Союз не склався. Як Пальчевський пішов від Смешка до Столара

Союз не склався. Як Пальчевський пішов від Смешка до Столара
Кілька тижнів тому з’явилася інформація, що рейтинговий кандидат в мери Києва Андрій Пальчевський нібито хоче заручитися підтримкою рейтингової партії “Сила і Честь” Ігоря Смешка. Однак це об’єднання так і не відбулося.

1 липня в ефірі телеканалу ZIK з пулу “каналів Медведчука” Андрій Пальчевський повідомив про намір створити власну партію. “Це буде “Перемога. Пальчевського”… На виборах люди повинні знати, за кого вони голосують. Зеленському пощастило з прізвищем. Можна було написати: “зелена партія”, “зелений фургон”, після виступу Клітіної вчора – “зелені груди”, “зелені обійми”, і всі розуміли. А ось з Пальчевським що ви намалюєте? Уявляєте, які асоціації? Тому я змушений своє прізвище ставити, це сказали технологи”, – зазначив він. Політик і телеведучий також розповів, за чий рахунок буде фінансуватися нова політична сила. “Я буду збирати людей, які щось можуть. Це люди, які вже щось мають”, – зазначив Андрій Пальчевський, однак прізвищ фінансових донорів своєї партії так і не назвав. Зате оприлюднив першу партійну трійку, в яку крім нього увійшли відомий психіатр Семен Глузман і лікар-інфекціоніст Ольга Голубовська, передає .

Нагадаємо, кілька тижнів тому в ЗМІ з’явилася інформація про переговори Пальчевського з партією “Сила і Честь” Смешка. Тоді писали, що це може бути досить взаємовигідний проект: Пальчевський – серед лідерів у рейтингу кандидатів у мери Києва, а “СіЧ” в різних соцопитуваннях має рейтинг, який лише трохи не дотягує до прохідних 5% у разі парламентських виборів. Подвоєння зусиль, писали тоді, дає хороші шанси отримати фракцію в Київраді і Пальчевському, і Смешку.

При цьому, зазначали автори публікації, існує кілька нюансів, які можуть завадити цьому союзу: різна ідеологія, що рано чи пізно може спричинити розкол політпроекту з негативними наслідками для потенційних союзників; небажання лідерів “Сили і Честі” критикувати президента Зеленського, якого Пальчевський критикує і досить жорстко; відсутність зростання рейтингу в разі об’єднання. Знову ж таки, через істотні ідеологічні відмінності, які заважають виборцю сформувати чітку думку як про Пальчевського, так і про політсилу Смешка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Мобильные казино Украины - особенности, преимущества

Зрештою союз не відбувся. Чи висуне тепер “Сила і Честь” власного кандидата в мери – сказати важко. Червневе опитування соціологічної групи “Рейтинг” зафіксувало рівень підтримки партії Смешка на рівні 3,7%, це досить пристойний результат для старту передвиборної кампанії. І цікавий для тих, хто хоче під брендом “СіЧ” поборотися за крісло столичного градоначальника. Втім, є невелике уточнення: мова йде про підтримку в межах країни, рейтинг політсили в Києві відомий, мабуть, лише з закритих вимірів.

А ось що стосується Пальчевського, то тут можна припустити, що він вибрав для себе більш близьких за ідеологією союзників – людей, пов’язаних з ОПЗЖ. А саме називають депутата від цієї політсили, ще недавно одного з сірих кардиналів столичної влади Вадима Столара. Точніше, сірим кардиналом він залишився, тільки зараз зусиллями Банкової його “відтерли” від безпосереднього впливу на мера столиці і його команду, але не від навколополітичних процесів в Києві.

Як стверджують джерела, за новим проектом Пальчевського може стояти саме Столар, якому вигідно мати рейтингового кандидата на виборах мера в столиці. Такий кандидат, та ще й з добре підвішеним язиком, здатний одних політиків “розмазати”, іншим, навпаки, “підмазати”. А ще в разі виходу в другий тур, навіть якщо розрив з найбільш рейтинговим, Кличком, буде значний, подібний висуванець все одно залишається цінним “лотом” при політичних торгах як з Банковою, так і з командою чинного мера.

У свою чергу Пальчевському може бути вигідна співпраця з сірим кардиналом Києва, яка дає йому додаткові медіаресурси не тільки на каналах з “пулу Медведчука”, соратника Столара, але і на міському телеканалі Kyiv.live, про швидкий запуск якого повідомили в травні. А перспектива стати другим на виборах мера столиці взагалі відкриває перед будь-ким непогані шанси вирости до рівня політика, впізнаваного не тільки в Києві. Головне – не перемудрувати з вибором політичних партнерів, оскільки, як відомо, рейтинг – штука мінлива: чим вище політик дереться вгору, тим болючіше падає додолу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як знайти репетитора з німецької мови на платформі TeMa: покрокова інструкція

Залишити відповідь

%d блогерам подобається це: