Scrum та Kanban — в чому різниця?

Scrum та Kanban — в чому різниця?

Agile — це методологія управління проєктами, яка робить акцент на співпраці, гнучкості та ітераційній розробці. Гнучкий підхід виник у галузі розробки програмного забезпечення у відповідь на обмеження традиційних методологій управління проєктами. Традиційні методології, такі як Waterfall, покладаються на глобальне планування та документацію. Agile ж пропонує адаптивне планування, безперервне вдосконалення та швидкий зворотний зв’язок, що дозволяє командам ефективніше реагувати на зміни. Поговоримо про те, яка основна різниця між agile підходами scrum та kanban.

Що таке Agile Manifesto

Agile Manifesto — це набір принципів гнучкого управління проєктами, які були розроблені у 2001 році. Існує кілька гнучких підходів, але двома найпопулярнішими є Scrum і Kanban. 

Scrum

Scrum — це гнучка структура для управління та виконання складних задач. Scrum був розроблений у 1990-х роках Джеффом Сазерлендом і Кеном Швабером і став одним із найпопулярніших гнучких підходів. Він базується на таких принципах:

  • прозорість: прогрес проєкту має бути видимим для всіх учасників;
  • перевірка: команда повинна регулярно переглядати хід роботи та вносити відповідні зміни за потреби;
  • адаптація: команда має бути гнучкою та готовою вносити зміни на основі відгуків та мінливих вимог.

Scrum також передбачає низку зустрічей, які допомагають командам планувати, відстежувати та переглядати свій прогрес. 

Kanban

Kanban — це гнучкий підхід до управління проєктами, розроблений компанією Toyota у 1940-х роках. В останні роки Канбан адаптували для використання в розробці ПО та інших галузях. Kanban базується на таких принципах:

  • візуалізація робочого процесу, щоб визначити вузькі місця та точки росту;
  • керування процесом: команда повинна керувати процесом роботи через систему, щоб скоротити час виконання та збільшити пропускну здатність;
  • чіткі правила процесів: команда має зробити свої правила процесів чіткими, щоб гарантувати, що всі розуміють, як виконується робота.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Огляд онлайн-казино Cosmolot

Kanban використовує візуальну дошку, як правило, щоб візуалізувати робочий процес і керувати поточною роботою. 

Agile — це методологія, яка наголошує на співпраці, гнучкості та ітераційній розробці. Загалом гнучкі методології зробили революцію в управлінні проєктами та довели свою високу ефективність у створенні продуктів, які відповідають потребам клієнтів.

 

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: