Навіщо слідкувати за курсами валют та їхньою динамікою?

Навіщо слідкувати за курсами валют та їхньою динамікою?

Звичайні люди достатньо часто не стежать за курсами валют, вони вважають, що ця інформація для них зайва. Але подібний підхід докорінно невірний. Насправді відстежувати динаміку курсу валют на спеціалізованих сайтах, таких як Rates.fm, необхідно. Давайте розберемося, чому.

Що таке курси валют?

Практично кожна країна має свою валюту: у США це долар, у Китаї — юань, а в Україні використовуються гривні. Оскільки держави постійно торгують між собою, дуже важливо знати, скільки валюта однієї країни коштує у перерахунку на валюту іншої держави. І тому існує курс валют — він визначає, скільки гривень коштує один долар, і навіть інші співвідношення між грошовими одиницями різних країн. Вартість валюти, як будь-якого іншого товару, постійно змінюється. Якщо говорити коротко, ціна залежить від того, наскільки затребувана валюта. На перший погляд все це звучить як щось складне, але все можна пояснити простими словами. Це ми зараз і намагатимемось зробити, тому що від курсу валюти безпосередньо залежать ціни на продукти, електроніку та інші важливі для нас товари.

Курс валюти залежить від багатьох факторів, про які ми зараз і поговоримо

Зміст:

  • Чому курс валют змінюється?
  • Хто формує курс валют?
  • Що таке валютний режим?

Чому курс валют змінюється?

Як я вже зазначив вище, вартість кожної валюти залежить від того, наскільки вона потрібна. Для більшого розуміння уявімо, що одна з країн збирається розвинути виробництво будь-якого товару. Підприємці потребують грошей і залучають інвесторів, обіцяючи їм добрий дохід. Якщо серед інвесторів опиняються іноземці, їм потрібна місцева валюта. Попит зростає, що призводить до підвищення її курсу .

На курс валюти впливають попит та пропозиція

Давайте розглянемо ще один приклад. Іноді країні доводиться розплачуватись за внутрішніми боргами. Для цього держава «включає друкарський верстат» — так називається процес, при якому центральний банк починає друкувати гроші на потреби уряду. Валюти стає дуже багато і її курс падає .

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Ювелірні вироби: види, підбір, особливості

Хто формує курс валют?

Встановленням та оприлюдненням валютного курсу в Україні займається Нацбанк. Він стежить за економічними процесами, що відбуваються в країні, і, у разі потреби, може керувати ситуацією. Для зміни курсу валюти регулюючий орган може купувати та продавати іноземні гроші, здійснювати різні дії зі своїми запасами тощо.


Будівля Національного банку України

Буває й таке, що центральні банки країн втрачають контроль за ситуацією — у цьому випадку вартість валюти падає. Таке відбувається при війнах, революціях, стихійних лих та інших надзвичайних ситуаціях.

На курс валют впливають навіть стихійні лиха та політичні новини

Але корінь курсу валют перебуває в біржі. Курс валют формується в результаті угод, що здійснюються протягом дня, і на цей показник держави не впливають. При щоденному формуванні та публікації інформації про курс валют Центробанк орієнтується саме на показники біржі. Наприклад, визначення курсу американського долара стосовно гривні, використовуються дані про угоди на біржі. А курс євро визначається з урахуванням офіційного курсу долара США.

Що таке валютний режим?

На курс валюти може вплинути дуже багато чинників. У сучасному світі у цій справі велику роль відіграють навіть політичні новини. Проте курс валюти деяких країн ніколи не змінюється. Справа в тому, що існують валютні режими, згідно з якими держава має різний рівень контролю над цим показником.

Є три валютні режими:

  • вільно плаваючий, у якому влада не втручається у курс валюти;
  • керований плаваючий, при якому Центробанк може контролювати курс;
  • фіксований, у якому держава встановлює певний курс валюти та змінює його.

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: