Натяжна стеля: особливості, плюси і мінуси, ідеї дизайну

Натяжна стеля: особливості, плюси і мінуси, ідеї дизайну

Натяжні стелі унікальні своєю здатністю перетворювати простір на щось особливе. За допомогою такого типу стелі можна створити неповторний дизайн інтер’єру. Такі конструкції можна побачити не тільки в квартирах, але і в офісах, готелях, ресторанах, фітнес-центрах, магазинах. Це й не дивно, адже поєднання естетичної привабливості, простоти монтажу, широкої колірної палітри та різноманітності матеріалів робить їх більш затребуваними. Які плюси і мінуси використання натяжної стельової конструкції в інтер’єрі? Про це і не тільки – далі у статті.

Що таке натяжна стеля?

Натяжна стеля – це спеціальне полотно, яке натягується під стелю і кріпиться пластиковими або металевими профілями. Така технологія монтажу дозволяє створити ідеально рівну поверхню високої якості, якої практично неможливо досягти з будь-якими іншими покриттями.

Конструктивними елементами натяжних стель є:

  • Тканина з полівінілхлориду (ПВХ) або спеціальна текстильна тканина. Різноманітність фактур і колірної палітри формує на стелі об’ємну або рівну поверхню.
  • Багети, які надійно фіксують тканину.
  • Заглушки і вставки, за допомогою яких багети з’єднуються між собою.
  • Освітлення.

Плюси натяжної стелі

Натяжні стелі створюють ідеально рівну поверхню, мають відмінну звукоізоляцію, вологостійкість, а також дуже легко миються: просто протріть поверхню вологою мильною губкою. Завдяки своїм антистатичним властивостям вони не збирають пил, що дуже важливо в медичних установах, кафе, ресторанах.

Крім того, такі покриття мають ряд інших переваг:

  • Монтаж простої натяжної стелі займе всього кілька годин. А це набагато менше будь-якої іншої стельової конструкції, в тому числі і гіпсокартону. Для складних підвісних стель монтаж може тривати до двох днів. Крім того, на відміну від фарбування, натяжні або парящ стелі не потребують ідеального вирівнювання основи, що потребує великих грошових і часових витрат;
  • При необхідності ремонту електрики полотно досить просто демонтується, а після роботи легко повертається у вихідне положення;
  • Натяжні стелі мають велику перевагу при установці в новобудовах. Поверхня не реагує на усадку будівлі та інші зміни в її структурі, а в разі протікання стеля витримує до 100 кг на 1 кв.
  • Конструкція натяжної стелі дозволяє приховати всі комунікації.
  • Технологія монтажу передбачає мінімум сміття, щоб такі стелі можна було встановити в останню чергу;
  • Велика кількість кольорів і фактур дозволяє втілити найсміливіші дизайнерські ідеї. Колір не тьмяніє з часом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Підтримка військових та екології. Ініциатива по перетворенню pod-систем на ресурси

Мінуси натяжної стелі

Натяжні конструкції мають і негативні сторони:

  • Під впливом температур вище 65° поверхня стає м’якою і зазвичай просідає;
  • При тривалому впливі тепла на тканину вона може втратити свої експлуатаційні властивості. Це важливо враховувати при виборі освітлення;
  • Натяжна стеля обмежує можливості ліпного декору;
  • ПВХ досить крихкий матеріал, його легко пошкодити. Він також синтетичний, тому рекомендується купувати виріб у надійних виробників, які використовують у своєму виробництві тільки перевірені, якісні та екологічно чисті матеріали. Неякісні продукти можуть містити шкідливі токсини і барвники.
  • Натяжні стелі не завжди доречні в приміщеннях зі складною формою. Часто фахівці стикаються з проблемою хитання або провисання стелі.

Особливості конструкції

Натяжні стелі можна умовно класифікувати за такими показниками:

Матеріал

  • Плівкові ПВХ стелі . Бувають безшовні і зварні. Максимальна ширина становить 5 м, але полотно може розтягуватися до 6,3 м, залежно від способу кріплення, конфігурації приміщення тощо.
  • Тканина . Текстильне полотно зі спеціальним просоченням, що встановлюється без підігріву. На відміну від плівки ПВХ, тканина пропускає повітря, а полімерне покриття забезпечує довговічність і вологостійкість. Такі натяжні стелі бувають тільки безшовними, а їх максимальна ширина становить 4,95 м.

Серед цих двох варіантів, як правило, покупець частіше вибирає тканину, вважаючи її більш натуральною. Насправді, якщо обидва матеріали якісні, то стеля нешкідлива.

Текстура

Поверхні плівки ПВХ можуть бути глянцевими, матовими, сатиновими, напівпрозорими або дзеркальними. Яке покриття краще – матове чи глянсове? При виборі краще орієнтуватися не на привабливість малюнка, а на бажаний результат.

Глянцеві стелі часто використовують в невеликих приміщеннях, щоб візуально збільшити простір, що актуально для маленьких квартир. Матовий – більш універсальне рішення в інтер’єрах. На відміну від глянцевої, ця поверхня не відбиває предмети. Його передня частина нагадує пофарбовану бетонну плиту. Така стеля добре поєднується з різними видами декоративних покриттів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Преимущества покупки недвижимости в Испании

Сатиновий стеля виглядає як матовий, але менш текстурований. Залежно від освітлення він може змінювати свій відтінок – від більш холодного вдень до злегка райдужного ввечері.

Відмінність тканинних стель обумовлена ​​тільки переплетенням ниток.

Колір

І стелі з ПВХ, і тканинні поверхні представлені в багатьох відтінках – від пастельних до нарочито яскравих. Плівку ПВХ також можна пофарбувати, наприклад, в колір стін, а на полотно нанести фотодрук. Як правило, фотодрук використовується не для всіх стельових покриттів, а для окремих ділянок багатоярусних конструкцій.

Завдяки сучасним технологіям на плівку можна нанести абсолютно будь-який художній малюнок. Це може бути лаконічний орнамент, зоряне небо або навіть повноцінні квіткові зображення. Дизайнери часто роблять дизайни з ефектом дерева, металіка, мармуру, а також використовують інші оригінальні рішення.

Яка стеля краще біла або тонована? Однозначно відповісти на це питання неможливо. Все залежить від дизайн-проекту. Звичайно, найбільш популярні білі стелі, але поширені і кольорові.

Тип монтажу

Завдяки сучасним технологіям натяжні стелі можна встановлювати різними способами:

  • Один або кілька рівнів. Однорівневе стельове покриття не відрізняється від біленого або фарбованого, але при цьому залишається ідеально рівним і гладким. Багаторівнева стеля дозволяє вирішити як практичні завдання (наприклад, приховати комунікації), так і декоративні (вигідно зонувати простір).
  • З підсвічуванням і без. Натяжні конструкції будуть доречні при будь-якому типі освітлення. Важливо заздалегідь визначитися з місцем і типом освітлення. Місця для карнизів, ніш і світильників потрібно продумати ще до монтажу стелі: після цього зробити це буде неможливо.
  • З плінтусами або без них. При цьому ви можете вибрати абсолютно будь-який вид плінтуса – дерев’яний, гіпсовий, сучасний або класичний. Слід орієнтуватися на стиль інтер’єру. Але майте на увазі: тільки за умови якісної роботи професіонала дизайн виглядатиме ефектно. Безглузді стики плінтусів тільки зіпсують враження від інтер’єру.
  • З розрізом або без. Безщілева натяжна стеля щільно прилягає до стіни; у другому варіанті передбачається невеликий зазор. У другому випадку ефект «ширяючих» стель створюється за допомогою певного профілю. Їх перевага не тільки в чарівній формі, але і в можливості переклеїти шпалери або перефарбувати стіну без демонтажу стелі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Чому виникає бронхіальна астма і як її лікують

Варіанти освітлення

Дизайн натяжних стель допускає різноманітні сценарії освітлення. У них можна легко вмонтувати будь-які види освітлення: вбудовані, накладні, світлодіодні стрічки, слот-системи, трекові, габаритні люстри. Розглянемо найпопулярніші рішення.

  • Точкові світильники . Широкий асортимент дозволяє підібрати варіант на будь-який стиль і смак. Вироби можуть бути різних розмірів, форм, конфігурацій, вбудованими або накладними. Монтаж здійснюється наступним чином: конструкція ховається за кришкою, вбудовується світильник, зверху закривається плоским плафоном.
  • Люстра . Для натяжних стель підходить будь-який тип люстри. У сучасному інтер’єрі красиво виглядатиме серія компактних підвісних світильників, а в класичному — велика люстра. Попередньо варто продумати розміщення.
  • Світлодіодні стрічки. Приховане підсвічування корисно для створення відповідної обстановки та декору. Він може проходити по периметру або позначати окремі акценти багаторівневої конструкції. А якщо сховати за рамою, буде ефект ширяючої стелі. Замовити таки світлові та інші варіанти ви можете на сайті Eldecor.pro.

Установку натяжних конструкцій і світильників краще довірити перевіреним професіоналам. Мешканці часто скаржаться на щілини навколо світильників через неякісні монтажні роботи.

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: