Датчики руху та присутності, їх основні особливості та відмінності

Датчики руху та присутності, їх основні особливості та відмінності

Використання датчиків руху та присутності для контролю освітлення в приміщенні багатьма все ще сприймається як вишуканість або пустощі. Однак насправді дані пристрої дозволяють суттєво економити на електроенергії та створювати додатковий комфорт. Достатньо просто розібратися в особливостях використання даних блоків та їх розміщення у різних кімнатах. Це дозволить правильно підібрати обладнання та ефективно його застосовувати.

Датчики руху та присутності фото

Особливості датчиків руху та присутності, їх відмінності

Насамперед необхідно детально розібратися в теоретичних аспектах цих пристроїв, дізнатися про принципи їх роботи. Це дозволить краще розібратися з правильністю використання блоків у різних кімнатах.

Датчик руху — пристрій, що працює за принципом пасивної інфрачервоної детекції, що є найбезпечнішим варіантом для людини. По суті, відбувається уловлювання переміщення у просторі теплової плями, що виходить від живої істоти. При попаданні такої плями в зону дії блоку, а точніше, при перетині двох сусідніх зон видимості можна спостерігати спрацювання пристрою і включення світла. Сам блок не видає жодних випромінювань, лише моніторить ситуацію довкола.

Датчики руху мають грубу детекцію та монтуються переважно у приміщеннях, де людина здійснюватиме сильні переміщення. Функціонал максимально простий — засік рух, перевірив рівень освітлення, увімкнув чи ні світло залежно від ситуації. Щоб визначати необхідність увімкнення освітлення в пристрій, монтується сенсор освітленості. Таким чином вдається уникати спрацьовування у світлий час доби. Налаштувати рівень спрацьовування можна самостійно на бажаний параметр.

Коли людина залишає зону роботи пристрою та руху більше не реєструється, відбувається спрацьовування, датчик руху на освітлення запускає вбудований таймер відкладеного вимкнення. Інтервал спрацьовування можна індивідуально налаштувати на будь-який зручний час за змовченням виставлено 5 хвилин. Без реєстрації повторного руху після закінчення терміну відбудеться автоматичне вимкнення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Олег Арифуллин. Российский полковник контролирует львиную долю рынка лекарств в Украине.

Датчик присутності практично ідентичний по суті, але реагує навіть на мінімальну рухливість. Він фіксує навіть роботу за комп’ютером чи процес перевороту аркуша книги. Навіть незначних рухів пальців клавіатурою буде достатньо для того, щоб освітлювальні прилади продовжували роботу. Ключова відмінність полягає саме у можливості детекції навіть практичних непомітних рухів.

Другою відмінністю є логіка роботи. Вимірювання освітлення у цій категорії пристроїв здійснюється постійно, тоді як у першому варіанті лише за першої реєстрації руху. Налаштування такої функції здійснюється програмним методом безпосередньо у прошивці у процесі виробництва.

Встановлення датчика присутності людини буде особливо актуальним у таких приміщеннях:

 • Робочий кабінет.
 • Санвузол.
 • Кімнати із високим рівнем природного освітлення.

Крім того, подібні пристрої дають ширші можливості управління освітленням завдяки функціоналу:

 • Стандартне включення та вимкнення.
 • Плавна конфігурація (димірювання) із застосуванням різних технологій.
 • Здійснення управління другорядними навантаженнями, наприклад включення вентиляції.
 • Можливість розбивки освітлювальних приладів на групи.

Додатково датчики руху та присутності можуть оснащуватися рядом додаткових функцій та пристроїв:

 • Захисні шторки, що закривають певний рівень огляду для захисту від спрацьовування на переміщення домашніх тварин.
 • Уловлювачі шуму, що буде актуальним для санвузлів. Людина, зайшовши в душову кабінку, зникає з огляду, і світло автоматично відключиться. Робота шумового сенсора запобігатиме подібному розвитку подій реагуючи на шум падаючої води.
 • Можливість використання дистанційного пульта керування для регулювання рівня освітлення за умови наявності такої функції у світильника.
 • Для спальні краще використовувати пристрої із доступним напівавтоматичним режимом роботи.

Вибираючи датчики руху та присутності, завжди необхідно враховувати особливості приміщення, де вони встановлюватимуться. Це дозволить встановити обладнання та забезпечити комфортне освітлення.

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: