«Дім», в якому житиме Рінат: Для чого Ахметову новий політичний проєкт –

«Дім», в якому житиме Рінат: Для чого Ахметову новий політичний проєкт –

Борис Колесніков, бізнесмен і соратник Ріната Ахметова, анонсував презентацію нового політпроєкту «Україна – наш дім». Будуть нова Партія регіонів чи новий «Опоблок»?

Борис Колесніков каже: основна ідея проєкту – «зібрати найкращих людей з усіх сфер: промислового та аграрного сектору, сфери інформаційних технологій, медицини, освіти, соціальної сфери, малого та середнього бізнесу». Ідея створити таку партію у нього виникла давно, бо в українській політиці гострий дефіцит професійних селфмейд-людей, і політична сила, над якою він працює, готова їх запропонувати». «У нас є спеціалісти і зі Львова, і з Ужгорода, і з Луцька, і з Вінниці, і з Одеси, і з Харкова, і з Дніпра. З «Опозиційного блоку» у партії поки що немає нікого, а з «Партії регіонів» – кілька людей. Конкретні прізвища ви зможете дізнатись на з’їзді», – зауважив Колесніков.

Нагадаємо: чутки про створення такої партії циркулювали у ЗМІ вже декілька тижнів, але досі політики, яких пов’язують з Ахметовим, їх не підтверджували. Тепер можна очікувати різних «зливів» про те, хто увійде до керівництва політпроекту, якою буде його ідеологія і так далі. Втім, кажучи про ідеологію, мабуть, не помилимося, що вона мало відрізнятиметься від попередниць «України – нашого дому» — Партії регіонів, «Опозиційного блоку», «Опозиційної платформи – За життя». Партії з іншою ідеологією ці хлопці і дівчата створювати навряд чи зможуть.

Навіщо Ахметову партія? По-перше, він має незначне, як для такої амбітної фігури, представництво в парламенті. Виправити ситуацію можна на наступних парламентських виборах, привівши до ВР не окремих мажоритарників, чисельність яких не дозволяє організувати окрему депутатську групу, а цілу власну фракцію.

По-друге, зараз доволі очевидно, що між різними олігархічними групами впливу розгортається боротьба за «ватний» електорат, який «наївся» обіцянками «слуг» і повернувся у традиційну для себе ідеологічну нішу. Але за цього виборця воюватимуть не лише політична пара Ахметов з Колесніковим, але й Льовочкін з Бойком, Медведчук, Коломойський. Тобто, колишній електорат Партії регіонів розтягуватимуть між собою всі крупні політичні гравці, які орієнтуються на виборця сходу, півдня і, частково, центру країни. З огляду на це той із гравців, хто першим гучно заявить про новий проєкт і почне його розкрутку, має кращі шанси потіснити конкурентів на електоральній ниві.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  VBet казино - докладний огляд

По-третє, зараз окрім боротьби за «ватного» виборця спостерігається і запалювання нових «зірок», які мають палахкотіти для цих наших співгромадян. раніше писав про перспективи Євгенія Шевченка, з яким «слуги» ніяк не можуть остаточно розлучитися. Судячи з його активності у ЗМІ і соцмережах, цього запорізького нардепа вже розкручують на повну котушку. Чи можуть за ним стояти люди Ахметова? Навряд. Скоріше цей пан конкуруватиме зі спікерами «У – НД». Але те, що разом із партією потрібно відразу запалювати і її «зірок» — аксіома. Бо інакше випередять. Та чи є в обоймі колишніх «донецьких» селфмейд-люди, які не викликатимуть ідіосинкразію у значної частини українців – питання, відповісти на яке можна буде після старту нового проєкту.

По-четверте, Ахметов, як й інші вітчизняні багатії, долучився до олігархічного консенсусу, що склався навколо Зеленського, проте подібні консенсуси у нас довго не існують, і тому завжди треба мати, чим відповісти колегам по олігархічному цеху. Власна партія з кількома десятками балакучих голів – гарна відповідь. Але тут важливий ще один момент: олігархи не лише змагатимуться між собою за виборця, але й демонструватимуть Зеленському, як вони можуть бути йому корисними. Приміром, зараз триває так званий «патріотичний поворот», до ініціювання якого, як кажуть, доклався Сергій Льовочкін. Якщо цей «поворот» не загальмують, то в конкуренти Зеленському можуть виводити Юрія Бойка. Такий варіант навряд чи задовольняє Ахметова. Що натомість діючому президенту можуть запропонувати у Ріната?

Розкрутити власного потенційного суперника для Зе, вигідного тому, вони не зможуть, — мало часу, та й на обрії не видно адекватної фігури. Але, схоже, «У – НД» і не планується опозиційною до «зелених». Її спікери розповідатимуть про мир, «зшивання» країни, про захист жителів промислових регіонів від наслідків економічної кризи і так далі. Тобто, мета проєкту – підібрати частину виборців, яка розчарувалася у «зеленій» владі, і не дати підібрати її більш радикальним проросійським силам. Це виглядає як послуга владі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Fit for 55: Куда движутся французская и немецкая автомобильная промышленность?

Ще один нюанс: назва анонсованого політпроєкту нагадує назву російського політичного руху «Наш дом – Россия», створеного тодішнім прем’єром РФ Віктором Черномирдіним у 1995 році. Цей рух ставив за мету об’єднати політичні еліти навколо політики Бориса Єльцина. Його духовною спадкоємицею стала «Единая Россия» – партія влади для президента Володимира Путіна. «Україна – наш дім» – гарна назва для провладного політичного руху, але не для опозиційного. Відчувається щось на кшталт «За єдину Україну!» часів президентства Леоніда Кучми. То чи не виллється це згодом у пропозицію Зеленському якщо не балотуватися за підтримки «У – НД», то створити коаліцію з нею та «слугами» у наступному парламенті?

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: