Мережа проросійських сайтів в Європі, яка обслуговує інформаційну війну росії (розслідування)

Мережа проросійських сайтів в Європі, яка обслуговує інформаційну війну росії (розслідування)

Журналісти проекту Insight News разом з міжнародною спільнотою розслідувачів InformNapalm, на основі дослідження веб-сайтів та пошукової аналітики провели докладне розслідування в якому показало, що цілий ряд новинних сайтів пов’язані між собою не лише схожими темами та проросійськими наративами, а й взаємним цитуванням і трафіком переходів з одного сайту на інший.

Ці сайти  мають різний рівень упередженості: від постійної критики Заходу, вибору лише негативної інформації про Україну та позитивного висвітлення росії, до поширення відомих російських фейків і жорсткої кремлівської пропаганди з цитуванням путінських державних ЗМІ. Найрадикальніші джерела також поширюють теорії глобальної змови, стигматизують Захід і його політичних лідерів і пророкують його крах.

Наприклад, у Європі, особливо в Німеччині та Франції, розвинулася ціла мережа  сайтів, які різними способами підтримують порядок денний Кремля або відкрито поширюють російську пропаганду та демонізують США, ЄС і колективний Захід.

Майже всі ці проросійські ресурси публікують стандартний набір тем: позитивне висвітлення Росії, виправдання її повномасштабного вторгнення та війни проти України пропагандою та фейками Кремля, «Нацисти в Україні», «бомбардування Донбасу, » та «самооборона» проти «розширення НАТО на схід». Ознайомитись з розслідуванням можна на сайті Insight News за посиланням https://insightnews.media/pro-russian-websites-network-in-europe-serve-russia-information-warfare/.

Огляд розслідування:

 • Розслідування InformNapalm та інших дослідників виявило мережу сайтів, які поширюють проросійські наративи та дезінформацію в Європі.
 • Ці сайти мають різний рівень упередженості, але всі вони публікують схожі теми, такі як виправдання російського вторгнення в Україну, демонізація Заходу та поширення теорій змови.
 • Деякі з цих сайтів мають ультраправі або ультраліві погляди, але всі вони служать одній меті: поширювати дезінформацію та розкол в європейському суспільстві.
 • Російська пропаганда використовує ці сайти для цитування та переконання російської аудиторії в підтримці росії в Європі.
 • ЕС заборонив RT і Sputnik, але Москва обійшла цю заборону, створивши мережу дружніх або упереджених сайтів.
 • Експерти та країни ЄС повинні стежити за діяльністю таких сайтів, а читачі повинні критично ставитися до такого контенту.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  ТОП 5 брендов скейтов в 2022 году

Методика виявлення:

 • Аналіз веб-сайтів з схожим контентом за допомогою програм веб-аналітики.
 • Семантичний аналіз контенту веб-сайту та ключових слів.
 • Визначення гіперпосилань між веб-сайтами.
 • Перевірка зовнішніх посилань із російських державних ЗМІ.
 • Використання SimilarWeb для аналізу реферального трафіку.
 • Візуалізація мереж за допомогою Flourish.

Важливість:

 • Ці сайти є частиною організованої та цілеспрямованої кампанії дезінформації, спрямованої на Європу.
 • Їхня мета — вплинути на громадську думку, послабити урядову владу та поширити відчай та хаос.
 • Москва прагне привести до влади радикальні сили, з якими у неї теплі стосунки.
 • Ці сайти мають більший вплив, ніж мережі фейкових сторінок або кремлівських ботів.
 • Їм легше переконати читачів у своїх наративах, тому що вони мають довшу історію публікацій, певну аудиторію та формат, що нагадує інші західні ЗМІ.
 • ЄС та читачі повинні бути пильними щодо таких сайтів.

Важливо, щоб експерти та країни ЄС стежили за діяльністю таких сайтів, оскільки вони можуть пропагувати дезінформацію, маніпуляції та інші форми впливу, спрямовані на зміну громадської думки та сприяння певним політичним агендам. Крім того, читачі повинні бути критичними до такого контенту і ретельно перевіряти джерела інформації, яку вони споживають.

Розуміння зв’язків між проросійськими та антизахідними сайтами також є важливим для того, щоб виявити можливі спроби координації дій або спільні стратегії, спрямовані на дестабілізацію чи освоєння впливу на думку громадськості. Відслідковування цих зв’язків може допомогти розкрити схеми дезінформації та прийняти відповідні заходи для протистояння їхньому впливу.

Посилення медійної грамотності та поширення обізнаності про методи маніпуляції інформацією є також ключовими аспектами в боротьбі з дезінформацією та маніпуляціями в онлайн середовищі

Важливо пам’ятати, що Росія веде не лише війну на полі бою за знищення України, а й інформаційну війну за розвал об’єднаної Європи.

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: