Машини для внесення добрив: класифікація, способи внесення

Машини для внесення добрив: класифікація, способи внесення

Промислова обробка сільськогосподарських земель добривами неможливо виконувати вручну. І тому існує спеціалізована техніка. Машини для внесення добрив яки ви знайдете за посиланням на сайті РКД Ag Leader ,поділяються на ті, що безпосередньо розподіляють органіку, та інші полегшують процес. Устаткування має відповідати агротехнічним вимогам. Завдяки механізації процесу вдається заощадити гроші та час підприємств, що займаються сільським господарством. Залишається лише вибрати техніку, яка дозволить ефективно виконувати конкретні завдання із мінімальними втратами.

Класифікація спеціалізованих машин для внесення добрив

Вибір спецтехніки залежить від масштабів господарства, видів вирощуваних культур та наявного бюджету. Весь перелік машин для внесення добрив поділяють на групи з урахуванням ознак:

  • за призначенням — техніка для підготовки підживлення, навантаження, переміщення та внесення в ґрунт, комбіновані та універсальні агрегати;
  • за станом добрив — для рідких, пилоподібних та твердих складів;
  • за типом добрив — для органічних, мінеральних та комбінованих (складені) сумішей;
  • за методом з’єднання з трактором — начіпні та причіпні агрегати;
  • за технологією внесення добрив — навісні, авіаційні та кузовні розкидачі, а також обладнання для внутрішньоґрунтового внесення та розсіювання туків.

Крім перерахованих, існують нові технології та способи обробки земель, включаючи диференційовану обробку земельних ділянок, де враховується склад ґрунту та застосовується техніка, що дозує різні склади з урахуванням їхнього дефіциту в ґрунті.

Правильний вибір машин для внесення мінеральних добрив ґрунтується на наступних рекомендаціях:

  1. Здійснювати підбір відповідного обладнання.
  2. Вести облік висоти розкидача над поверхнею землі. Показники наводяться у спеціальних таблицях. За наявності відхилень доведеться виправляти механіку.
  3. Звертати увагу на швидкість машини для внесення органічних добрив та мінеральних підживлень, їхню справність, відсутність похибок під час поворотів. Перелічені параметри можуть спровокувати нерівномірний розподіл добрив, що може призвести до негативних наслідків.
  4. Дотримуватися відстані між проходами відповідно до прийнятих стандартів.
  5. Вибирати розкидач з урахуванням типу добрив після консультації з фахівцем.
  6. Для нерівної території використовувати сильний розкидач або стандартний, але тоді доведеться вирівнювати грунт.
  7. При виборі між багатофункціональним та вузькоспеціалізованим агрегатом віддавати перевагу другому. Такі моделі якісніше та ефективніше справляються з поставленим завданням.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  НБУ предупреждает о росте мошеннических схем с кредитами

Собівартість сільськогосподарських культур безпосередньо залежить від якості продукції. Щоб отримати найкращий результат, ґрунт та рослини доведеться удобрювати. Враховуючи, що роботи мають на увазі щорічне застосування машин для внесення органічних добрив та мінеральних підживлень, має сенс вивчити ринок і вибрати найбільш довговічні та універсальні варіанти, до яких нескладно підібрати запчастини.

Цікаві факти та помилки

Існує чимало помилок щодо використання добрив. Одне базується на тому, що будь-яка хімія шкідлива, а органіка виключно корисна. Гній та компост на перший погляд здаються нешкідливими за рахунок натурального походження. Якщо ж звернутися до фактів та порівняти склад хімічної суміші Міттлайдера та гною, висновки можуть здивувати. Порівняльний аналіз кількості речовин, що потрапляють у ґрунт із гноєм за один прийом, та зі спеціалізованим добривом протягом року виглядає так:

  • гній — 1,2 азоту, 0,6 фосфору, 1,44 калію та 0,312 магнію;
  • суміш Міттлайдера — 0,305 азоту, 0,168 фосфору, 0,305 калію та 0,0432 магнію.

Виходить, що одноразове попадання в ґрунт перелічених елементів з гною в 4–7 разів перевищує дозування, що розподіляється ділянкою за допомогою хімічних добрив. Такий величезний обсяг речовин рослини не здатні засвоїти, а отриманий надлишок солей позначається на врожаї не найкращим чином. Через війну через гною овочі перенасичені нітратами, а грунті спостерігається загальне засолення.

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: