Дружині судді Вовка, який веде справу Шеремета, подарували будинок у Києві площею 300 кв.м. ФОТО

Дружині судді Вовка, який веде справу Шеремета, подарували будинок у Києві площею 300 кв.м. ФОТО

Один із суддів, залучених до обрання запобіжних заходів у справі Шеремета, Сергій Вовк із Печерського районного суду, поки не задекларував будинок у столиці площею 300 кв.м.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ.

У власності його сім’ї нерухомість перебуває вже майже рік, хоча, судячи з усього, користувався він будинком і раніше.

Вовк працює в Печерському суді з 2006 року. У 2011 році він був обраний на посаду судді райсуду безстроково.

Якщо подивитися декларації судді за останні 6 років, можна дізнатися, що в 2014 році суддя не декларував ніякого майна, яке б було в його власності. Однак він згадав в декларації житлову нерухомість площею 9,5 кв.м., яка перебувала «у власності, в оренді чи на іншому праві користування членів сім’ї декларанта». Члени сім’ї судді, зазначені в його декларації на той момент — це його дружина Ксенія Михайлівна Вовк і син Іван Вовк. Також Вовк згадував в документі автомобіль Ssang Yong Rexton 2011 року випуску.

Згідно з декларацією за наступний, 2015 рік, в сім’ї народилася ще одна дитина і трохи покращилися житлові умови: суддя задекларував квартиру в Києві площею 67,5 кв.м., якою він користувався для «проживання за місцем реєстрації». Як безпосередній власник цього житла в декларації Вовка вказаний Михайло Іванович Татарчук — швидше за все, батько дружини судді, адже Татарчук — дівоче прізвище Ксенії Михайлівни Вовк. Також у 2015 році Вовк задекларував $ 26 тис. готівкових коштів.

Дружині судді Вовка, який веде справу Шеремета, подарували будинок у Києві площею 300 кв.м 02

У 2016 році нічого не змінилося: в декларації фігурувала та сама квартира батька дружини, той самий автомобіль і $ 26 тис. готівкою. Такою, якщо не враховувати народження у подружжя ще одного сина, ситуація залишилася і в 2017 році. У декларації за 2018, яку Вовк подавав 14 лютого 2019 року, тільки зменшилися заощадження сім’ї — з $ 26 тис. до $ 24 тис.

Дружині судді Вовка, який веде справу Шеремета, подарували будинок у Києві площею 300 кв.м 03

Крім того, 30 вересня 2019 року Сергій Вовк подав форму змін до декларації, в якій згадав про отримання заробітної плати. У той же час, як можна дізнатися з Державного реєстру прав на нерухоме майно, 7 лютого 2019 року — його дружина, Ксенія Михайлівна Вовк, за договором дарування придбала права на земельну ділянку площею 0,0648 га в Києві.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Большое «крадивныцтво»: схемы многомиллиардных хищений на дорогах

Дружині судді Вовка, який веде справу Шеремета, подарували будинок у Києві площею 300 кв.м 04

На ділянці, розташованій на вулиці 22-й Садовій в Святошинському районі столиці, також розміщений будинок площею 277 кв.м — ним тепер також володіє дружина судді, Ксенія Вовк, яка раніше працювала  в апараті Верховного Суду, а потім — помічником приватного нотаріуса.

Дружині судді Вовка, який веде справу Шеремета, подарували будинок у Києві площею 300 кв.м 05

Щоб переконатися в тому, що власниця незадекларованої нерухомості — дружина Сергія Вовка, а не її повна тезка, досить поглянути на панораму в Google Maps. За збігом, на зйомці ще від травня 2015 біля будинку, яким тепер володіє Ксенія Вовк, як раз припаркований незмінний автомобіль судді — Ssang Yong Rexton 2011 року випуску (пізніше ця модель стала виглядати трохи інакше).

Дружині судді Вовка, який веде справу Шеремета, подарували будинок у Києві площею 300 кв.м 06
Дружині судді Вовка, який веде справу Шеремета, подарували будинок у Києві площею 300 кв.м 07

Зазначимо, що згідно з антикорупційним законодавством, поки суддя Вовк закон ще не порушує — будинок повинен з’явитися вже в наступній його декларації. У разі істотної зміни в майновому стані форму змін до декларації необхідно подавати в десятиденний термін з моменту отримання доходу або придбання майна, в разі, якщо сума або вартість майна перевищує 50 прожиткових мінімумів. Однак в разі отримання доходу або придбання майна членом сім’ї інформація про отримання доходу або придбанні майна членом сім’ї суб’єкта декларування в терміновому порядку не повідомляється.

Довідка

Суддя Печерського районного суду Києва Сергій Вовк народився 2 березня 1978 року. Освіту здобув в Одеському державному університеті, у 2001 році отримав кваліфікацію магістра права. У 2014 закінчив Міжрегіональну академію управління персоналом.

Указом президента України 14 квітня 2006 призначений на посаду судді Печерського районного суду міста Києва. 3 березня 2011 року постановою Верховної Ради він обраний на цю ж посаду безстроково.

Гучні справи судді Сергія Вовка

Запобіжний захід підозрюваним у справі вбивства Шеремета

Саме Сергій Вовк обирав запобіжний захід Юлії Кузьменко та Андрію Антоненку та ухвалив тримати їх під вартою до 8 лютого 2020 року. У такий спосіб суддя повністю задовольнив клопотання прокуратури, проігнорувавши аргументи адвокатів та їхнє прохання застосувати будь-який м’якший запобіжний захід.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Чому не Садовий!

Чотири роки в’язниці для Юрія Луценка

Саме суддя Сергій Вовк у 2012 році засудив майбутнього генпрокурора Юрія Луценка до 4 років в’язниці за нібито незаконне святкування Дня міліції в палаці «Україна». Європарламент визнав, що Юрія Луценка засудили з політичних мотивів.

П’ять років для ексміністра Валерія Іващенка

Вовк був головуючим у складі колегії суддів, яка засудила Іващенка, колишнього виконувача обов’язків міністра оборони, до 5 років позбавлення волі. Іващенка звинуватили у зловживання службовим становищем 2009 року у підписанні плану санації ДП «Феодосійський судомеханічний завод» у Криму. Європейський парламент у травні 2012 року визнав, що Іващенка засудили з політичних мотивів.

7 мільйонів для Портнова

У серпні 2019 року суддя Сергій Вовк задовольнив позов колишнього радника Віктора Януковича Андрія Портнова про захист честі та гідності. Вовк ухвалив стягнути з державного бюджету майже 7 мільйонів гривень на користь Портнова.

Несподіване рішення у справі про вбивство «Сармата»

У червні 2019 року під час раптового засідання суду Сергій Вовк відхилив клопотання слідства про продовження терміну тримання під вартою Михайла Сігіди – головного підозрюваного в організації вбивства бердянського активіста та учасника бойових дій на Донбасі Віталія «Сармата» Олешка. Тоді Вовк відправив Сігіду з-під варти під домашній арешт.

Також відомо, що Сергій Вовк займався справою про зняття із розшуку екснардепа-регіонала Олександра Онищенка.

Вовк
Суддя Сергій Вовк у 2012 році / Фото «Радіо Свобода»

Скандали та кримінальні провадження щодо Вовка

У 2009 році прокуратура Києва порушила проти Сергія Вовка кримінальну справу за підробку та використання підробленого рішення суду, викрадення цивільної справи та шахрайське заволодіння земельною ділянкою 70 гектарів.

Повної та правдивої інформації про завершення цієї кримінальної справи у відкритому доступі немає. У ГПУ казали, що кримінального сліду за суддею Вовком давно нема: Верховний суд 23 лютого 2010 року підтвердив скасування постанови про порушення проти нього справи.

У березні 2015 року ГПУ розпочала кримінальне провадження стосовно судді Вовка за фактом розблокування ним коштів з рахунків колишнього міністра АПК Миколи Присяжнюка – той начебто заволодів грошима Аграрного фонду на 540 мільйонів гривень, виділених державою на регулювання ціни на цукор.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Барыга Илья Кива. Как нардеп крышевал нарколаборатории и зарабатывал миллионы на крови

У 2016 році прокуратура Києва повідомляла, що стосовно судді Сергія Вовка було досудове слідство щодо постановлення суддею завідомо неправосудного рішення у цивільній справі (начебто суддя незаконно позбавив громадянина права власності на належне йому майно).

Згідно із даними Єдиного державного реєстру судових рішень, суддя Сергій Вовк у липні 2019 року скасував арешт 415 об’єктів нерухомості, що належать на праві власності ТОВ «Пріватофіс», пов’язаного з Коломойським (арештували майно на вимогу ГПУ у 2017).

Вовк
Суддя Сергій вовк у грудні 2019 року / Скріншот з відео «Громадського»

Скандали з п’ятьма відстороненнями Вовка

Вовка відстороняли п’ять разів від роботи, але щоразу суддя повертався до роботи у Печерському суді Києва.

  • 1 березня 2011 Вища рада юстиції розглядала подання про звільнення судді Вовка з посади судді Печерського райсуду за порушення присяги.
  • 4 березня 2015 року Верховна Рада підтримала зняття недоторканності з 3 суддів Печерського суду: Оксани Царевич, Сергія Вовка і Віктора Кицюка. Проте 6 березня Голосіївський райсуд Києва відмовився підтримати клопотання ГПУ про арешт Вовка.
  • На початку лютого 2016 року суддя Вовк повернувся на роботу, а ГПУ вкотре звернулася до ВККС з проханням відсторонити Вовка від посади.
  • 4 квітня 2016 суддю Вовка відсторонили від посади на 2 місяці, так вирішила Вища кваліфікаційна комісія суддів. Це був п’ятий випадок відсторонення, і стільки ж разів Сергій Вовк у адміністративному судді скасовував це рішення.

Суд
Суд обрав запобіжний захід трьом підозрюваним у вбивстві Шеремета / Інфографіка 24 каналу

Коротко про справу вбивства Шеремета

  • Відомий журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року у Києві – підірвали його автомобіль.
  • Поліція виокремила основну версію злочину: Шеремета вбили, щоб дестабілізувати соціально-політичну ситуацію в Україні.
  • 12 грудня поліція затримала підозрюваних – волонтерів та колишніх добровольців війни на Донбасі: це Яна Дугарь, Юлія Кузьменко, Андрій Антоненко.

Дивіться відео 24 каналу про справу Шеремета та затримання підозрюваних:

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: