда Regin, которые в Украине не продавались, а, по данным расследования, нелегально поставлялись по схеме через Украину в Европейский союз.

“Продавала компаниям нелегальные сигареты China Tobacco International, румынский филиал китайского производителя табака China National Tobacco Corporation (CNTC), которым владеет Китайское государство. Такие действия табачной компании нарушают Протокол о ликвидации нелегальной торговле табачными изделиями ВООЗ”, — сообщают журналисты.

Таких поставок было минимум две, и они остались без внимания правоохранительных органов. Куратор харьковской ячейки “слуг народа” и член политсовета партии Вадим Слюсарев стал соучредителем обоих компаний (Duty Free Odesa и Travel Retail Ukraine) в 2017-2018 годах, через два года после того, как уволился с Госпогранслужбы.

“В 2012 году одна из компаний, соучредителем которой впоследствии станет Слюсарєв, Travel Retail Ukraine, открыла дюти-фри магазин на КПП “Гоптовка” на границе с Россией. Тогда Слюсарев возглавлял отдел внутренней безопасности Восточного регионального управления ГПСУ, которому подчинялись десятки пропускных пунктов и, в частности, “Гоптовка”.  В 2017 Слюсарев купил компанию “Фронтера”, которая во времена его работы в администрации ГПС приобрела здание возле “Гоптовки”, согласно расследованию “Схем”. Компания сдает это здание в аренду пограничникам. В 2013 году эта компания получила земельные участки возле “Гоптовки”, где сейчас располагаются магазины продовольственных товаров и пункты страхования”, — идет речь в расследовании.

Журналистам удалось получить данные румынской таможни, но неизвестно, продолжали ли компании Travel Retail Ukraine и Duty Free Odesa, связанные со Слюсаревым, нелегальный импорт сигарет после того, как Слюсарев стал их официальным совладельцем. Но сигареты китайского бренда Regina до сих пор продаются в нелегальных точках продажи табачных изделий — без акцизных марок, с предупреждением на английском языке и надписью: “For Duty Free Sale Only”.

По приблизительным подсчетам, в 2013-2020 годах China Tobacco International продала полмиллиарда сигарет украинским компаниям. Большинство из них через Украину оказались в странах Европейского Союзы.

Журналист Юрий Бутусов требует внести Слюсарева в санкционный список СНБО.

“Обнаружена контрабандная схема, к которой напрямую причастен один из приближенных к президенту высокопоставленных Слуг народа. Но позвольте, а где же санкции СНБО? Где хотя бы комментарии партии или украинской таможни? Или Слюсарев дал честное слово, что больше не будет заниматься контрабандой или это такой ценный спонсор власти, что его имя нельзя даже произносить вслух? Ведь смотрите как интересно – данные румын касаются периода, когда президентом был Порошенко, ведь это же интересный повод разоблачить прошлую власть, при которой весьма успешно работал Слюсарев. Так почему же молчат Слуги, почему не используют возможность вывести на чистую воду своих предшественников, вы же типа с ними так боретесь? Где же уголовные дела по Слюсареву и его связям в госаппарате в 2015-18 годах? Более того, Слюсарев грубо нарушает законы Украины и незаконно летает в Крым через российские аэропорты, Слюсарев оформил себе проживание в Крыму, там зарегистрировали бизнес его родители”, — написал Бутусов в Фейсбук.

Он не исключает, что Слюсарев сотрудничает с российскими спецслужбами.

“Смотрящий” за харківськими “слугами народу” виїхав до Росії напередодні вторгнення

Вадим Слюсарєв поїхав за шість днів до початку війни.

Метою візиту до Росії Вадим Слюсарєв зазначив “тимчасове проживання”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Малашкіна Олеся Володимирівна - куратор злочинних схем в Мінсоцполітики

Член політради партії “Слуга Народу” та один із кураторів партії у Харківській області Вадим Слюсарєв 18 лютого виїхав з України до Російської Федерації. Про це свідчать дані бази російської прикордонної служби, які опинилися у розпорядженні “Української правди“.

За даними бази, 18 лютого Слюсарєв в’їхав до Росії на авто через КПП “Нехотіївка” (Бєлгородська область, межує з Харківською областю). Метою зазначено “тимчасове проживання”.

“А 26 лютого, на третій день після вторгнення Росії, Слюсарєв став на облік, зазначивши заплановану дату виїзду 26.02.2022. Хоча у момент перетину кордону в базі вказується період перебування до 10 березня”, — пише “УП”.

За даними, отриманими “УП” від українських прикордонників, Слюсарєв виїхав до Росії 18 лютого о 17:16 через прикордонний пункт “Гоптівка” (Харківська область) на автомобілі BMW разом із громадянином України Вадимом Беліченком. Останній на BMW повернувся на територію України о 17:34.

Також, за даними прикордонної служби Російської Федерації, Слюсарєв відвідував РФ у 2021, 2020 та 2019 роках.

За даними співрозмовників видання, інформація про відвідування Слюсарєвим Російської Федерації знаходиться у розпорядженні українських правоохоронців.

Нагадаємо, колишнього прикордонника Вадима Слюсарєва, який керував прикордонним пунктом “Гоптівка”, називали “тіньовим” куратором штабу команди Зеленського у Харківській області під час президентських та парламентських виборів у 2019 році. Пізніше він став радником першого заступника керівника Офісу президента Сергія Трофімова. З літа 2020 року Слюсарєв — член Ради Харківської обласної партійної організації “Слуга Народу”. У травні 2021 року він увійшов до політради президентської партії.

Куратор харківських “слуг” Слюсарєв став власником бізнесу проросійського Мураєва

Євген Мураєв переписав три свої фірми на Слюсарєва та його адвокатку.

Фірми вийшли з власності Мураєва лише формально.

Нещодавно власником бізнесу родини колишнього харківського народного депутата Євгена Мураєва став “один із кураторів партії “Слуга народу” у Харківській області” Вадим Слюсарєв та його адвокатка Олена Бардіна. Про це повідомили в Харківському антикорупційному центрі з посиланням на аналітичну систему You Control.

До сімейного бізнесу Мураєвих належать фірми “Східна фінансова група” та “Альтеп”, завод “Рапід”. Співвласником фірми “Альтеп” раніше був Костянтин Пивоваров, довірена особа колишнього прем’єр-міністра України Миколи Азарова, який втік до Росії. Після Майдану Азаров переписав на нього свою австрійську фірму Garda Handels- und Beteiligungs GmbH, будинок у Відні та вілли на острові Сардинія.

Як пише “ХАЦ”, зараз єдиним засновником фірми “Східна фінансова група” вказаний Вадим Слюсарєв, директором — адвокатка Слюсарєва Олена Бардіна.

У 2019 році Слюсарєва називали тіньовим куратором штабу команди Володимира Зеленського у Харківській області. Раніше Слюсарєв був помічником екснардепа та сина колишнього генпрокурора Артема Пшонки. Довгий час служив прикордонником, також працював в адміністрації Державної прикордонної служби України, потім звільнився та почав бізнес. Гроші від прикордонників продовжував отримувати.

“Але прикордонники платили фірмі Слюсарєва бюджетні гроші за оренду приміщення для розташування свого прикордонного пункту, яке нині у його приватних руках. Мова йде якраз про фірму “Фронтера” та військову частину 9951″, — зазначили у ХАЦі.

Зараз людина з оточення Слюсарєва обіймає посаду голови Харківської районної державної адміністрації. Це — Володимир Усов.

Нагадаємо, Вадим Слюсарєв виїхав з України до Російської Федерації 18 лютого. Метою візиту до Росії Вадим Слюсарєв зазначив “тимчасове проживання”. У травні адвокатка Слюсарєва Олена Бардіна заявила, що Слюсарєв не перебуває та не перебував у Росії.

Зараз Олена Бардіна вказана директором трьох фірм, раніше пов’язаних із Євгеном Мураєвим. Це — Східна фінансова група, “Хендлік Технік” та “Завод “Рапід”.

Як зазначає голова правління громадської організації “Центр протидії корупції” Віталій Шабунін, ці фірми вийшли з власності Мураєва лише формально.

“Втім, Мураєв і надалі зберігає контроль через заведену номінальну власницю”, — зазначив Шабунін.

Голова правління Центру протидії корупції вважає, що майно Мураєва слід конфіскувати, оскільки він очолює заборонену в Україні партію “Наші”.

Залишити відповідь

%d блогерам подобається це: