Гідроізоляційні роботи: основні види

Гідроізоляційні роботи: основні види

Дуже часто при самостійному будівництві чи капітальному ремонті каменем спотикання стают саме гідроізоляційні роботи. Саме цьому аспекту ремонтно-будівельної діяльності і присвячено цей матеріал.

Призначення гідроізоляційних робіт

Роботи з гідроізоляції є комплексом заходів, спрямованих на захист будівель і споруд, а також їх окремих частин (підвалів, фундаментів і т.д.) від впливу вологи.

Неякісно проведена гідроізоляція (або не проведена взагалі!) з високою ймовірністю призведе до зниження експлуатаційних характеристик будівлі – підвищеної вологості, порушення мікроклімату, але головне – до зниження характеристик міцності.

Останнє зумовлено тим, що тривала дія вологи сприяє розвитку корозійних процесів у металевих частинах несучих конструкцій будівлі (арматури), що призводить до їх швидкого руйнування.

Також слід пам’ятати і про те, що дефекти гідроізоляції складно, а часом і неможливо виправити без серйозних фінансових і трудових витрат. Ось чому до облаштування гідроізоляції необхідно підходити серйозно.

Підготовка до гідроізоляційних робіт

Перш ніж розпочати роботи з гідроізоляції, необхідно виконати певний обсяг підготовчих робіт:

  • Рівень ґрунтових вод повинен перебувати не вище, ніж за 0,5 м від нижньої точки в якій проводитиметься гідроізоляція .
    Для забезпечення цього необхідно вживати заходів щодо організації дренажу, а якщо необхідно – то й відкачування води (комплексний заходи з водовідведення та водозниження).

Зверніть увагу!

Якщо проводилася відкачування ґрунтових вод, зміни на їх рівні обов’язково заносяться до журналу робіт з гідроізоляції.

При цьому відкачування вод з частковим вимиванням ґрунту не допускається!

  • Закладні частини трубопроводів перед гідроізоляцією встановлюються у передбачені проектом отвори.
  • Деформаційні шви всіх конструкцій, що підлягають гідроізоляції, заповнюємо еластичною мастикою (може бути використана гумобітумна гідроізоляційна суміш або бітум БН-50/50 з волокнистим наповнювачем)

Заповнення деформаційного шва

Після того, як всі конструкції підготовлені, можна приступати безпосередньо до гідроізоляції. Виробництво гідроізоляційних робіт можливе за кількома технологіями – про них ми розповімо далі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Юрій Тацій та будівельна мафія - чиновник КМДА також фігурант у справі "Укрбуд"

Фарбувальна гідроізоляція

Фарбувальна гідроізоляція проводиться шляхом нанесення на поверхню гідроізоляційних речовин.

Для фарбувальної гідроізоляції застосовуються:

  • Гарячі бітуми
  • Бітумні мастики
  • Розріджені бітуми
  • Синтетичні матеріали на основі смол чи пластмас

Фарбувальна гідроізоляція

Як правило, матеріали для фарбувальної гідроізоляції (як мінімум — якщо гідроізоляційні роботи проводяться в промисловому масштабі) готуються централізовано і доставляються до місця роботи в тарі, щільно закритою кришкою.

Зверніть увагу!

Головною умовою міцності та надійності фарбувальної гідроізоляції є максимально глибоке проникнення гідроізоляційного матеріалу в пористу основу – бетон або камінь.

Отже, безпосередньо перед нанесенням гідроізоляції основу необхідно очистити від пилу та сміття, а вологі ділянки – просушити.

Фарбувальна гідроізоляція наноситься в декілька шарів:

  • Спочатку на основу наносимо шар, що грунтує.
  • Після висихання ґрунту наносимо перший шар гідроізоляційного матеріалу.
  • Тільки після остаточного висихання першого шару наносимо другий шар, при цьому укладаємо матеріал у напрямку перпендикулярному першому шару.

Нанесення гідроізоляції

Кількість шарів може змінюватись в залежності від вимог проектної документації. Усі роботи обов’язково заносимо до журналу гідроізоляційних робіт.

Гідроізоляція з холодних бітумних мастик

Для частин будівель, які захищені від атмосферних впливів та ультрафіолету (сонячного проміння) застосовується мастична гідроізоляція:

  • Підготовка поверхні для гідроізоляції холодно-мастичним способом проводиться так само, як і для гідроізоляції фарбування. Мастика наноситься лише на чисту та суху поверхню.
  • На вертикальну поверхню мастика наноситься двома-трьома шарами (товщина кожного шару – 5-7 мм). Нанесення проводимо рухами кисті знизу нагору, смугами висотою не більше 2,5 м.
  • Горизонтальні поверхні гідроізолюємо більш товстими шарами – 7-10 мм.

Гідроізоляція вертикальних поверхонь

Зверніть увагу!

На відміну від фарбувального способу при використанні холодних бітумних мастик кожен наступний шар наноситься до висихання попереднього: у спеку цей часовий проміжок становить близько 1,5 – 2 години, а при температурі близько 10 градусів – до доби.

Якість гідроізоляції перевіряємо шляхом легкого простукування (для виявлення відшарування та візуального огляду – не повинно бути відлущувань і відколів мастики з поверхні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Что такое гидравлическая кушетка?

Лита асфальтова гідроізоляція

Лита асфальтова гідроізоляція – це ще один спосіб, що дозволяє забезпечити водонепроникність поверхні .

Найчастіше лита асфальтова гідроізоляція застосовується для захисту від вологи горизонтальних площин. Однак при використанні обмежувальної стінки (опалубки) можлива гідроізоляція вертикальних елементів.

Асфальтова гідроізоляція наноситься в кілька шарів, смугами не ширше 2 метрів. Стики смуг повинні перекриватися не менше ніж на 150 мм, а після закінчення укладання – стики розгладжуються гарячою праскою.

Крім всіх вищеописаних способів застосовується ще й обклеювальна гідроізоляція – з використанням рулонних матеріалів. Її використовують у тих випадках, коли застосування мастичної або фарбувальної гідроізоляції економічно чи технічно недоцільно.

Гідроізоляція покрівлі

Зверніть увагу!

Більшість робіт з гідроізоляції є прихованими, саме тому нормативне приймання робіт проводиться після кожного етапу, а по завершенню складається загальний акт прихованих робіт на гідроізоляцію, що містить інформацію про всі виконані роботи.

Гідроізоляційні роботи — дуже важливий етап ремонтно-будівельних робіт, тому і проводити їх слід строго відповідно до вимог. Однак докладені зусилля не пропадуть задарма, тому що надійна гідроізоляція – запорука довговічності вашого будинку.

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: