Що таке контактні лінзи?

Що таке контактні лінзи?

Мільйони людей у ​​всьому світі носять контактні лінзи, хоча ви можете цього навіть не помітити. Якщо ви ще мало знаєте про контактні лінзи, наша стаття ознайомить вас із цими звичайними, але невидимими помічниками.

Що таке контактна лінза?

Контактна лінза є тонкою округлою лінзою, яку надягають на слізну плівку, що покриває поверхню ока. Сама лінза природно напівпрозора, хоча її часто трохи підфарбовують, щоб власнику було легше надягати і знімати їх. Нині доступні жорсткі або м’які лінзи. Більшість людей носять лінзи останнього типу, але недавно контактні лінзи видували зі скла!

Історія контактних лінз з першого погляду

Хоча контактні лінзи можуть здатися сучасним доповненням до здоров’я очей, вони мають довгу і славну історію, а їхній прототип належить нікому іншому, як Леонардо да Вінчі та Декарту. Однак лише наприкінці 19 століття німецький склодув винайшов лінзу, яка дозволяла бачити і відносно добре переносилася, а німецький офтальмолог розробив та встановив першу контактну лінзу, яку можна було носити протягом кількох годин за високої температури певний час.

Типи контактних лінз

Хоча контактні лінзи в основному використовуються для корекції зору, доступні чисто косметичні лінзи і додаткові лінзи. Кольорові контактні лінзи можуть підкреслити або повністю змінити колір очей, а лінзи, які використовуються як аксесуари костюма, створюють особливі ефекти, які можна побачити на екранах кінотеатрів.

Однак усі контактні лінзи є медичними пристроями, регульованими Управлінням санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США (FDA). Як для коригувальних, так і для косметичних контактних лінз потрібен рецепт, оскільки навіть часті ускладнення, такі як інфекції та запалення, можуть призвести до сліпоти чи сліпоти. Як краще запобігти ускладненням:

  • Якщо ви збираєтеся носити контактні лінзи, поговоріть про це зі своїм офтальмологом.
  • Купуйте контактні лінзи з надійного джерела
  • Подбайте про свої лінзи і тримайте їх у чистоті
  • Дотримуйтесь всіх рекомендацій щодо контактних лінз та засобів догляду.
  • Дотримуйтесь рекомендованого режиму носіння та заміни лінз.
Читайте також:   Бут Дмитро Сергійович — чому корумпований аваківський слідчий з особливо важливих справ чистить Інтернет

Режим носіння та заміни

З метою підтримання очей і зору у найкращому стані та здоров’я кожна пара контактних лінз виготовлена ​​та рекомендована до носіння у певному режимі – через певний проміжок часу лінзи підлягають заміні на нові.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Инициатор "молодежного закона" Александр Санченко: брейкдансеры и паркурники смогут претендовать на гранты —

Одноденні одноразові лінзи надягаються протягом дня і надягаються перед сном, а потім вранці передбачається нова пара. Інші об’єктиви мають інший спосіб обміну.

Незалежно від вашого способу життя та уподобань, фахівець допоможе вам підібрати правильні контактні лінзи та розчини. Не забувайте завжди консультуватися з фахівцем щодо проблем зі здоров’ям очей та зору.

У вас є питання про контактні лінзи або про ваш зір загалом? Подивіться відповіді на деякі з найбільш поширених питань. Будь ласка, зверніться до фахівця для отримання більш детальної інформації.

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: