Результатом зриву конкурсу на посаду голови САП, може стати відміна безвізу з ЄС

Результатом зриву конкурсу на посаду голови САП, може стати відміна безвізу з ЄС

Затягування конкурсу з обрання голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури дуже тривожить, адже це ускладнює роботу Національного антикорупційного бюро та може завдати удару по відносинах України з міжнародними партнерами, вважає директор НАБУ Артем Ситник.

Про це він заявив під час форуму Zero Corruption Conference, відповідаючи на запитання журналіста hromadske.

«Це дуже велика проблема, адже НАБУ без антикорупційної прокуратури не має можливості працювати», — сказав директор НАБУ.

Ситник вважає, що загалом відсутність керівника є деструктивним явищем для будь-якого органу, але якщо це триває декілька місяців, «інституція працює», а цей конкурс триває дуже довго — з осені 2020 року.

«Низка кандидатів не пройшли етап перевірки на доброчесність, і зараз чомусь співбесіди не відбуваються. Це тривожний сигнал. Представники Верховної Ради казали, що цей конкурс буде завершено в травні, а зараз вже червень, і немає жодного уявлення, коли ж він закінчиться», — сказав очільник НАБУ.

Ситник вважає таку ситуацією «дуже поганою», бо станом на 8 червня розраховував, що новий очільник САП вже точно буде.

Відповідаючи на запитання, чи ускладнює роботу НАБУ те, що доводиться взаємодіяти напряму з генпрокурором, Ситник фактично погодився з цим.

«Керівник САП є ще заступником генпрокурора, він має унікальні повноваження, які не має виконувач обов’язків, і зараз такі елементарні речі як призначення групи прокурорів — це ціла процедура за відсутності генпрокурора. Підписання конкретних підозр щодо спецсуб’єктів — це контакт із генпрокурором. А саме концепція незалежності від Офісу генпрокурора була основною гарантією незалежності САП», — сказав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  "Слуга" Жупанин приховав в декларації дані співмешканки і квартиру за 2,9 мільйона

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: