Харківський міжнародний медичний університет – корупційний канал нелегальної міграції в Україну

Харківський міжнародний медичний університет – корупційний канал нелегальної міграції в Україну

Медицина завжди була найпрестижнішою професією. Але не всім вистачає розуму та зв’язків вступити до гарного державного медінституту. Це розуміють розумні люди і приходять на «допомогу» тим, хто прагне отримати заповітний диплом – в Україні є приватні медичні навчальні заклади.

Серед таких не останнє місце посідає Харківський міжнародний медичний університет (ХММУ). Це приватний навчальний заклад, зареєстрований належним чином і має відповідні дозволи та ліцензії. Керівником, згідно з даними реєстрів, є Денис Миколайович Шиян, а бенефіціарами – Толкачова Вікторія Олександрівна та Горобець Вікторія Володимирівна.

 

ВНЗ веде прийом та навчання студентів, обіцяючи їм якісні навчальні програми та високий рейтинг диплома. Тут все стандартно — особливого сенсу повторювати рекламу немає. Але нас цікавить не реклама, а дійсність. І не тому, що ми потенційні абітурієнти – вступна кампанія рухається до закінчення, шукати відповідний ВНЗ вже немає сенсу.

Ні, нас цікавить справжня якість випускників. І причина тут очевидна – завтра ці медики «одного з найкращих медичних вузів країни» прийдуть на роботу. З усіма витікаючими. Для того, щоб хоча б зрозуміти, яку якість знань мають випускники Харківського міжнародного медичного університету, достатньо заглянути на сайти відгуків. І ось що ми маємо:

 

корупція

Середній бал – 2,9. Трійка з великим мінусом. Що ж пишуть студенти? А ось перший відгук:

 

корупція

«Щодо освіти: старі та похмурі, часто в маразмі викладачі». Непогано як для «одного з найкращих» медичних вузів країни.

Цей відгук не єдиний. Буквально наступний нам каже приблизно те саме:

 

корупція

«Іноземців більше, ніж вітчизняних студентів» – зверніть увагу на цю фразу та запам’ятайте її.

Ну і ще один відгук, точніше два, для комплекту. Вони абсолютно протилежні – одна людина стверджує, що хабарі у ХММУ справа звична, інша каже, що це неправда.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Василь Васильович Костюк та Любомир Іванович Тхір - конвертатор та його "криша"

 

корупція

Є й інші відгуки – як позитивні, і негативні. Бажаючі можуть ознайомитися з ними тут . Взагалі зосереджуватися на відгуках сенсу немає – вони, хоч і дають розуміння про те, що відбувається, але все-таки є річ суб’єктивною, та й не можна скидати з рахунків той факт, що їх можуть писати як конкуренти, так і скривджені студенти.

Але є й інші фактори, які підтверджують думку двох студентів ХММУ, які написали просто – «не ідіть сюди» та «даремно витрачений час». Це, по-перше, той факт, що Харківський міжнародний медичний університет перебуває у списках санкцій восьми країн.

 

корупція

Яка причина внесення приватного медичного ВНЗ у списки санкцій – не зовсім зрозуміло. До першоджерел докопатися не вдалося. На жаль. Але факт залишається фактом – ХММУ перебуває у списках санкцій восьми країн, від України до Японії. До того ж має вкрай скандальну репутацію у ЗМІ. Хоча публікацій, в яких би були розказані ці скандальні речі, знайти не вдалося. Причина не в тому, що їх немає, причина в тому, що вони ретельно вичищені. Що також дуже цікаво.

Але ось що вдалося знайти там, де власникам інституту вичистити нічого не вдалося. Нижче – скрін з Єдиного державного реєстру судових рішень . Виявляється, Харківський міжнародний медичний університет є фігурантом кримінального провадження №22021040000000079. Але, як не дивно, йдеться не про корупцію. Йдеться про інші статті КК – «Кримінальні правопорушення у сфері охорони державної таємниці, недоторканності державних кордонів, забезпечення призову та мобілізації; Незаконне переправлення осіб через державний кордон України».

 

корупція

У провадженні Жовтневого районного суду міста Дніпра знаходиться кримінальне провадження за двома цими статтями, в яких фігурує і ХММУ. Відповідь, чому університет є фігурантом кримінальної справи за статтями про нелегальну міграцію та держтаємницю, ми знаходимо у матеріалах судових засідань:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Михаил Романенко и Назар Бабенко - мошенники и их лохотроны Eternity Business и Danvel Group

 

корупція

З матеріалів судових засідань випливає, що «посадові особи ВНЗ, які перебувають на території Харківської області та здійснюють підготовку студентів за медичними напрямками освіти, можуть бути причетними до організації каналу нелегальної міграції з використанням міжнародного студентського обміну, а також сприяння легалізації іноземців». І серед цих ВНЗ – Харківський міжнародний медичний університет. Який, серед інших, «причетний до організації каналу нелегальної міграції».

А тепер згадайте коментар вище про іноземних студентів. Все просто – іноземців не відраховують із ХММУ, щоб ті не втратили легального права на перебування у нашій країні. У матеріалах кримінальної справи про це сказано юридичною мовою – «керівництвом ВНЗ не здійснювалось відрахування студентів за невиконання навчального плану».

Про корупцію у кримінальній справі не йдеться, але якщо хтось думає, що керівництво Харківського міжнародного медичного університету робить це за добротою душевною і задля загальної політики міжнародної толерастії, то ми таких людей переконувати не будемо. Але осудна людина чудово розуміє, що це коштує грошей. І немаленьких.

Звичайно, після цього постає питання – чи знали бенефіціари ХММУ про схеми нелегальної міграції, в яких бере безпосередню участь їхній ВНЗ? Відповідь громадянок Горобець та Толкачової можна з легкістю передбачити. Та ось тільки реальність нам говорить про те, що вони не просто знають про те, що відбувається, а й, як мінімум, у долі. Це – офіційна податкова звітність Харківського міжнародного медичного університету:

 

корупція

Університет стабільно збитковий. Проте працює і про фінансові проблеми в ньому інформації ніде, крім звітів, немає. А це означає, що насправді власники заробляють на чомусь іншому, ніж надання освітніх послуг. До речі, зверніть увагу на рядок у виписці з реєстру: «Знаходитись у місці масової реєстрації разом із 73 компаніями». Це також опосередковано підтверджує той факт, що ВНЗ спочатку замислювався як досить сумнівне підприємство.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Через оцифровку документів на нерухомість СБУ кошмарить київських комунальників та бізнес

Ну як – у вас ще лишилося бажання потрапити на прийом до випускника Харківського міжнародного медичного університету?

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: