Що таке юридичний договір, трудовий договір та договір аренди житла

Що таке юридичний договір, трудовий договір та договір аренди житла

Юридичні договіри, зразки яких можна знайти на сайті fastdoc— це угоди, яки мають юридичну силу між двома або більше сторонами. Вони можуть бути усним або письмовим.

Як працює юридичний договір

Договір, по суті, він є набором обіцянок, які можуть бути забезпечені законом. Як правило, сторона обіцяє зробити щось для іншої в обмін на вигоду. Договір може бути письмовим або усним і передбачає, що одна сторона робить пропозицію, а інша приймає. Якщо обіцянка договору не виконується, потерпіла сторона може звернутися до суду.

Щоб бути юридичним договором, угода повинна володіти всіма наступними п’ятьма характеристиками:

  • Юридична ціль : договір повинен мати законну мету, щоб мати силу. Наприклад, якщо один діловий партнер замовив когось на вбивство іншого ділового партнера, але особа забрала гроші, не виконавши контракт, нічого не можна зробити. Договір про вбивство за наймом є незаконним і не має законної сили.
  • Взаємна згода : всі сторони контракту повинні досягти згоди. Тобто одна сторона має надати пропозицію, з якою інші сторони погодилися.
  • Розгляд : кожна сторона контракту повинна погодитися відмовитися від чогось цінного в обмін на вигоду. Наприклад, ви наймаєте незалежного підрядника для ремонту вашого під’їзду. Ви та підрядник з укладання тротуарної плитки підписуєте угоду, в якій ви обіцяєте заплатити певну суму грошей в обмін на роботи з укладання бруківки. І ви, і підрядник погодилися відмовитися від чогось цінного. Ви погодилися заплатити гроші, а підрядник погодився виконати роботи з укладання.
 • Компетентні сторони : сторони контракту мають бути дієздатними. Тобто вони мають бути здоровими, повнолітніми та не вживати наркотиків чи алкоголю. Якщо ви укладаєте договір з некомпетентною особою, договір не може бути виконаний.
 • Справжня згода : усі сторони повинні вільно укладати угоду. Договір не може бути виконаний, якщо одна або кілька сторін зробили помилки в мові. Так само договір може бути визнаний недійсним, якщо одна сторона вчинила шахрайство або чинила неправомірний вплив на іншу. Наприклад, ви підписуєте договір, у якому погоджуєтеся продати свій будинок сусідові за 1 гривну. Коли ви підписували договір, сусід вам погрожував. Очевидно, ви уклали угоду під примусом, тому договір недійсний.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Ілля Павлюк або Ілюша «Курятник» - шлях головного контрабандиста зе-команди

Що входить до трудового договору і чому

Більшість людей працюють без письмового трудового договору, оскільки він їм не потрібен — немає сенсу складати контракт, коли угода полягає в звичайному обміні послуг на двотижневу зарплату плюс стандартні виплати. Однак, коли домовленості відрізняються від простих стосунків «працевлаштування за бажанням», одна або обидві сторони можуть забажати письмову угоду.

Наприклад, керівник, який приймається на роботу в нову компанію, може зажадати гарантії фіксованого терміну роботи або звільнення, щоб спонукати відмовитися від надійної посади в попередній компанії. Іноді сторони домовляються про складні угоди про бонуси чи заохочувальні виплати, або роботодавець може вимагати від працівників погодитися на положення про заборону конкуренції , які діють лише за умови ретельного викладення в письмовій формі.

Оскільки більшість людей ніколи не укладали письмові трудові договори, не дивно, що більшість людей не розуміють, як ці угоди працюють, і ще менше людей знають, як їх укладати. Трудовий договір зразок зазвичай мають стандартний формат із пунктами, вибраними або зміненими відповідно до намірів сторін. Консультант роботодавця зазвичай готує контракт, який потім працівник відносить до юриста для ознайомлення. Незалежно від того, чи відбуваються подальші дискусії між сторонами чи юристами, реалістичне уявлення про те, що таке «ринок», має вирішальне значення для майбутнього трудових відносин.

Що міститься в договорі оренди житла?

Договір оренди квартири — це юридичний документ, який містить важливу інформацію про те, що включає помешкання, ваші обов’язки та права, а також потенційні штрафи за прострочення платежів, дострокову відпустку або знищення майна.

«Договір найму також може називатися договором найму, договором найму, договором оренди тощо.»

Незважаючи на те, що договори оренди можуть дещо відрізнятися від країни до країни, більшість з них міститиме та вимагатиме подібних компонентів:

 • Основна інформація про орендаря(ів)
 • Контактні дані орендаря та орендодавця
 • Опис майна, включаючи адресу, характеристики та інвентар (наприклад, меблі чи комунальні послуги)
 • Термін оренди або договору
 • Інформація про орендну плату, як-от гарантійний депозит, термін оплати та банківські реквізити
 • Ваші умови, обов’язки та права
 • Правила та умови оренди орендованого майна
 • Умови розірвання або продовження договору
 • Словник термінів і жаргонізму
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Снять квартиру в Киеве: Руководство для потенциальных арендаторов

Деяким орендарям, наприклад студентам, ймовірно, знадобиться поручитель, який нестиме юридичну відповідальність за платежі та штрафи від імені орендаря. Деякі інші необов’язкові положення можуть містити правила щодо домашньої тварини, куріння або ведення фрілансерського бізнесу з вашого місця проживання.

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: