Екологічність і підтримка військових. Перетворення pod-систем на ресурси

Екологічність і підтримка військових. Перетворення pod-систем на ресурси

Щодня мільйони споживачів викидають пластикові одноразові pod-системи до урн з харчовим сміттям. Це пояснюється тим, що проблему правильної утилізації пластику та літієвих батарейок все ще не вирішено. Деякі вейпери просто не знають про існування спеціальних контейнерів для сміття, яке важко розкладається та завдає шкоди навколишньому середовищу.

Для того, щоб одноразова pod-система була правильно утилізована, команда магазину Vandal Vape вирішила приєднатися до акції допомоги воїнам ЗСУ і в той же час зробити свій внесок у покращення екології. У кожному з відділень магазину з продажу вейпів встановлені спеціальні картонні коробки для одноразок, де відвідувачі можуть складати використані електронні пристрої. Далі одноразки передають волонтерам, які переробляють їх на повербанки для наших захисників.

Який вплив на довкілля мають одноразові pod-системи?

Електронні пристрої для вейпінгу мають масу переваг: вони не мають запаху диму, оточуючі не стають пасивними учасниками процесу, а в легенях у власника одноразки не залишається смол і канцерогенів. Тим не менш, є і деякі негативні властивості подів: в середньому вони розраховані на 3-7 днів використання. Далі вейпери викидають їх у контейнер із побутовими відходами. Для розкладання цього пристрою знадобляться сотні років, в цей час пластик і літій, що міститься в акумуляторі, одноразки отруюватиме ґрунт і ґрунтові води, що впливає на здоров’я людей. Лише один літієвий акумулятор може зробити непридатною для сільського господарства кілька квадратних метрів ґрунту.

Як одноразові pod-системи можна переробити на повербанки?

Для того, щоб зробити свій внесок у покращення екології та одночасно підтримати воїнів ЗСУ, власникам одноразок необхідно принести у відділення магазину Vandal Vape використаний пристрій. Далі, коли одноразово накопичується достатня кількість (близько 40-50 кг), їх передають волонтерам до Тернополя. Майстри, які мають досвід у ремонтах техніки, розбирають одноразки та роблять із них зарядні пристрої, які не потребують живлення від електромережі — повербанки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Світлана Федорова – кримінал, скандали, психічна хвороба

Перебуваючи на позиціях військові української армії тижнями не мають доступу до електрики. Для того, щоб заряджати смартфони, ліхтарики та іншу дрібну техніку, для них дуже важливо мати повербанк. Вартість даних пристроїв стартує від 1500 грн, під час наступальних операцій та переміщення на позиціях ці корисні гаджети часто губляться або виходять з ладу.

Щоб виготовити з одноразки повербанк, необхідно дістати кілька акумуляторів із використаних pod-систем, з’єднати їх між собою за допомогою паяльника та помістити в корпус для повербанку. Далі до зарядного пристрою кріпиться індикатор заряду та USB-вхід. Повербанк готовий! Для виготовлення одного зарядного пристрою необхідно від 10 до 20 акумуляторів від одноразок.

Також у коробки з використаними одноразками у магазині Vandall Vape відвідувачі залишають гроші. Всі кошти передаються до Тернополя для купівлі необхідних деталей для виготовлення повербанків. Крім волонтерів, у цій акції з виготовлення зарядних пристроїв беруть участь військовослужбовці, які зараз перебувають на лікуванні або реабілітації. Найчастіше вони мають навички роботи з ремонту дрібної техніки і продовжують робити свій внесок у захист країни, навіть не перебуваючи на позиціях.

Таким простим способом кожен покупець одноразових pod-систем може допомогти у загальній справі та подбати про покращення екологічної ситуації в країні.

Залишити відповідь

%d блогерам подобається це: