«Міністр фінансів заважає моїй роботі» – нова ректорка Університету фіскальної служби скаржиться на непрофесійний Уряд

«Міністр фінансів заважає моїй роботі» – нова ректорка Університету фіскальної служби скаржиться на непрофесійний Уряд

Процеси реформування державних органів, установ та підприємств тривають по всій країні. Не оминули вони й Університет Державної фіскальної служби України (УДФСУ), який донедавна був одним із найбільш успішних вищих навчальних закладів України.

Університет державної фіскальної служби у м. Ірпінь Київської області відомий на всю Україну. Вже багато років цей вищий навчальний заклад готує висококваліфікованих фахівців не тільки для податкової служби, але й для багатьох інших сфер державної служби та професійної діяльності.

Проте останнім часом серед викладацького складу і студентів відчувається занепокоєння: у ВУЗі постійні скандали і безлад. Така ситуація вже негативно вплинула на вступну кампанію до вузу, адже, порівняно з минулим роком, набір студентів зменшився в декілька разів. Стало питання навіть про неможливість видачі дипломів і виплати заробітних плат. Що ж відбувається? Ми дізналися у нещодавно призначеної ректорки Валентини Павлівни Унинець-Ходаківської, яка погодилася прокоментувати ситуацію.

Дійсно, на сьогоднішній день робота університету заблокована, — зізнається ректорка. – Я скажу чесно – мені не дають нормально працювати. Коли мене призначали на цю посаду, обіцяли одне, а на практиці виявилося зовсім інше.

Виявляється, як повідомила пані Унинець-Ходаківська, навесні 2021 році її призначив Міністр фінансів С. М. Марченко виконуючою обов’язки ректора Університету, тоді як сам Університет перебуває у стані припинення, що означає, що її не можуть офіційно внести в реєстр юридичних осіб як керівника Університету.

Я фактично не отримала свою посаду, — продовжує Валентина Павлівна, — у мене є на руках наказ про призначення мене ректором, а в реєстрі мене немає і не буде. Я не можу підписувати документи у якості ректора.

За словами пані Унинець-Ходаківської, через цю ситуацію всі документи ВУЗу має право підписувати тільки голова ліквідаційної комісії Володимир Якубівський.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Григорий Козловский снова получил награду ВСУ «Доблесть и честь» (фото)

— Я вимушена бігати до нього з кожним папірцем! – обурюється ректорка. – А він хоче підписує, а хоче не підписує. То в мене питання — хто сьогодні ректор?

Однак на цьому проблеми Університету не закінчуються.

— Я пропрацювала в Університеті довгий час і розумію, як усе має працювати, що потрібно зробити, — продовжує Валентина Павлівна. – Але фактично я не можу навіть призначити на посади своїх людей. Міністерство фінансів нав’язує мені своїх проректорів, яких я не хочу і не буду призначати. Я вважаю, що вирішувати кадрові питання — це повністю компетенція ректора і я буду вирішувати ці питання самостійно.

Причиною проблем у вищому навчальному закладі пані Унинець-Ходаківська вважає керівництво Міністерства фінансів, яке, за словами ректорки, не бажає надати їй усю повноту повноважень керівника.

— Так, я вимушена визнати, що і Міністерство фінансів, і особисто міністр Сергій Марченко, і державний секретар Мінфіну Дмитро Самоненко заважають працювати, — зізнається пані ректорка. – Це свідчить про їх некомпетентність. До чого це призведе, я не знаю.

Претензії пані Валентини Унинець – Ходаківської до керівників Мінфіну багато в чому є об’єктивними та справедливими, адже по суті Мініфін з одного боку вимагає успіхів та показників в роботі Університету, а з іншого заважає новопризначеному ректору проводити самостійну кадрову політику, формуючи свою команду у вузі. Не на користь Університету йде також вже очевидний прямий конфлікт між Головою ліквідкомісії Володимиром Якубівським та новопризначеним ректором Валентиною Унинець – Ходаківською. Дивною є також ситуація з Єдиними державним реєстром, адже хоча Валентина Унинець – Ходаківська і призначена ректором Університету, проте керівником вказаної юридичної особи згідно Реєстру вона не є. Яким чином їй підписувати тоді фінансово – господарську документацію, виплачувати заробітну плату працівникам Університету? Дипломи майбутнім випускникам? Відповіді на ці питання повинен найближчим часом надати Мінфін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Милтон Груп :: Milton Group Давида Тодуа - «трейдеры» из Украины обворовали пенсионеров на более чем $70 000 000

Будемо спостерігати за розвитком подій навколо УДФСУ. Головне, щоб ці кабінетні ігри не вплинули негативним чином на навчальний процес, вступну кампанію та видачу дипломів майбутнім випускникам.

 

 

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: