Партія Марін Ле Пен програла вибори до парламенту Франції

Партія Марін Ле Пен програла вибори до парламенту Франції

У Франції закрилися виборчі дільниці, де проводилося голосування у другому турі парламентських виборів. За даними екзитполів, які французькі ЗМІ можуть публікувати лише після закінчення голосування, жодна з партій – ні праві, ні ліві, ні центристи – не набрали абсолютної більшості.

За першими даними екзитполів від Ipsos, лідирують ліві, які значно покращили свої позиції порівняно з опитуваннями громадської думки під час передвиборчої кампанії.

Явка виборців, за даними Ipsos, перевищила 67%. Раніше повідомлялося, що до полудня вона побила рекорд 1981 року, перевищивши 26%. У першому турі активність виборців також виявилася рекордною.

Згідно з даними Ipsos, Ліво-зелений Новий народний фронт (EELV) отримує 172-192 місця в парламенті, союзники президента Франції Емманюеля Макрона — 150—170 місць, а праве «Національне об’єднання» Марін Ле Пен та її союзники — 132—152 місця.

Прогнози від Elabe трохи відрізняються:

  • Новий народний фронт — 175-205 місць
  • Союзники Макрона — 150—175 місць
  • «Національний фронт» — 115-150 місць.

Згідно з прогнозами від компанії Ifop, Новий народний фронт отримає 180-215 місць, союзники Макрона — 150-180, а праві — 120-150 місць.

Всього в парламенті Франції 577 депутатів, які обираються на п’ять років. Для абсолютної більшості партія повинна отримати щонайменше 289 мандатів.

«Ми будемо керувати [парламентом]», — заявила представниця EELV Марін Тондельє, додавши, що у другому турі виборів перемогли «соціальна та екологічна справедливість» і народ Франції. Перший секретар Французької соціалістичної партії Олів’є Фор заявив, що результати виборів покладають на Новий народний фронт величезну відповідальність.

«Наш народ явно виключив найгірший варіант. Наші виборці проголосували свідомо, я вітаю їхні зусилля і мобілізацію», — прокоментував результати другого туру Жан-Люк Меланшон з радикальної лівої партії France Unbowed.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Хидирян Мисак Оганесович: как агент ФСБ обналичивает деньги из ДНР и скупает тысячи гектаров через свой агрохолдинг

Представляючи Новий народний фронт, колишній президент Франції Франсуа Олланд лідирує на виборах в Коррезі: він, за даними з 97% бюлетенів, набрав 43,29% голосів.

Міністр внутрішніх справ Франції Жеральд Дарманен подякував електорату на Півночі за те, що його там «масово переобирають». «Дякую всім виборцям, які, зробивши мене лідером у першому турі, переважною більшістю голосів переобрали мене, щоб я представляв їх у Національних зборах», — написав політик у соціальній мережі Х.

Французька влада заздалегідь посилила заходи безпеки на випадок, якщо після другого туру парламентських виборів у містах розпочнуться масові акції протесту. Дарманен заявив, що в Парижі та його околицях чергують 5000 поліцейських, завдання яких — «гарантувати, що праві та ліві радикали не скористаються ситуацією, щоб сіяти хаос».

Загалом по країні на чергування виведено близько 30 тисяч співробітників поліції. Власники магазинів у великих містах, включаючи паризькі бутіки, закрили вітрини міцними ставнями та замкнули двері, побоюючись погромів.

У першому турі парламентських виборів лідирувало «Національне об’єднання» під керівництвом правої руки Марін Ле Пен — молодого та амбітного політика Жордана Барделли. Експерти зазначали, що Франція опинилася як ніколи близько до формування крайньо правого уряду. Цей сценарій викликав великі побоювання в інших європейських країнах — зокрема, у прем’єр-міністра Італії Джорджі Мелоні.

Макрон призначив дострокові вибори до парламенту після поразки його партії на виборах до Європарламенту, попередивши, що незалежно від результатів залишиться при владі до кінця свого терміну у 2027 році. Ле Пен визнавала, що конституція дозволяє президенту залишатися при владі навіть після провалу центристів на парламентських виборах.

Результати виборів до парламенту Франції

Партія Місця за Ipsos Місця за Elabe Місця за Ifop
Ліво-зелений Новий народний фронт 172-192 175-205 180-215
Союзники Емманюеля Макрона 150-170 150-175 150-180
Національне об’єднання Марін Ле Пен 132-152 115-150 120-150
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Аракелян Артур Давидович - криминальный авторитет и путаница в данных

Підсумки виборів

  • Загальна кількість місць у парламенті: 577
  • Для абсолютної більшості потрібно: 289 мандатів

Висновки

  • Жодна з партій не отримала абсолютної більшості.
  • Ліво-зелений Новий народний фронт значно покращив свої позиції.
  • Союзники Емманюеля Макрона та Національне об’єднання Марін Ле Пен також отримали значну підтримку, але не досягли необхідної кількості місць для абсолютної більшості

Залишити відповідь

%d блогерам подобається це: