Для чого потрібний осушувач повітря і як правильно з ним поводитися

Для чого потрібний осушувач повітря і як правильно з ним поводитися

Зміст

  • Принцип роботи осушувача повітря
  • Осушувач точно потрібний?
  • Як правильно користуватися осушувачем повітря

Неважко здогадатися, що осушувач повітря сушить повітря. Звучить все просто: поставили, включили і позбулися надмірної вологості. Але як насправді працює цей прилад, і що потрібно знати, купуючи його додому. Придбати найкращі осушувачі повітря ви можете за посиланням https://osushiteli.ua/bytovye

Принцип роботи осушувача повітря

Переважна більшість осушувачів – конденсаційного типу . Усередині них є холодоагент, гарячий та холодний теплообмінник, а також компресор, який здійснює циркуляцію холодоагенту по замкнутому контуру.

Повітря ззовні, потрапляючи у пристрій, проганяється за допомогою вентилятора через холодний теплообмінник. Завдяки цьому волога перетворюється на конденсат і осідає в накопичувальному баку. Потім той же потік повітря нагрівається за допомогою гарячого теплообмінника і нарешті повертається до приміщення. Бак для конденсату поступово наповнюється і періодично його потрібно спустошувати вручну.

Компактні осушувачі на елементах Пельте – термічній парі, в якій за допомогою електричного струму тепло мігрує з одного контакту на інший, створюючи різницю температур. Грубо кажучи, у процесі роботи термоперетворювач з одного боку нагрівається, з іншого — охолоджується, провокуючи вивільнення конденсату. Підсумковий ефект роботи схожий на конденсаційні осушувачі. Але, зважаючи на те, що термопара представлена маленькою пластиною, це дозволило зменшити осушувачі до дуже мінітюрних , настільних габаритів для невеликих приміщень.

Осушувач повытря Cooper&Hunter CH-D014WD2-30LD NEW

Базовий принцип роботи осушувача схожий на елементарну основу кондиціонерів. На додаток у осушувачів можуть бути приємні функції, які ускладнюють конструкцію і додають задоволення від спільного проживання з приладом. Наприклад, ароматизація приміщення за допомогою додаткових картриджів для ефірних олій та ароматизаторів – у повітрі буде приємно пахнути! Або іонізація, яка зменшує кількість пилу в повітрі, змушуючи його активніше осідати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Нагревательный мат — принцип работы, виды и применение

Осушувач точно потрібний?

Застосування осушувача, звичайно, залежить від клімату.

У побутових приміщеннях типу підвалів і гаражів зазвичай потреба в осушувачі та сушильному обладнанні, яке представлене за посиланням https://osushiteli.ua/sushka є, і, якщо ви там знаходитесь довго або зберігаєте важливі речі — варто подбати і про мікроклімат.

У житлових приміщеннях все залежить від регіону та району, де ви живете. Навіть якщо у вас немає метеостанції та гігрометра, можна визначити потребу «на око».

Якщо білизна у вашому будинку сохне по кілька днів — осушувач точно потрібний. Якщо килим та постільна білизна стають сирими та неприємними – точно потрібен. Ну, а якщо на стінах починає зрадливо з’являтися пліснява — тоді й думати нічого.

Також осушувач стане в нагоді для районів, де влітку екстремально спекотно, оскільки висока температура у поєднанні з високою вологістю створює задушливі тропіки, і в сухості пережити літнє варево набагато легше.

Як правильно користуватися осушувачем повітря

Не всякий осушувач можна одразу ж включати після покупки!

Осушувачі на елементах Пельте можна, оскільки холодоагенту в них немає, і основну роботу у них виконує електрика.

А ось конденсаційні повинні постояти кілька годин після того, як ви принесли його додому і встановили на потрібне місце.

Поводження з осушувачами на холодоагентах приблизно таке ж, як із холодильниками. Не варто зайвий раз перевертати пристрій і важливо пам’ятати, що будь-який холодоагент – вогнебезпечний.

Ефективність роботи приладу безпосередньо залежить від правильного вибору та правильної експлуатації.

Підшукуючи місце для пристрою, не намагайтеся заховати його в далекий, непомітний куточок квартири. Навпаки — відсуньте його від стін і меблів, щоб не порушувати повітрообмін і давати осушувачу «дихати на повну силу». Під час роботи закривайте вікна та двері, щоб не провітрювати вулицю. Особливо це актуально для річкових та приморських районів, де підвищена вологість – проблема постійна. В іншому випадку осушувач просто працюватиме вхолосту, не даючи вам помітного ефекту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як поліпшити інтер'єр у квартирі?

Більшість осушувачів оснащені гігрометрами – датчиками рівня вологості. Завдяки їм ви можете виставити необхідне значення, і прилад сам відключиться, щойно досягне оптимальних показників.

Золота середина — 45% вологості повітря у приміщенні. Менше 30 – надто сухо, більше 60 – надто волого.

Однак враховуйте, що гігрометр працює навколо себе і може показувати некоректні дані, що стосуються всього приміщення. Тому якщо ви хочете регулювати мікроклімат чітко, краще встановити в будинку метеостанцію або окремий датчик вологості в місці віддаленому від осушувача.

Через холодоагент осушувачі зазвичай не можна використовувати в холодних, неопалюваних приміщеннях. В принципі, навряд чи вас хвилює вогкість у зимовий мороз десь у гаражі, але все-таки мінімальна допустима температура навколишнього середовища для коректної експлуатації завжди вказана в інструкції до приладу.

Як такого складного догляду за осушувачем не потрібно. Єдиний ваш обов’язок — вчасно зливати конденсат із накопичувального бака, інакше прилад просто відключиться при його заповненні. Періодично варто обполіскувати та протирати бачок, оскільки вода, що осідає в ньому, не відрізняється стерильністю. Також очищення потрібне повітряному фільтру в міру його забруднення.

 

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: