Некомпетентність та необізнаність: у Податковій службі відреагували на «списки Дубінського»

Некомпетентність та необізнаність: у Податковій службі відреагували на «списки Дубінського»

«Якщо Дубінський дійсно вважає, що формування фіктивного податкового кредиту («скрутка») супроводжується сплатою податків – можна констатувати лише повне нерозуміння ним предмету», — кажуть податківці.

У Державній податковій службі відповіли на закиди депутата Олександра Дубінського («Слуга народу») щодо начебто доказів протиправної діяльності сотень українських підприємств реального сектору економіки. Йдеться про фіктивний податковий кредит (так звана скрутка).

«ДПС щиро дякує громадянину Дубінському за те, що він знову привернув увагу суспільства до системної проблеми економічної злочинності, яку окремі безвідповідальні політики та експерти останнім часом намагаються вивести з фокусу суспільної уваги… Але, на жаль, цим позитив і обмежується», — йдеться у заяві на офіційній сторінці ДПС у Facebook.

У службі наголосили, що направлення матеріалів до правоохоронних органів свідчить радше про некомпетентність Дубінського, ніж про «кришування кримінальної діяльності».

Оприлюднений перелік призначений для ретельного вивчення діяльності зазначених у ньому суб’єктів, оцінки наявності податкових ризиків, збору доказів протиправної діяльності, якщо вона має місце, та організації подальшого комплексного відпрацювання тих суб’єктів, у діяльності яких такі ризики обґрунтовано вбачаються.

«ДПС та податкова міліція усвідомлюють усі наслідки визначення будь-якого суб’єкта господарювання, як порушника податкового законодавства, тому ставляться до цієї роботи вкрай відповідально», — додається у заяві.

Втім Дубінський, не маючи уяви про те, як податківцями виконується системна робота з протидії створенню і використанню фіктивного податкового кредиту, про понад 10 млрд грн додаткових бюджетних надходжень протягом трьох останніх місяців, кількома реченнями записав у злочинці сотні підприємств реального сектору економіки України, протиправну діяльність яких він начебто задокументував.

Саме ці підприємства сплатили понад 33 млрд грн податків і зборів та створили понад 8,5 тисячі робочих місць (станом на 30 липня). Як наслідок, заявами депутата їх діловій репутації завдано невідворотної шкоди.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Плевать на всех. "Слуга" Дубинский припарковался, как автохам

«Якщо громадянин Дубінський дійсно вважає, що злочинна діяльність з формування фіктивного податкового кредиту («скрутка») супроводжується сплатою податків – можна констатувати лише повне нерозуміння ним предмету, який він взявся коментувати», — наголошують податківці.

Темою боротьби з економічною злочинністю «слуга народу» різко зацікавився після перевірки ризикових підприємств, які займаються торгівлею тютюновими виробами, зазначили у службі.

Державна податкова служба готова співпрацювати з правоохоронними органами щодо перевірок заяв Олександра Дубінського та визначила кроки, до яких готова вдатись для відновлення ділової репутації підприємств, записаних депутатом у «злочинці».

Мінфін впевнений, що Податкова служба успішно бореться з ПДВ-скрутками, але визнає, що про перемогу говорити ще зарано, розповів ZN.UA міністр фінансів Сергій Марченко. Докладніше – у його інтерв’ю Юлії Самаєвій «Сергій Марченко: «Кажу як є – ситуація критична»».

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: