Поліція Молдови фактично підтвердила версію, що суддю Чауса вивезли в автомобілі посольства України – ЗМІ

Поліція Молдови фактично підтвердила версію, що суддю Чауса вивезли в автомобілі посольства України – ЗМІ
Поліція Молдови фактично підтвердила версію, що суддю Чауса вивезли в автомобілі посольства України – ЗМІ

За матеріалами слідства, за кермом машини з посольськими номерами перебував військовий аташе Сергій Сметанюк

Поліція Молдови, яка веде слідство щодо викрадення в Кишиневі судді Миколи Чауса, фактично підтвердила версію журналістів-розслідувачів RISE Moldova та Слідство.інфо про те, що злочин вчинила група українців, а вивезли Чауса на автомобілі посольства.

Про це у продовженні розслідування “Полювання на Чауса: операція “чорних кепок” пише RISE Moldova.

Викрадення в Кишиневі колишнього українського судді Миколи Чауса було сплановано щонайменше за 19 днів до самої події. Вистежувала його група більш ніж з 10 осіб в період з 15 березня по 3 квітня 2021 року, йдеться у матеріалах молдавських правоохоронних органів, які потрапили в розпорядження RISE Moldova і української редакції Слiдство.інфо.

За словами видання, викраденням займалася група українських громадян, які прибули в Республіку Молдова різними шляхами: хтось на рейсових автобусах, а хтось перейшов кордон пішки. При цьому п’ятеро з них (як мінімум) пред’явили на митниці паспорти з фейковими ідентичностями (вигаданими прізвищами та датами народження).

Всі вони приїхали в Молдову окремими групами, часто міняли локації, ніде не проживали разом і їхали теж порізно і в різний час. Всі запобіжні заходи могли бути зроблені заради того, щоб викрасти українського суддю Миколу Чауса і вивезти його з Республіки Молдова.

Як повідомляє ЗМІ, безпосередньо в самому викраденні екссудді брали участь три транспортних засоби: мікроавтобус (Ford), седан (Mercedes Benz) і позашляховик (Toyota). Останній – захищений дипломатичними номером і належить Посольству України в Республіці Молдова, повідомляють журналісти.

Розслідувачі зауважили, що їхні матеріали щодо учасників викрадення фігурують у матеріалах слідства.

“До матеріалів слідства долучені і знайдені нами фотографії, з яких правоохоронці чомусь прибрали редакційні логотипи”, – зазначили журналісти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Реабилитационный центр в Одессе: верните здоровье и движение!

За матеріалами слідства, за кермом машини з посольськими номерами перебував військовий аташе Сергій Сметанюк, а його пасажирами були двоє чоловіків, можливо, причетних до викрадення.

За попередньою інформацією, члени групи покинули Республіку Молдова 3 квітня – в день викрадення колишнього українського судді Миколи Чауса. Після викрадення колишнього судді прокуратура по боротьбі з організованою злочинністю порушила кримінальну справу. Також молдовська влада звернулися до України з проханням зняти дипломатичний імунітет з військового аташе українського посольства Сергія Сметанюка для кримінального переслідування і притягнення його до відповідальності.

Як повідомляють журналісти, учасники викрадення покидають територію Молдови невеликими групами. Журналісти називають це “Операція “чорних кепок”, оскільки більшість членів організованої групи були одягнені в чорні кепки і схожий темний одяг.

“Через кілька годин після викрадення Чауса група українців покидає Республіку Молдова. 10 чоловіків у темному одязі, більшість з них у чорних кепках, з рюкзаками або дорожніми сумками та барсетками, прибувають в Атаки і один за одним замітають сліди”, – пише видання.

15:32. Як тільки Toyota з дипломатичними номерами (в якій, ймовірно, перебував Чаус) наближається до прикордонного переходу “Атаки–Могилів–Подільський”, з’являються двоє пішоходів, обидва з рюкзаками за спиною. Це Юрій Коваленко та Андрій Куценко, він же Едуард Ставицький. Згідно з матеріалами слідства, вони прибули з Кишинева в Атаки на машині посольства.

16:59. Renault Scenic паркується біля Ліцею ім. Міхая Емінеску в Атаках. Через кілька секунд з автомобіля виходить чоловік. Він бере з заднього сидіння куртку і надягає її. Наступні чотири хвилини він стоїть поруч з машиною, потім бере в руки дорожню валізу і прямує до прикордонного переходу, до якого кілька хвилин ходьби. Це Олег Стадник, 45-річний громадянин України, проти якого в минулому було порушено кримінальну справу в Молдові.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Яка еротична білизна подобається чоловікам?

Не минуло й двох хвилин, як до митного пункту пропуску попрямував ще один українець, 36-річний Олександр Костенюк. На плечі в нього дорожня сумка, з якої стирчить кілька паперових аркушів. Він проходить повз сміттєвий контейнер, згадує, що треба позбутися цих листів, і викидає їх у смітник.



Костенюк не відразу повертає до митного поста, а продовжує свій шлях. Коли на наступному перехресті він повертає ліворуч, камери спостереження втрачають його з поля зору. Через півтори хвилини він знову опиняється в полі видимості і прямує до митниці.

17:31. На площі недалеко від митниці зупиняється таксі. З машини виходять двоє пасажирів і надягають на спину рюкзаки. Це Роман Кожушко (45 років) і Михайло Булега (30 років), які близько двох годин тому сіли в це таксі в місті Бєльці.



Булега зникає з огляду камер спостереження, потім прямує до пункту пропуску молдовсько–українського кордону. Кожушко йде за іншим маршрутом, точно таким, що раніше проклав Костенюк – на наступному перехресті він повертає ліворуч, затримується приблизно на хвилину і тільки після цього йде на митницю.

18:06. В Атаки прибуває ще одне таксі з Бельців. Камери відеоспостереження фіксують двох пасажирів і водія, який допомагає їм дістати сумки з багажника – по дві на кожного. Чоловіки одягнені в чорне і в кепках. Це Юрій Ткач і Богдан Кузмак, обом по 48 років. Вони рушають до прикордонного переходу. Сценарій той самий – один наближається до кордону, а інший трохи затримується, щоб перетнути кордон окремо.

18:08. В Атаки прибуває третє таксі, з якого виходять ще два пасажира в кепках і медичних масках. Це останні з десяти українців, щодо яких проводиться розслідування у звязку з причетністю до викрадення колишнього судді Чауса. На відміну від “колег”, у цих чоловіків немає сумок. Один з них тримає в руці білий пакет. Вони не відразу повертають до пункту пропуску, а роблять ще кілька кроків і повертають до мосту. Судячи з усього, це Андрій Солтис (43 роки) і Тарас Штойко (30 років), які в’їхали на територію Республіки Молдова 31 березня. Останній з них, військовослужбовець, о 18:31 залишив Республіку Молдова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як залишатися стильним в будь-яку пору року?

Нагадаємо, суддю Чауса викрали 3 квітня в центрі Кишинева іноземні громадяни. Молдовські ЗМІ написали, що Чауса нібито перевезли в Україну в багажнику автомобіля Toyota RAV 4, що належить посольству України.

Залишити відповідь

%d блогерам подобається це: