Робота в Польщі для українців: переваги, необхідні документи, найпоширеніші вакансії

Робота в Польщі для українців: переваги, необхідні документи, найпоширеніші вакансії

Все частіше українці виїжджають за кордон на заробітки. Однією з таких країн є Польща. В цій державі роботодавці гарантують хороші умови праці та досить високу заробітну плату. Яка є робота в Польщі для українців? Які необхідно мати документи? Які вакансії найбільш поширені?

Чому робота в Польщі вигідна?

Наші співвітчизники виїжджають на заробітки за кордон для покращення фінансового стану сім’ї та якості життя, пошуку стабільної високооплачуваної роботи. Робота в Польщі має низку переваг:

  • високий рівень оплати праці, особливо якщо порівнювати з заробітними платами українців на батьківщині;
  • легальне працевлаштування за контрактом, яке забезпечує працівника соціальними та трудовими правами, безкоштовним медичним обслуговуванням;
  • можливість працювати в одній компанії разом з чоловіком або дружиною;
  • можна підшукати роботу за фахом, але працювати в кращих умовах;
  • при бажанні, можна після 5 років роботи та проживання на території Польщі отримати громадянство;
  • близькість розташування Польщі дозолить їздити додому, не витрачаючи багато часу та зусиль;
  • подібність менталітету та мови дозолить швидше освоїтись на новому місці роботи.

Документи, які необхідні для працевлаштування в Польщі

Для офіційного працевлаштування обов’язково потрібна відкрита робоча віза. Для її відкриття необхідно отримати запрошення від польського роботодавця. Українці можуть отримати 3 різновиди запрошень:

  • на сезонну роботу (наприклад робота в Польщі на літо або зиму) – документ видається роботодавцем на 180 діб;
  • на несезонну роботу (наприклад робота далекобійником в Польщі та ін.) – документ видається польською компанією, строк його дії – пів року;
  • воєводське запрошення – оформлюється від імені воєводи та діє від 1 до 3 років.

Окрім робочої візи та запрошення, робота в Польщі https://visa-pro.com.ua/job/ зобов’язує мати паспорт громадянина України та закордонний, картку платника податків, медичну страховку з квитанцією про її оплату, фотокартки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Fruit Party: лучшие качества классических игровых автоматов в одном

Також роботодавець може просити надати інші додаткові документи: диплом про освіту, сертифікат про володіння польської мови, водійське посвідчення та ін.

Найпоширеніші вакансії в Польщі та вимоги до працівників

Більшість українців працюють на робітничих посадах, але є різна робота в Польщі для жінок https://visa-pro.com.ua/stat/dlya-zhinok, чоловіків, сімейних пар, студентів. Найбільш поширені вакансії для чоловіків – водій, електрик, обивщик меблів, столяр, сантехнік, будівельник, ІТ-спеціаліст, вантажник, робітник конвеєру, різноробочий.

Робота в Польщі для жінок є за фахом або без нього: швачка, кухар, кондитер, перукар, пакувальниця, касир, медсестра, покоївка,пікер (робітниця складу).

Сімейні пари можуть працевлаштуватись вдвох на автозавод, м’ясокомбінат, рибний або консервний завод, ферму, теплицю, оптовий склад, цех з виготовлення меблів, або ж працювати окремо, кожний по своїй спеціальності.

Переважна більшість роботодавців не ставлять специфічних вимог до своїх майбутніх працівників: вік, бажання працювати, швидко навчатись на новому місці, навіть знання мови не зажди є обов’язковим. Та все ж володіти мовою потрібно хоча б на базовому рівні. Залежно від виду діяльності підприємства, зустрічаються вимоги щодо вміння працювати в колективі, організаційні навички, тощо.

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: