Навіщо англійська IT-фахівцю

Навіщо англійська IT-фахівцю

Однією з помилок хлопців, які починають вчити програмування, дизайн і прагнуть працювати в IT-сфері є ігнорування вивчення англійської мови. Для успішної роботи в крупній IT-компанії або маленькій аутсорсинговій студії ці знання розробника, дизайнера, менеджера проекту або тестувальника часто будуть більш важливими, ніж знання популярного мови програмування, фреймворка або модних програм.

Англійська — це мова міжнародного спілкування, яку використовують в бізнесі. Світ програмування не є винятком. Сфера інформаційних технологій — успішний бізнес і знання мови дуже допомагають IT-фахівцям в їх щоденній роботі.

 1. Спілкування з замовниками або інвесторами

Цей пункт для деяких компаній може бути дуже важливим, а може і взагалі не мати значення. Далеко не всі IT-продукти прагнуть отримати інвестиції або працювати з іноземними інвесторами.

Частина IT-компаній працює безпосередньо з замовником і тільки він приймає рішення про наймання того чи іншого IT-фахівця в свій проект. Зовсім не рідкість ситуації, коли кваліфіковані фахівці з необхідним рівнем знань і стеком технологій, не можуть пройти співбесіду з замовником або його представником. Ось в таких випадках знання англійської стають важливими для розробників, які хочуть рости, розвиватися і працювати з цікавими проектами.

 1. Нові тематичні матеріали

Профільні матеріали дозволяють будь-якому фахівцеві залишатися в курсі останніх змін і стежити за тенденціями в світі інформаційних технологій. В IT все дуже швидко змінюється, тому краще не чекати перекладу статті або книги журналістами або колегами по цеху, а самому читати першоджерела. Поки колеги будуть переводити матеріали по популярній технології, може вийти оновлення і цей переклад тут же втратить свою актуальність. Уміння розуміти англійські слова дозволяє знати про нові напрямки, технологіях, вивчати їх і використовувати на проектах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Тяжелая борьба Анатолия Шкрибляка со СМИ

Вебінари, онлайн навчальні курси з програмування, дизайну, тестування від провідних компаній і фахівців галузі цікаво дивитися, коли розумієш в повній мірі про що мова. Тут читання не вистачить, потрібно сприймати інформацію на слух.

 1. Галузеві конференції, форуми і виставки

Аналогічна ситуація з конференціями та виставками. Мобільні технології та розробка, Інтернет-банкінг, блокчейн, Javascript Days, Business Analysis, Cloud Technologies, Java meetup, Python & Machine Learning, VR / AR, UI / UX Design і багато інших, навіть якщо конференція і проходить в країні проживання розробника, то запрошені спікери точно будуть виступати англійською, та й поспілкуватися з ними в кулуарах буде простіше знаючи англійську.

Хочете розуміти, що відбувається у вашій професійній галузі? Тоді вчіть англійську разом з основами програмування, основними технологіями розробки або графічними редакторами. Знання англійської ще нікому не завадили, тим більше розробниками і дизайнерам, які працюють в IT.

 1. Середовище розробки

Програмісти і дизайнери використовують англійські інтерфейси, а якщо ще цього не зробили, то зараз саме час. Перемикайте Linux, Mac, Windows і програмне забезпечення, яке використовуєте. Це буде корисно при виникнення проблем, адже зрозуміти по куди саме переключити, що натиснути буде легше в англомовній версії програми.

 1. Коментарі в коді

Програмісти повинні бути дуже уважними при коментуванні свого коду. Читати чужий код, написаний іншими програмістами, досить складно. Навіть якщо коментар залишив колега програміст, який погано знає англійську, його зрозуміти буде складно, а тим більше швидко внести зміну в старий чи чужий код. Тут англійська буде корисний для більш продуктивної роботи.

 1. Написання коду

Застосовуйте свої знання для функцій і змінних, назви папок і файлів. Все має значення в багатозначному англійською мовою. Якщо не дотримуватися стандартів при написанні книги програмного коду, то може вийти аналогічна ситуація, як з перекладом художніх фільмів. Пам’ятайте, що після кожної прем’єри починається критика на адресу перекладачів і адаптації назви фільму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Ігор Молоток - народний депутат України з робочим візитом завітав на Кролевеччину

Програмісти іноді залишають назви izobrazhenie замість більш звичного images або pictures. Був випадок, коли програміст назвав базу даних Data_of_zakupki. В принципі зрозуміло. А раптом далі над проектом працюватимуть німецькі або китайські програмісти, які про закупівлі нічого не знають? А якщо таку назву залишить французьку або іспанську програміст, а у вас завдання знайти і виправити помилку?

 

 1. Швидкий пошук рішень

Google в допомогу починаючому розробнику буде більш корисний, якщо сформулювати проблему і проводити пошук серед англомовних сайтів. Ну а для цього, по-перше, потрібно знати як саме скласти запит і, по-друге, зрозуміти, які статті читати, а які вилучити з результатів пошуку.

Упевнені знання англійської дозволяють програмістам, дизайнерам, тестувальникам, фахівцям з безпеки і іншим IT-фахівцям рости в професійному плані, розширювати коло спілкування, розробляти Open Source проекти, працювати в інтернаціональних командах. Знання мови допоможе розробнику / дизайнеру / тестувальника / менеджеру проекту:

 • читати нові матеріали і першоджерела і отримувати актуальну інформацію в своїй сфері роботи;
 • вивчати технічну документацію;
 • спілкуватися з колегами;
 • отримувати останню інформацію про нові технології, тенденції і тренди;
 • домовлятися з замовниками або інвесторам;
 • працювати в міжнародних командах;
 • переїхати на роботу в іншу країну.

Знання англійської мови важливі для IT-індустрії, а його незнання суттєво обмежує розробника як фахівця і звужує інформаційне поле навколо нього.

Вивчайте англійську і будуйте успішну кар’єру в IT-сфері

Потрібна допомога з англійською? У навчальному центрі Business Language вам з радістью допоможуть. Вивчайте мову на прикладах з прекрасним викладачем і технічним перекладачем. Пройдіть on-line тест англійської

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: