ІТНВПВ: що це таке?

ІТНВПВ: що це таке?

Є організації, установи та підприємства, діяльність яких спрямована на постачання населенню питної води або прийняття від населення стічних вод. Саме для них розробляються індивідуальні нормативи використання питної води. Вони визначаються підприємством окремо для водопровідних та каналізаційних господарств. Більше інформації про те, для чого потрібні ці нормативи та де їх отримати, ви знайдете на сайті «Гід з державних послуг».

Як правильно розраховуються індивідуальні нормативи використання питної води і що треба враховувати при цьому?

Отже, всі підприємства, які надають послуги з поставки води та її відведення, мають здійснювати розрахунок поточних індивідуальних технологічних нормативів використання питної води відповідно до чинного законодавства України.

Поточні ІТНВПВ використовуються для:

  • отримання дозволу на спеціальне водокористування через потребу у воді. При цьому має бути чітке обґрунтування цієї потреби;

  • планування та контролю за роботою водогосподарської діяльності;

  • визначення додаткового обсягу стічних вод та питної води, що надходять до системи водовідведення в обсязі, що перевищує норму;

  • визначення обсягів вод у водопостачанні та водовідведенні для того, щоб визначити собівартість та розрахувати вартість цих послуг для населення;

  • визначення обсягу використовуваної води конкретним підприємством.

При розрахунку ІТНВПВ враховуються такі технологічні витрати на постачання питної води, як транспортування, витрати на виробництво, витрати на використання води у господарсько-питних потребах робітників, та багато іншого.

Є також умови, що враховуються при розрахунку витрат у каналізаційному господарстві. Сюди можна віднести збирання та транспортування стічних вод, витрати на очищення стічних вод та обробку осадку, а також на утримання в належному стані території споруд водовідведення з урахуванням усіх санітарних норм.

Іноді трапляються випадки, коли потрібно внести зміни до нормативів використання питної води з різних причин:

  • у зв’язку зі зміною чинного законодавства;

  • зміна технології вироблення питної води;

  • зміна технології очищення води, стічних вод, обробки опадів;

  • зміни у технічному стані спорудження водопостачання та водовідведення та багато іншого.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Микола Сурженко – російський криміналітет та афери

Коли відбуваються будь-які зміни, заявник повинен сприяти початку процедури перегляду нормативів використання питної води.

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: