Вадим Денисенко: «За місяць кількість людей, які йдуть у внутрішню еміграцію, зросла на 6%»

Вадим Денисенко: «За місяць кількість людей, які йдуть у внутрішню еміграцію, зросла на 6%»

Про що свідчать отримані результати, запитав у виконавчого директора УІМ Вадима Денисенка

— Згідно з вашим опитуванням, рейтинг Володимира Зеленського підріс з 25% тих, хто визначився і піде на вибори, до 29%. Це пов’язано з так званим «патріотичним розворотом», який влада демонструє останнім часом?

— Рейтинг Зеленського згідно з опитуванням другої хвилі зріс на 4%. І ще показовий момент: на 6% зменшилася кількість людей, які вважають, що країна рухається у неправильному напрямку. Це ще не можна називати тенденцією, потрібна ще одна хвиля, аби зрозуміти – маємо ситуативну чи не ситуативну історію. Коли окреслити, що відбулося за цей місяць (з моменту опитування першої хвилі – ред.), то тут варто виділити кілька важливих факторів. Перший: зникнення каналів Медведчука, які відтягували на себе масу населення з глибоко негативними посилами. Тут питання навіть не в проросійськості, вони – розганяли негатив. Другий фактор: люди хочуть хоч якихось дій. І вони відчувають, що влада щось почала робити. І третій фактор: відбулася консолідація олігархів, і всі крупні телеканали видають відносно позитивні новини про владу.

— Влада здійснює «патріотичний розворот», але праві різко виступають проти влади, прикладом чого були п’ятничні події під Офісом президента. Якийсь дисонанс…

— Тут взагалі потрібно дивитися на те, скільки людей про це знають і розуміють. У даному випадку політичний рейтинг самого Стерненка десь 0,5%, по суті рейтингу як такого не існує. Тому ми можемо говорити про інше: правий розворот влади нічого не забрав у Порошенка, як парадоксально це не виглядає. І він ледь-ледь додав Бойкові і ОПЗЖ. Єдине, що зробив цей розворот — збільшив на 6% кількість тих, хто потрапив у графу «не визначилися з вибором». Це люди, які йдуть у внутрішню еміграцію. Тобто, поки що правий розворот зацементував ядерні електорати всіх ключових гравців. І дуже обережно можемо говорити, що викристалізовується окремий електорат Віктора Медведчука. Не виключено, через певний час побачимо, що його підтримка може доходити до 5%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Деньги под залог авто. Что нужно знать

Спрямованість піару влади на націонал-патріотичний ректорат не забрала нічого у Порошенка, але антирейтинг п’ятого президента і далі залишається найвищим…

— Антирейтинг Порошенка незмінний протягом останнього часу. В інформаційному полі зараз відбувається наступне: є наїзди на Порошенка і його відповіді по Зеленському або по комусь із оточення президента. Ця війна на самознищення двох найкрупніших гравців тільки цементує їхній ядерний електорат, але глобально не впливає на настрої людей.

Тарифи і ріст цін, корупція, війна на Донбасі – три ключові теми найближчого нашого порядку денного. Але всі активності РНБО та Офісу президента не націлені на вирішення цих тем. Єдина кампанія, яку веде Офіс президента – проти Порошенка

— Цікаві цифри вашого опитування: у нас громадяни бачать головними корупціонерами депутатів Верховної Ради, а от оцінка корупційності Офісу президента впала. Люди перестали бачити корупцію на Банковій?

— Ні, це пов’язано із ситуативною історією, коли люди побачили, що влада щось почала робити. Зниження рівня протестних настроїв, зменшення тих, хто підтримує дочасні вибори – це все в комплексі дає невеличкі покращення в оцінці дій влади. Але давайте подивимося на показник недовіри до ключових гравців. Порошенко, Тимошенко, а далі з невеликим відривом іде прем’єр Денис Шмигаль, потім Арсен Аваков і Андрій Єрмак. У топ-п’ятірці людей з найвищим рівнем недовіри є дві важливі фігури в архітектурі влади – Шмигаль і Єрмак. Тобто, як мінімум Шмигаль претендує на роль громовідводу.

— Як показує ваше опитування, міфологема про зовнішнє управління міцно укріпився у свідомості українців.

— Так, ця тема повністю укорінилася у головах людей. Попри те, що вже нема каналів Медведчука і, здавалося б, вона відійшла на периферію. Тому ігнорувати її – неможливо, на багато речей ми дивитимемося через цю призму. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  HIMARS в действии: количество обстрелов сократилось в десятки раз

Порівняно з першою хвилею вашого опитування, кількість бажаючих щепитися від ковіду ще зменшилася. Такі цифри – провал медіа-кампанії влади?

— Медіа-кампанії влади як такої не було. Вакцині Ковішилд довіряє лише 3% українців. Це говорить про те, що інформаційна кампанія не просто провалена, вона злита в унітаз. У нас 51% людей не хочуть щеплюватися в принципі. Суспільство загалом поділилося порівну: половина вважає коронавірус проблемою, з якою слід боротися, і 50%, що пандемія не така вже й глобальна історія. Парадоксально, але рівень недовіри до міністра Степанова, який, здавалося б, мав бути відповідальним за цей провал, тримається на рівні 50%. Тобто, коронавірус чітко розподілив суспільство на дві половини.

— Вражають цифри, які демонструють ставлення населення до податкової амністії. 79% про неї взагалі нічого не чули, 18% щось чули і тільки 3% добре обізнані. Чи не отримаємо ми ту саму історію, що і з вакцинацією – провал комунікації влади із суспільством?

— Жодної інформаційної кампанії щодо податкової амністії нема. Єдина кампанія, яку веде Офіс президента – проти Порошенка. Тому податкова амністія, про яку нам сказали як про одну із панацей — не більше, аніж вигадка, що це, ніхто не знає, і ніхто цим не займається. Таку амністію провести можна, але сама ідея навіть серед тих людей, які чули про це, не отримала підтримки.

Війна на Донбасі вийшла на третю сходинку серед найактуальніших тем…

— Питання війни почало хвилювати людей значно більше, ми бачимо зростання на 3%. Пояснення очевидне: відбувається загострення на фронті, а з ним і розуміння, що ні до чого не домовилися. На 5% бачимо підвищення актуальності росту цін. Тобто, тарифи і ріст цін, корупція, війна на Донбасі – три ключові теми найближчого нашого порядку денного. Але всі активності РНБО та Офісу президента не націлені на вирішення цих тем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Автономні сонячні електростанції та сонячні панелі - вигоди від використання

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: