Шкрібляк, Сандлер, Штіпельман та інші. Матеріали провадження

Шкрібляк, Сандлер, Штіпельман та інші. Матеріали провадження

В процесі здійснених слідчо-оперативних заходів стали відомі дані, які свідчать про численні факти можливих порушень чинного законодавства України з боку громадян України Шкрібляка Анатолія Васильовича, Сандлера Дмитра Михайловича, Штіпельмана Олександра Романовича та посадових осіб ТОВ «Еврореконструкція» (Дарницька ТЕЦ), ТОВ «Технова» (Чернігівська ТЕЦ), ТОВ «Сумитеплоенерго» (Сумська ТЕЦ), ПАТ «Черкаське хімволокно» (Черкаська ТЕЦ).

Зокрема, шляхом зловживання службовим становищем, корупційних дій з боку посадових осіб НКРЕКП, місцевих органів влади та управління, Шкрібляк А.В. (бенефіціар вищевказаних підприємств) спільно з вищевказаними особами  та менеджментом ТЕЦ та окремих фірм організували та реалізували фальсифікації звітних даних про реальне наповнення тарифу ТЕЦ, системні схеми розкрадання грошових коштів (через штучне завищення витрат при організації основних видів діяльності — доставка і транспортування з-за кордону вугілля, закупівля товарно-матеріальних цінностей, реалізація інвестиційних та ремонтних програм, проведення різних наукових досліджень), що дозволило вказаним особам в 2017- 2021рр. незаконно отримати та легалізувати грошові кошти на загальну суму понад понад 5 млрд.грн.

Грошові кошти, отримані через реалізацію злочинних схем в енергетиці, перераховувалися на зарубіжні розрахункові рахунки Шкрібляка А.В., Сандлера Д.М. та Штіпельмана О.Р. , підконтрольних ним осіб і офшорних компаній. Надалі, зазначені грошові кошти після їх легалізації перераховувалися в Україну на фінансування різних інвестиційних проектів, контрольованих бізнес-оточенням Шкрібляка А.В. («Будхауз-групп», «Агріком-групп»)

За наявними даними, управління вищевказаних ТЕЦ по всім напрямках їх фінансово-господарської діяльності здійснюється з однією метою – отримання незаконного «доходу» для бенефіціара Шкрібляка А.В.(згідно з затвердженим щорічним «планом») і відповідного «бонуса» для керівників так званої «управляючої компанії» Сандлера Д.М. та Штіпельмана О.Р. Діюча система управління дозволяє безконтрольно і неефективно використовувати фінансові і матеріальні ресурси енергопідприємств в інтересах їх керівників та бенефіціара, в результаті чого ТЕЦ завдано збитків на сотні мільйонів гривень.

Основним джерелом розкрадань є схема постачання вугілля з РФ і ОРДЛО, яка передбачає:

– «товарну» складову, згідно з вантажно-митними деклараціями (ВМД) це пряма поставка вугілля – «відправник експортер» (фірма РФ) – «одержувач» (ТЕЦ Україна) – «особа, відповідальна за фінансове врегулювання» (фірма України або нерезидент), кінцева ціна вугілля відповідає паливній складовій тарифу, затвердженого НКРЕКП для ТЕЦ.

– «фінансову» складову, згідно з якою розрахунок за поставку вугілля здійснюється через ланцюжок юридичних осіб з перерахуванням так званої «маржі» на рахунки бенефіціарів та учасників «схеми», таким чином відбувається завищення ціни вугілля, неконтрольоване правоохоронними та фіскальними органами України.

Відповідно до отриманої інформації, «маржа» в середньому становить близько 25 доларів США за тонну вугілля, при обсязі поставки на адресу вищевказаних ТЕЦ в розмірі 1,5 мільйона тонн в рік – «тіньова прибутковість» від вищевказаних схем становить близько 35 млн. доларів на рік.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  На Кримському мосту внаслідок вибуху обвалився проліт: що відомо на цей час

Для здійснення своєї протиправної діяльності в сфері енергетики, виведення «маржі», привласнення грошових коштів члени так званого організованого злочинного угруповання використовували підконтрольні афілійовані підприємства «тіньового» сектору економіки, що входять до транзитно-конвертаційних груп, які зареєстровані на території України та підприємства – нерезиденти.

Організатори протиправних схем в сфері енергетики є громадяни України:

• Шкрібляк Анатолій Васильович

• Сандлер Дмитро Михайлович  • Штіпельман Олександр Романович.

 

Зазначені особи безпосередньо відповідають за наступні протиправні механізми:

— організація та проведення перемовин з членами та основними департаментами НКРЕКП з питань формування тарифу, звітності , проведення перевірок, корегування/перегляду тарифів ТЕЦ;                 — координація роботи з «оптимізації» оподаткування дочірніх компаній  і ТЕЦ , з цією метою безпосередньо контактують з керівництвом податкової, в т.ч. з приводу проведення «підконтрольних» перевірок з метою мінімізації фінансових санкцій ;

— організація та проведення перемовин з керівниками «Альфа-банку» з метою отримання кредитів (кредити надавалися під вугілля, якого не було на складі та ін.);

— контроль за виконанням бюджету ТЕЦ;

— організація схем поставок вугілля с РФ та ОРДЛО;

— контроль за оформленням і підписанням «фіктивних» угод з підконтрольними підприємствами, що входять до транзитно – конвертаційних груп з метою мінімізації сплати податків;

— контроль за поповненням «каси» управляючоі компанії за допомогою різних оптимізаційних схем (фінансова допомога, операціями з цінними паперами, укладання договорів страхування).

До вказаної протиправної схеми були залучені наступні ТЕЦ, керівники яких були підконтрольні вказаному злочинному угрупуванню та забезпечували організацію протиправної фінансово – господарської діяльності, направленої на привласнення грошових коштів підприємств, а саме:

ТОВ Фірма «ТехНова» (код 24100060) м.Київ, вул. Предславинська буд. 31 /11 кв. 87 ТОВ «ЄвроРеконструкція» (код 37739041) м.Київ, вул. Гната Хоткевича буд. 20

ТОВ «Сумитеплоенерго» (код 33698892) м.Суми, вул. Залізнична 2-а, буд. 10

ПАТ «Черкаське Хімволокно» (код 00204033) м.Черкаси, пр-т Хіміків буд. 76

Зокрема вказаними підприємствами упродовж 2019-2020 років сформовано податковий кредит з ПДВ за рахунок операцій з придбання різноманітних послуг (з оренди техніки, ремонту обладнання та ін.) у ТОВ «Гаур плюс» (код 41624563) на загальну суму 144 156 510 грн., у т.ч.:

— ТОВ Фірма «Технова» — на суму 47 602 902 грн.;

— ТОВ «Євро-Реконструкція» — на суму 47 157 696 грн.

— ПрАТ «Черкаське хімволокно» — на суму 33 835 152 грн.

— ТОВ «Сумитеплоенерго» — на суму 15 560 754 грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Игорь Наумец "Юнигран'' - бизнес в Крыму, поставки террористам "ДНР''

Встановлено, що ТОВ «Гаур плюс» (код 41624563) формувала власний податковий кредит за рахунок «фіктивних» операцій з рядом ризикових СГД, у т.ч.:

— ТОВ «Глобалбуд-Інвест» (код 42829990, Миколаївська обл.) – операції з придбання послуг з консультування у сфері архітектури з питань проектування приміщення, архітектурного макетування, розробки проектної документації на загальну суму 17 289 912 грн. В свою чергу, ТОВ «Глобалбуд-Інвест» придбало послуги у ТОВ «Керуш Байт» (код 42635969) та ТОВ «Босна-Фінанс» (код 42811538), які здійснюють пересортування ТМЦ (товарів, послуг).

— ТОВ «Інфокс Трейдинг» (код 42877185, Миколаївська обл.) — операції з придбання запчастин (підшипники, ланцюги та ін.) на загальну суму 3 435 150 грн. В свою чергу, ТОВ «Інфокс Трейдинг» придбало ТМЦ у ТОВ «Брік Агентство комунікаційних рішень» (код 40974163), яке здійснює пересортування ТМЦ (товарів, послуг).

— ТОВ «Стаймекс» (код 42877185, Миколаївська обл.) — операції з придбання штукатурних робіт на загальну суму 1 425 960 грн. В свою чергу, ТОВ «Стаймекс» придбало ТМЦ у ТОВ «Брік Агентство комунікаційних рішень (код 40974163), яке здійснює пересортування ТМЦ (товарів, послуг).

— ТОВ «Монтажбудпідряд» (код 42593437) — операції з придбання ремонтних, монтажних та демонтажних робіт, різні ТМЦ на загальну суму 2 834 388 грн. В свою чергу ТОВ «Монтажбудпідряд» придбало вказані ТМЦ (роботи, послуги) у групи підприємств, які віднесені податковими органами до «ризикової» категорії підприємств, зокрема: ТОВ «Бентеро Гріф» (код 43203223), ТОВ «Пллан Стар» (код 43202848), ТОВ «Торгова компанія «Користо» (код 43039476), ТОВ «Гілберт Профі» (код 43025107), ТОВ «Монтана Промінвест» (код 42645814) та ін.

ТОВ «Євро-Реконструкція» (Дарницька ТЕЦ) сформувало податковий кредит з ПДВ протягом лютого-липня 2019 року за рахунок придбання послуг з видалення, навантаження, перевезення з об’єкту замовника та утилізації золо-шлакової суміші у ТОВ «Каспій Груп» (код 41268603) на загальну суму 42 582 084 грн. Встановлено, що ТОВ «Каспій Груп» (код 41268603) саме в зазначений час було віднесено податковими органами до категорії «ризикових», а виписані підприємством податкові накладні блокувались.

Згідно з отриманими даними, в ланцюгу постачання по завищеним цінам вугілля здійснювалися наступними підконтрольними підприємствами:

ТОВ «УСК» (код 40947082);

ТОВ «Нью Арк Іст» (код 41624500);

ТОВ «Лангранд Постач» (код 39742810);

ТОВ «Центр Технологій Транспорту» (код 42328338) ТОВ «Укртехтеплоенерго» (код 41113039),

ТОВ «Люкс-Імпекс» (код 41009336)

Так, протягом 2019 -2020 років в адресу підприємств ТОВ «Сумитеплоенерго», ТОВ «ЄвроРеконструкція», ПАТ «Черкаське Хімволокно», ТОВ Фірма «Технова» було поставлено вугілля по завищеним цінам на суму 2 772 581 868 гривень. Придбання вугілля по завищеним цінам вказані енергопідприємства здійснювали у ТОВ «Нью Арк Ист» (код 41624500, входить то транзитно – конвертаційних груп), яке зареєстроване в м.Києві.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Олигархи и русские мафиозо. Кто сорвет куш на легализации азартных игр

Так, з метою виведення «маржі» безготівкові кошти перераховувалися на підконтрольні підприємства з призначенням по операціям, що не оподатковуюся податком на додану вартість, подальшим їх обготівкуванням та розподіленням між членами злочинного угрупування тіньового прибутку. Зокрема, ТОВ «Нью Арк Ист» в період лютого 2019 року перераховувало безготівкові кошти на рахунки наступних компаній, що використовуються транзитно-конвертаційними групами з метою обготівкування коштів, а саме:

• ТОВ «БФ ФІНАНС» з призначенням платежу – за страхові послуги на загальну суму 5 375 000 грн;

• ТОВ «ЛЮКС-ІМПЕКС» код 41009336 з призначенням платежу – фінансова допомога на загальну суму 18 200 000 грн;

• ФОП Пархацька Ольга Миколаєвна з призначенням платежу – інформаційні послуги на загальну суму 570 000 грн.

• ФОП Терновий О.С. з призначенням платежу – інформаційні послуги на загальну суму 200 000 грн;

ТДВ СК ВЛАСНИЙ ЗАХИСТ з призначенням платежу – страхування на загальну суму 800 000грн.

ТОВ «УСК» – з призначенням платежу – фінансова допомога на загальну суму – 4 500 000грн. ТОВ «Біфест СК ТДВ» з призначенням платежу – страхування на загальну суму 3 600 000грн.

Таким чином, через рахунки ТОВ «Нью Арк Ист» (код ЄДРПОУ 41624500) було виведено та в подальшому привласнено коштів ТЕЦ, в період лютого 2019 року, на загальну суму 33 245 000 грн.

У 2020 році ТОВ «Нью Арк Ист» закуповувало вугілля по завищеним цінам у ТОВ «Трейд- Консорціум» (код 42277158, Київська обл. входить до складу транзитно-конвертаційних груп). на загальну суму 179 075 604 грн.

В свою чергу, з рахунків ТОВ «Трейд- Консорціум» безготівкові кошти перераховувалися по ланцюгу підприємств транзитно конвертаційних груп та обготівковувалося за принципом роботи схеми ТОВ «Нью Арк Ист».

Також з метою виведення надприбутку («маржі») за надмірно сплачене вугілля використовувалися наступні підприємства – нерезиденти:

SKAN INT LOGISTIK SP. Z.o.O.

WFI Czech, s.r.o. (WF)

Effectiv Stratey s.r.o (ES)

Evenor Energy SA

ASSA Global Trading AG.

Приміщення, де можуть зберігатись відомості щодо організації імпорту кам’яного вугілля для ТЕЦ та привласнення грошових коштів в результаті здійснення фінансово-господарської діяльності ТЕЦ, а також які фактично використовуються членами вищевказаного організованого угруповання : адміністративні будівлі за адресою: м. Київ, вул. Антоновича, буд 5 (корпус «А» «Б»); м.Київ, вул. Велика Васильківська 62-64, поверх 4, поверх 7; м. Київ, вул. Інститутська 19В, офіс 45

.Шкрібляк, Сандлер, Штіпельман та інші. Матеріали провадження

Залишити відповідь

%d блогерам подобається це: