Как Вадим Столар Деда Хасана «кинул»

Как Вадим Столар Деда Хасана «кинул»

(Вахтанг Кіпіані/Цулукідзе)

Dетектив-Info встановив нові подробиці строкатої біографії 42-річного громадянина Грузії Вахтанга Кіпіані (Цулукідзе/Долідзе), внесеного під №543 до переліку так званих злодіїв в законі та кримінальних авторитетів, відносно яких в травні 2021 року було запроваджено санкції РНБО.

Як відомо, 25 червня 2021 року відомості щодо примусового видворенням достойника на прізвисько «Вато Кіпіані»/»Ватулік», що буцімто представляв на українських теренах інтереси впливових російських і грузинських королів злочинного світу, оприлюднили в Департаменті стратегічних розслідувань Нацполіції.

З судових матеріалів випливає: реалізації відповідних планів з боку правоохоронців «Ватулік», (який наприкінці серпня 2020 року в якості особи на прізвище Цулукідзе отримав дозвіл на постійне право проживання на території України як чоловік іммігранта-громадянки Вірменії, однак 31 травня поточного року ця посвідка була скасована) намагався всіляко завадити. Та, ймовірно, використовував у спробах отримання індульгенції від видворення з України алгоритм, започаткований одеськими служителями Феміди на користь колоритного співвітчизника «Вато Кіпіані» — 47-річного уродженця Руставі Коби Шемазашвілі, який відомий в статусі так званого злодія в законі на прізвисько «Коба Руставський».

Йдеться про механізми встановлення в рамках забезпечувального позову можновладцям заборони вчиняти дії, пов’язані з вилученням посвідки на постійне проживання, затриманням та поміщенням до ПТПІ, а також заходи примусового видворення відносно Вахтанга Цулукідзе/Кіпіані до остаточного вирішення його справи.

18 червня 2021 року відповідний вердикт на користь «Ватуліка» ухвалив Одеський окружний адмінсуд. Однак менше ніж за тиждень (фактично, в повній аналогії із подальшим розвитком скандалу навколо «Коби Руставського», про що раніше зазначалося на сторінках Dетектив-Info), в палаці правосуддя скасували застосовані ним же заходи, які унеможливлювали процедуру депортації Вахтанга Демуровича. Відповідна ухвала була проголошена 24 червня 2021 року, а вже наступного дня «Вато Кіпіані» посадили на літак до Грузії, де його було затримано та поміщено під варту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Найкраще дітям: чому так важлива дитяча література?

Незважаючи на фактичну відсутність «Ватуліка» в Україні, його адвокати продовжують оскарження указу президента Володимира Зеленського, згідно якому Вахтанг Цулукідзе опинився в санкційному списку РНБО. Наразі розгляд цього позову у Верховному Суді відкладено на 22 вересня поточного року та одночасно ухвалено рішення витребувати в уряду копії документів, що виступали підставою для запровадження обмежень відносно достойника.

Які саме епізоди звитяг з багатогранної біографії «Вато Кіпіані» позначено в них — невідомо, оскільки відносно цих документів встановлено гриф «для службового користування».

У свою чергу, обізнані співрозмовники Dетектив-Info наводять кілька непублічних історій, коли грузинський авторитет опинявся в фокусі уваги правоохоронців з приводу скандальних подій, пов’язаних з Україною.

По-перше, йдеться про епізод зразка 2012 року, коли «Ватуліку» нібито випало стати рятівником майбутнього народного депутата 9 скликання Вадима Столара. Подейкують, що наріжним каменем знайомства чоловіків тоді стали претензії, висловлені на адресу Вадима Михайловича одним з корифеїв кримінального світу — злодієм в законі Асланом Усояном на прізвисько «Дід Хасан».

Мовляв, Столар надавав послуги зі сприяння легалізації коштів «Діда Хасана» та дозволив собі зазіхнути на частку цих капіталів. Загалом йшлося про кілька мільйонів доларів, хоча сам Столар, як стверджують окремі співрозмовники Dетектив-Info, всіляко спростовував закиди на свою адресу.

Как Вадим Столар Деда Хасана «кинул»

(Аслан Усоян (праворуч) та Вадим Столар)

У подальшому, в намаганнях донести свою аргументацію до Аслана Усояна та довести власну невинуватість майбутній парламентар буцімто звернувся по допомогу до «Вато Кіпіані». Останній виступив своєрідним янголом-охоронцем для Столара. Кіпіані наважився подзвонити «Діду Хасану» та повідомити, що він вважає партнера короля злочинного світу невинуватим. Ба більше, зголосився особисто прибути до Москви, аби надати обґрунтування та докази слушності саме своєї позиції. Вважається, що результатом цієї телефонної розмови стала згода Усояна до остаточного з’ясування питання відтермінувати «профілактично-репресивні» заходи відносно Столара.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Вадим Слюсарєв - корупція, організація ОПГ та робота на паРашу

Втім, заплановане рандеву «Діда Хасана» та «Ватуліка» так і не трапилося — 16 січня 2013 року на злодія в законі було здійснено черговий замах в російській столиці, внаслідок чого Аслан Рашидович помер.

Що ж стосується Вахтанга Демуровича, то наприкінці того таки 2013 року Кіпіані затримали на території Миколаївської області з паспортом громадянина Південної Осетії. А в червні наступного року — черга «пакувати» «Ватуліка» дійшла до правоохоронців Чехії. Прямо в аеропорту Праги вони «прихопили» грузинського авторитета, який прибув на Батьківщину Гашека з української столиці, тримаючи в кишені документи на особу уродженця Владикавказу Таймураза Гуцаєва.

Как Вадим Столар Деда Хасана «кинул»

(Паспорт громадянина РФ на ім’я Таймураза Гуцаєва, яким користувався «Вато Кіпіані» під час спроби потрапити з України до Чехії влітку 2014 року)

Як зазначає поінформований співрозмовник Dетектив-Info, під час спілкування з чеськими правоохоронцями «Ватулік» приголомшив зізнанням, що він буцімто є «агентом ФСБ». Вважається, що дуже швидко відомості про «шпигунський камінг-аут» дійшли до Києва, де, як наслідок, відносно Вахтанга Кіпіані встановили 5-річну заборону в’їзду до України.

Спроби оскарження такого рішення виявилися марними, та після вичерпання терміну заборони «Вато Кіпіані» вчергове повернувся на територію нашої держави вже з новим прізвищем — Цулукідзе. 1 жовтня 2020 року офіційний сайт одного з лідерів українського алкогольного ринку — групи компаній Petrus повідомив про призначення Вахтанга Демуровича на посаду її віце-президента.

Залишити відповідь

%d блогерам подобається це: