Інструменти та пристрої перукаря

Інструменти та пристрої перукаря

Для виконання тих чи інших операцій з обробки волосся перукарю потрібен набір професійних інструментів та пристроїв. Всі ці інструменти ви можете купити за посиланням https://shinestyle.com.ua/.

Залежно від призначення всі вони поділяються на групи.

Основні та допоміжні

Інструменти — це основне знаряддя праці перукаря, що застосовується для виконання різних операцій з волоссям, внаслідок чого вони змінюють свій стан.

Пристосування відрізняються від інструментів тим, що лише сприяють виконанню операції, тобто відіграють допоміжну роль.

До пристроїв належать:

  • Затискачі (бувають двох видів — качечка і крабик) — їх використовують для фіксування волосся при стрижці та укладанні волосся.
  • Пульверизатор – використовується для зволоження волосся під час стрижки.
  • Пензлик для фарбування.
  • Миска для фарби.
  • Мірний стаканчик.

Також до пристосувань відносяться фольга і шапочка для мелірування, пензлик, яким змітають зістрижене волосся з обличчя та шиї, та ін.

Окреме місце серед професійних інструментів та приладдя для роботи займає перукарня білизна: пеньюар, пелерина, рушники, серветки.

Для розчісування

Гребінці — найпоширеніший інструмент перукаря, вони можуть бути виготовлені з металу, пластмаси, капрону, нейлону, дерева, силікону.

Вибирати гребінці потрібно гарної якості з обробленими зубами. Це означає, що кожен зубець має бути обрізаний так, щоб не було гострих кінців.

До списку інструментів для роботи перукаря входять такі види гребінців:

  • Гребінець-планочка однорідна (тільки дрібні або тільки великі зуби) — така плоска гребінець служить своєрідною лінійкою, за якою здійснюється підрівнювання пасм і поділ проділу.
  • Гребінець-планочка комбінована (на робочій поверхні половина дрібних, середніх або великих частих зубів) — найчастіше такі гребінці застосовуються при всіх видах стрижки.
  • Гребінець з гострою ручкою-хвостиком (шпикуль) — за допомогою хвостика дуже зручно відокремлювати пасма при накрутці волосся, робити пробори в зачісці, а також ця гребінець незамінна під час виконання мелірування і колорування, оскільки її дуже зручно використовувати для набору пасм (штопка, зигзаг та ін.).
  • Гребінець з рідкими зубами — вона особливо необхідна при розчісуванні волосся після хімічної завивки.
  • Гребінець для начісування — це маленька щіточка використовується для виконання начісування особливо на тонкому волоссі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Чан у Львові Week House: все, що вам потрібно знати

Щітки роблять із щетини, яка може бути натуральною (зазвичай із свинячої щетини), пластмасовою, нейлоновою.

Щетина вставляється в пластмасову, дерев’яну або формову гумову основу рядами або пучками.

Це дозволяє збирати випадає волосся в проміжках і не заважати дії щетини.

Відстань між щетиною теж має своє значення: чим ширші проміжки між рядами, тим легше щітка проходить через волосся.

Найкраще підходять для волосся щітки з натуральною щетиною, тому що вона складається з кератину (тої ж речовини, що і волосся), а тому створює менше тертя і менше ушкоджує волосся.

Такі щітки хороші для догляду та надання лоску волоссю, не допускають виникнення на волоссі статичної електрики. Однак ці щітки не проникають крізь мокре волосся.

Пластмасові, нейлонові та металеві щітки термостійкі та легко миються, їх добре використовувати при сушінні феном. Найважливіше, щоб кінці щетини були закругленими.

Типи щіток:

  • Круглі (брашинг) — бувають різних розмірів (різного діаметра), щетина, як правило, натуральна або з нейлону з м’якою гумовою прокладкою. Їх використовують для укладання кучерявого та хвилястого волосся, а також для пригладжування прямого волосся і для надання об’єму у коренів зачіски. Діаметр щітки визначає об’єм та рухливість зачіски.
  • Плоскі або напівкруглі щітки — найчастіше у перукарні застосовуються так звані скелетні двосторонні щітки. Завдяки їхній конструкції крізь них легко проходить гаряче повітря фена, тому вони незамінні при укладанні волосся. Скелетна щітка має з одного боку коротку щетину, а з іншого — довгу, тому вона чудово підходить як для довгого, так і для короткого волосся.

Ножиці з прямим щільним без насічок — незамінні при виконанні операції слайсинг, так як ножицями з насічками її виконати неможливо, вони використовуються для точних прямих зрізів, без них не обійтися в чоловічих стрижках, особливо під час операції тушевка та окантовка.

Філірувальні ножиці мають одне або два полотна із зубами, їх використовують для проріджування волосся у стрижці.

Ножиці також поділяються за довжиною, що варіюється від 4,5 до 6,5 дюйма (або від 11,5 до 16 см). У жіночих стрижках переважно використовують 5,5-дюймові ножиці з прямим полотном, а в чоловічих 6-дюймові з насічками для тупого зрізу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Где можно найти «Мир Знаний» отзывы?

Безпечна бритва — застосовується для гоління голови, стрижки волосся, філіровки, а також для підбривання шиї та скронь під час окантування.

Машинки для стрижки волосся — бувають електричні та акумуляторні. А також вони бувають зі знімними металевими ножами або пластмасовими насадками, за допомогою яких можливе створення стрижки з різною довжиною волосся.

На цих фото представлені фото інструментів перукаря, необхідні для розчісування волосся:

Для укладання та завивки

За допомогою інструментів для укладання волосся змінює свою форму лише на нетривалий час, максимально — до наступного миття волосся.

До цієї групи входять такі види перукарських інструментів:

  • Фен — буває різного розміру та потужності. Професійні фени найчастіше мають дві швидкості та три температурні режими, у тому числі і холодний. Також сучасні моделі мають систему іонізації волосся при сушінні, яка додатково зволожує волосся та оберігає його від сухості.
  • Дифузор — це насадка на фен, з її допомогою укладають кучеряве волосся, а також завивають пряме. Завдяки дифузору локони виходять акуратними та природними.
  • Бігуді — бувають різного діаметра, від величини якого залежить пружність та розмір завитка. Бігуді великого діаметра використовують не для створення локонів, а для надання зачісці об’єму.
  • Плойка — також буває різного діаметра; плойки можуть бути двоствольні, триствольні, конусоподібні, спіральні та ін., завдяки величезній різноманітності можна отримати дуже багато варіантів завитків та зачісок.
  • Щипці для випрямлення волосся (праска) — за допомогою таких щипців можна отримати не тільки гладкі зачіски геометричної форми, але і завив волосся, локони в цьому випадку виходять дуже природні.
  • Плойка (щипці) гофре завдяки ребристим пластинам виходить об’ємне і довготривале укладання.

А які інструменти для роботи перукаря потрібні перманенту (хімічної завивки волосся)?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  6 tips to make it easy to make new friends

Для цього потрібні кашлюшки — вони бувають гладкі різного діаметру, а також спіральної форми (для виконання на довгому волоссі так званої вертикальної завивки).

Їх виготовляють із пластмаси та дерева.

Подивіться на фото, як виглядають перукарські інструменти для укладання та завивки волосся:

Догляд за інструментом

Робочі інструменти та пристосування перукаря необхідно утримувати в чистоті та порядку, а також здійснювати регулярний догляд, завдяки чому термін їхньої служби значно збільшується.

  • Ножиці потрібно змащувати машинною олією і протирати полотна тампоном, змоченим дезінфікуючим засобом.
  • Машинку для стрижки волосся чистити від залишків волосся і змащувати олією.
  • Гребінці, щітки, бігуді, кашлюки миють у теплій мильній воді і просушують, розклавши на сухому рушнику.

Багаторазову перукарську білизну необхідно регулярно прати!

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: