Про схеми пограбування бюджету на “Великому будівництві” Зеленського.

Про схеми пограбування бюджету на “Великому будівництві” Зеленського.

Одна з найпоширеніших схем – завищення вартості будматеріалів.

Регіональні автодори повинні самостійно встановлювати очікувану вартість робіт по ремонту доріг. Для цього їм потрібно враховувати ціни на матеріали для їх виконання, наприклад, щебеню або бітуму. Причому подібні розрахунки обласні автодори можуть проводити не в цілому по країні, а для кожного окремо взятого регіону. Теоретично, моніторити такі ціни для автодорів має ДП “Державний дорожній науково-дослідний інститут ім. М.П. Шульгіна”. І лише на основі інформації цієї фінансової інституції посадові особи регіональних автодорів можуть визначати, скільки коштують основні дорожньо-будівельні матеріали. Але насправді чиновники самі “малюють” ціни на будматеріали, а відповідно – і вартість робіт по ремонту доріг.

Розглянемо на прикладі закупівель бітуму.

Так, 23 червня, Херсонський облавтодор придбав 500 тонн бітуму за 5,83 млн грн, або ж за 11,65 тис. грн/тонна. Також 26 червня Вінницький облавтодор купив 1 тис. тонн бітуму за 12,34 млн грн, або вже за 12,34 тис. грн/тонна. Нарешті, 3 липня Харківський облавтодор розрахувався за 600 тонн бітуму на суму в 7,56 млн грн, тобто тонна такого ж будматеріалу обійшлася в 12,6 тисяч. А в той же день Донецький облавтодор взагалі захотів купити 600 тонн бітуму за 7,86 млн грн, або за 13,1 тис. грн/тонна.

Фактично за лічені дні в уяві різних чиновників вартість одного і того ж будматеріалу зросла на 14%, причому буквально на рівному місці, так як ніяких змін на ринку будматеріалів в цей час не відбувалося від слова зовсім. Виходить так, що автодори просто малюють собі ціни на той же бітум “від фонаря”, що впливає на вартість робіт і звичайно сприяє набивання кишень Кубракова, Голика, Тимошенко та інших чиновників.

Залишити відповідь

%d блогерам подобається це: