Петро Оленич — родич зрадника вкрав 1,5 млрд з київського бюджету

Петро Оленич — родич зрадника вкрав 1,5 млрд з київського бюджету

Блогер та громадський активіст Ярослав Бондаренко розказав про аферу яку провів один з керівників КМДА Петро Оленич:

«В одному з попередніх розслідувань я почав розповідати про яскравого представника київської будівельної мафії, Директора Департаменту земельних ресурсів КМДА — Петра Оленича. Але в зв’язку з тим що Оленич дуже активний та різносторонній персонаж, в одному матеріалі просто фізично неможливо охопити всі організовані Оленичем схеми. Тому продовжимо.

У 2004-му, Оленич отримав диплом  юриста в Київському Національному університеті культури і мистецтв Поплавського. Вийшов такий собі юрист-артист, і як з’ясувалось потім дуже цінний фахівець.

Оленич одразу прилаштувався в Мін’юсті. Доречи його дружина Ірина Биcік є cecтрoю дружини cкaндaльнoгo судді Окружного aдміниcтрaтивнoгo суду Києва — Олексія Огурцoвa, признaчeнoгo туди ще в 2010 році Януковичем. Огурцов  знаходиться в базі центру «Миротворець».

Уродженець російського міста Чита, Огурцов Свідомо брав участь в процесах дестабілізації суспільно-політичної ситуації в Україні. Має стосунок до створення та участі у злочинній організації, метою якої було захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, Вищою радою правосуддя і створення штучних перешкод в їх роботі . Підозрюється у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 255, ч. 1 ст. 109, ч. 5 ст. 27, ст. 351-2 КК України

Стосовно Олeничa, тo він з «рeгіoнaлaмі» тісно зійшовся ще в 2006-му, став помічником-кoнcультaнтoм спочатку українофоба нардепа Олeкcія Журaвкo, a потім також відвертої українофобки Ірини Бeрeжнoї.

У 2008-му Оленич покинув стіни Мін’юсту, щоб стати «простим менеджером» Департаменту житлової нерухомості в дуже непростій компанії «KDD Group N.V.», більш відомої як «Kyiv Donbas Development Group, Нідерланди». Ця компанія була створена в результаті злиття бізнесу міжнародних ОПГ, контрольованих Семеном Могилевичем, і корумпованих українських чиновників. Пізніше ця компанія перейшла до олігарха-регіонала Андрія Веревського. А Оленич вже через рік став заступником начальника Київської обласної філії ДП «Центр державного земельного кадастру» таким чином наш «юрист-артист» влився в ряди «земельної мафії» «молодої команди» Льоні Космоса і почав активно допомагати Веревському отримувати в столиці ділянки під забудову.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Почему опровержение «Интерпайпом» своей работы в России вызывает больше вопросов, чем ответов

Андрій Веревський
Андрій Веревський

З 2012 по 2015-й рік Олeнич очолював Сумське oблacне управління Дежзeмaгeнтcтвa, та закінчив свою кар’єру гучним cкaндaлoм навколо нeзaкoннoгo відчуження 110 гектарів землі на користь екc-губeрнaтoрa «регіонала» Шульги.

Навесні 2015-гo Олeничa повернули в столицю. Такий корисний «юріст-артист» став в нагоді «сірому кардиналу» Києва — Вадиму Столару. Оленича призначають в.o. начальника Держзeмaгeнтcтвa Кіївcькoї oблacті. А в березні 2017-гo Оленич вже в КМДА. Пів року він був зaмнaчaльнікa Департаменту інфoрмaційно-кoмунікaційних тexнoлoгій КМДА (не забуваємо за фахом Оленич «юрист-артист»), потім три тижні директором Департаменту з питань реєстрації, a з 27 липня 2018 гoдa Олeнич cтає дірeктoрoм Дeпaртaмeнту зeмeльниx рecурcів КМДА — і фігурантам безлічі корупційних cкaндaлів.

Вадим Столар та його однопартієць Вадим Робинович мають близькі стосунки
Вадим Столар та його однопартієць Вадим Робинович мають близькі стосунки

Про один з них я зараз розповім. Насправді це одна з наймасштабніших афер за останні роки в Києві.

Отже одна з програм, на яку були «виділені» гроші з київського бюджету — проект відкритого земельного кадастру. Через цю програму  Оленич затіяв небувалу інвентаризацію київської землі, яку за бюджетні гроші проводило підвідомче йому комунальне підприємство.

І це при тому, що КМДА має повну інформацію про інвентаризацію київських земель з 1998 року в електронному вигляді. Тобто ніяка інвентаризація землі столиці не потрібна.

Незважаючи на це директор Департаменту земельних ресурсів КМДА примудрився протягнути через Київраду документ, що дозволяв йому в 2019 році освоїти на темі землеустрою майже 1,5 млрд гривень. Як я вже говорив, програму затвердили без звіту про виконання аналогічної (на 2016-2020 роки)

При цьому, суми на фінансування завдань, які раніше за рахунок платників податків вже виконувалися, в новому документі виросли в десятки і сотні разів.

Коли Оленич протягував нову програму він запевняв депутатів Київради, що фінансування «старої програми» передбачалося в розмірі 1,5 млрд гривень. А це, якщо вірити офіційним документам, — то була явна брехня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Битва за будівництво. Чому Чернишов, Шуляк і Тищенко воюють проти Столара

Як стверджують опитані експерти, в новому документі практично немає нічого нового. Але, в 2016 році передбачалося за п’ять років досягти того ж ефекту, витративши всього 184,9 млн гривень, з яких тільки 129,9 млн грн — зі столичного бюджету.

Нову програму використання і охорони земель Києва (на 2019-2021 роки) профінансували в небувалих досі обсягах і виключно за рахунок столичних платників податків.

Завдяки дивній щедрості депутатського корпусу, Департамент земельних ресурсів КМДА Оленича (відповідальний виконавець програми) і КП «Київський інститут земельних відносин» підконтрольний Оленичу (співвиконавець програми) освоїли 1 млрд 471,301 мільйонів бюджетних гривень, з яких 1 млрд 388,924 млн гривень — в 2019 році. У 2020 році — 45,582 млн гривень, в 2021 передбачено  — 36,794 млн гривень.

Зокрема, 1,288 млрд гривень в 2019 році Петро Оленич зібрався витратити на розробку технічної документації із землеустрою. У документі пояснюється, що для цього потрібно буде провести інвентаризацію всіх столичних земель і наповнити відповідною інформацією державний і міський земельні кадастри.

Директор Департаменту земресурсів КМДА запевняв депутатів: такі витрати призведуть до того, що вже в кінці 2019 го — початку 2020 року додатково до бюджету Києва буде щорічно надходити близько 2 млрд гривень, що з даними в документі, до речі, не особливо збігалося.

Але при цьому у липні 2019 року, на засіданні комісії Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку директор Департаменту фінансів КМДА Володимир Репік доповів, що департамент земресурсів «завалив» впровадження нової нормативної грошової оцінки землі, яка повинна була працювати з початку 2020 року. Тобто програма не запрацювала, не в 2019-му, не в 2020 році. І ніяких надходжень від інвентаризації землі як повідомив Репік бюджет не отримав. А введення програми перенесли на 2021 рік.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Дмитрий Рахматуллин, Экспрес-Т Наталии и Александра Приймак и другие представители "парковочной мафии" в Киеве

Що далі?

А далі гроші зникли. Отже в результаті афери «юриста-артиста» Оленича київська громада не отримала ні надходжень в бюджет ні нового земельного кадастру.

Звісно без впливових покровителів Оленич провертати такі масштабні афери би не зміг. Як повідомляють мої джерела, від Вадима Столара, який втрачає вплив у Києві, Оленич перебіг до нового-старого «смотрящего» з молодої команди Льоні КосмосаДениса Комарницького – друга Колі Тищенко.

Тищенко та Комарницький
Тищенко та Комарницький

Але сподіваюсь що новий депутатський корпус який зараз в більшості складається з демократичних проукраїнських сил від «ЄС» та «УДАРу» зверне увагу на цього махінатора.

Не думаю, що киянам особливо під час економічної кризи потрібні старі «схемники» за якими тягнеться шлейф корупційних скандалів.

А про інші нахабні схеми Оленича та його земельної мафії далі буде.» — дадає Бондаренко

 

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: