“Дім”, в якому житиме Рінат: Для чого Ахметову новий політичний проєкт –

“Дім”, в якому житиме Рінат: Для чого Ахметову новий політичний проєкт –

Борис Колесніков, бізнесмен і соратник Ріната Ахметова, анонсував презентацію нового політпроєкту “Україна – наш дім”. Будуть нова Партія регіонів чи новий “Опоблок”?

Борис Колесніков каже: основна ідея проєкту – “зібрати найкращих людей з усіх сфер: промислового та аграрного сектору, сфери інформаційних технологій, медицини, освіти, соціальної сфери, малого та середнього бізнесу”. Ідея створити таку партію у нього виникла давно, бо в українській політиці гострий дефіцит професійних селфмейд-людей, і політична сила, над якою він працює, готова їх запропонувати”. “У нас є спеціалісти і зі Львова, і з Ужгорода, і з Луцька, і з Вінниці, і з Одеси, і з Харкова, і з Дніпра. З “Опозиційного блоку” у партії поки що немає нікого, а з “Партії регіонів” – кілька людей. Конкретні прізвища ви зможете дізнатись на з’їзді”, – зауважив Колесніков.

Нагадаємо: чутки про створення такої партії циркулювали у ЗМІ вже декілька тижнів, але досі політики, яких пов’язують з Ахметовим, їх не підтверджували. Тепер можна очікувати різних “зливів” про те, хто увійде до керівництва політпроекту, якою буде його ідеологія і так далі. Втім, кажучи про ідеологію, мабуть, не помилимося, що вона мало відрізнятиметься від попередниць “України – нашого дому” – Партії регіонів, “Опозиційного блоку”, “Опозиційної платформи – За життя”. Партії з іншою ідеологією ці хлопці і дівчата створювати навряд чи зможуть.

Навіщо Ахметову партія? По-перше, він має незначне, як для такої амбітної фігури, представництво в парламенті. Виправити ситуацію можна на наступних парламентських виборах, привівши до ВР не окремих мажоритарників, чисельність яких не дозволяє організувати окрему депутатську групу, а цілу власну фракцію.

По-друге, зараз доволі очевидно, що між різними олігархічними групами впливу розгортається боротьба за “ватний” електорат, який “наївся” обіцянками “слуг” і повернувся у традиційну для себе ідеологічну нішу. Але за цього виборця воюватимуть не лише політична пара Ахметов з Колесніковим, але й Льовочкін з Бойком, Медведчук, Коломойський. Тобто, колишній електорат Партії регіонів розтягуватимуть між собою всі крупні політичні гравці, які орієнтуються на виборця сходу, півдня і, частково, центру країни. З огляду на це той із гравців, хто першим гучно заявить про новий проєкт і почне його розкрутку, має кращі шанси потіснити конкурентів на електоральній ниві.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Что такое гидравлический мотор? Принцип работы, типы, преимущества и недостатки

По-третє, зараз окрім боротьби за “ватного” виборця спостерігається і запалювання нових “зірок”, які мають палахкотіти для цих наших співгромадян. раніше писав про перспективи Євгенія Шевченка, з яким “слуги” ніяк не можуть остаточно розлучитися. Судячи з його активності у ЗМІ і соцмережах, цього запорізького нардепа вже розкручують на повну котушку. Чи можуть за ним стояти люди Ахметова? Навряд. Скоріше цей пан конкуруватиме зі спікерами “У – НД”. Але те, що разом із партією потрібно відразу запалювати і її “зірок” – аксіома. Бо інакше випередять. Та чи є в обоймі колишніх “донецьких” селфмейд-люди, які не викликатимуть ідіосинкразію у значної частини українців – питання, відповісти на яке можна буде після старту нового проєкту.

По-четверте, Ахметов, як й інші вітчизняні багатії, долучився до олігархічного консенсусу, що склався навколо Зеленського, проте подібні консенсуси у нас довго не існують, і тому завжди треба мати, чим відповісти колегам по олігархічному цеху. Власна партія з кількома десятками балакучих голів – гарна відповідь. Але тут важливий ще один момент: олігархи не лише змагатимуться між собою за виборця, але й демонструватимуть Зеленському, як вони можуть бути йому корисними. Приміром, зараз триває так званий “патріотичний поворот”, до ініціювання якого, як кажуть, доклався Сергій Льовочкін. Якщо цей “поворот” не загальмують, то в конкуренти Зеленському можуть виводити Юрія Бойка. Такий варіант навряд чи задовольняє Ахметова. Що натомість діючому президенту можуть запропонувати у Ріната?

Розкрутити власного потенційного суперника для Зе, вигідного тому, вони не зможуть, – мало часу, та й на обрії не видно адекватної фігури. Але, схоже, “У – НД” і не планується опозиційною до “зелених”. Її спікери розповідатимуть про мир, “зшивання” країни, про захист жителів промислових регіонів від наслідків економічної кризи і так далі. Тобто, мета проєкту – підібрати частину виборців, яка розчарувалася у “зеленій” владі, і не дати підібрати її більш радикальним проросійським силам. Це виглядає як послуга владі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  «Слуга народу» Яременко домовлявся про зустріч із повією, дома дружина та двоє дітей...

Ще один нюанс: назва анонсованого політпроєкту нагадує назву російського політичного руху “Наш дом – Россия”, створеного тодішнім прем’єром РФ Віктором Черномирдіним у 1995 році. Цей рух ставив за мету об’єднати політичні еліти навколо політики Бориса Єльцина. Його духовною спадкоємицею стала “Единая Россия” – партія влади для президента Володимира Путіна. “Україна – наш дім” – гарна назва для провладного політичного руху, але не для опозиційного. Відчувається щось на кшталт “За єдину Україну!” часів президентства Леоніда Кучми. То чи не виллється це згодом у пропозицію Зеленському якщо не балотуватися за підтримки “У – НД”, то створити коаліцію з нею та “слугами” у наступному парламенті?

Залишити відповідь

%d блогерам подобається це: