Чому не заряджається ноутбук — основні причини

Чому не заряджається ноутбук — основні причини

Чому не заряджається ноутбук — основні причини

Нерідко без видимих ​​причин батарея на ноутбуці перестає заряджатися, хоч він і підключений до мережі. Більш того, така картина може спостерігатися на пристрої, який ви тільки що принесли з магазину і вийняли з упаковки. У цій статті ми розберемося, чому і в яких випадках не заряджається ноутбук, спробуємо діагностувати і усунути цю проблему.

Якщо батарея справна, але не заряджається при підключенні до мережі

Як перевірити зарядний пристрій

Почнемо з попередньої перевірки. Вимикаємо ноутбук, виймаємо батарею, включаємо ноутбук. При цьому зарядний пристрій (блок живлення), звичайно, має бути підключений до розетки. Якщо ноутбук запустилася, то можна вважати, що попередню перевірку блок живлення пройшов.

Якщо не включилася, то в першу чергу перевіряємо наявність напруги в розетці. Перевірте через зарядку телефона або аналог.

А тепер варіант, коли ноутбук від мережі працює, але не заряджається. Перевіряємо, чи відповідає напруга на виході БП того, що написано на самому блоці. Якщо воно занадто низьке, то ноутбук може працювати, але акумулятору він нічого не дасть — самому ледь вистачає.

Читаємо на самому блоці живлення, скільки він повинен видавати. Збігається? Все гаразд. Занижено? Ось і проблема.

Якщо все в порядку, а блок живлення все ще не працює, спробуйте замінити зарядку, можливо у вас просто перестав працювати АКБ. Для підбору зарядки можна використовував саму зарядку, на ній є доступна інформація на наклейці. Але якщо такої наклейки немає, вам доведеться шукати альтернативи, наприклад цей сайт покаже вам доступні деталі на обрану модель ноутбука.

Проблеми з роз’ємом для зарядки

Ну і наостанок роз’єм підключення до ноутбука і гніздо самого ноутбука. Зазвичай зі штекером АКБ нічого не відбувається. Єдино, переконуємося в тому, що центральний сигнальний стрижень не зігнутий і не зламаний. Розетки живеться складніше: якщо з ноутбуком звертаються недбало, то розетка виходить з ладу на першому ж році життя. Встромляємо вилку в розетку і похитуємо її.

Нічого не повинно бовтатися або скрипіти. Якщо бовтається, то, швидше за все, гніздо зірвали з пайки. Доведеться розбирати і паяти самому або нести в сервісний центр. Тепер запускаємо ноутбук. Коли система завантажиться, знову похитує вилку. Якщо з’явиться контакт, то на самому буку загориться відповідний світлодіод, а в правому кутку трея символ батарейки зміниться на символ мережевої вилки або просто змінить зовнішній вигляд — «Підключено до мережі». У цьому випадку теж треба паяти або нести в сервісний центр.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Кухонные и бытовые лайфхаки для всей семьи

Якщо ноутбук включається і працює від мережі — проблеми з батареєю

Наш ноутбук перестав заряджатися і працює тільки від мережі. Причин такої поведінки безліч, в тому числі і програмних. Але почнемо з «заліза». Блок живлення у нас в порядку, це очевидно. Перевіримо батарею. Для початку спробуємо скористатися відповідними програмами. Наприклад, інструментом BatteryCare.

Після запуску програма спробує зв’язатися з акумулятором ноутбука, і якщо це їй вдасться, то ви отримаєте всю інформацію про джерело живлення. Якщо програма акумулятор не бачить, значить, батарея відсутня або несправна. Є і ще одна цікава утиліта — Battery Optimizer.

Строго кажучи, основне її призначення дещо інше. Програма призначена для оптимізації енергоспоживання і збільшення часу роботи, але так само, як і BatteryCare, зможе просканувати батарею і видати відповідну інформацію.

Ну а якщо ви електронник, то можете скористатися звичайним тестером без жодних програм. Практично в будь-який батареї висновки основного живлення — два перших і два останніх контакту в роз’ємі. Підключаємося, вимірюємо. Якщо є 11-12 вольт, значить, все в порядку. Батарейка справна.

А ось якщо напруги немає, то тут два варіанти: або акумулятор несправний, або його потрібно зробити, щоб він включився. Все АКБ включаються однаково: подачею низького рівня (з’єднати з мінусом) на спеціальний вхід — точно так само, як включаються БП комп’ютерів.

Але ось вхід у кожної моделі знаходиться на різних контактах. В батареї Asus, наприклад, керуючий контакт 6, а щоб включити акумулятор Dell, потрібно замкнути на мінус четвертий контакт. Але роз’єми у них абсолютно однакові!

Програмні проблеми

Ну що ж, блок живлення перевірили, батарейку перевірили. Як же таке може бути — немає заряду при справному блоці живлення і новій батареї? Причому система бачить акумулятор і навіть показує відсоток зарядки, але видає повідомлення «Підключено, неможливо зарядити ноутбук» (Windows 7) або «Зарядка відсутня» (Windows 10).

Проблема досить поширена і нерідко з’являється буквально на рівному місці. Вся справа в програмному забезпеченні. Точніше, в програмному збої. Розглянемо варіанти лікування цієї хвороби.

Перш за все необхідно з’ясувати, зовсім не заряджає або не заряджається 100%? Пробуємо розрядити АКБ відсотків так до 50 і повторимо спробу. Почав заряджати, але знову не повністю? Очевидно, у нас є обмеження верхньої межі зарядки для продовження терміну служби батареї.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як вигідно вибрати та купити РПС з підсумками у 2023 році

Відключаємо обмеження

Якщо у нас Samsung, то викачуємо утиліту Samsung Battery Manager. Запускаємо її і відключаємо неповну зарядку. Інтерфейс утиліти, м’яко кажучи, не зовсім дружній, але розібратися можна.

Якщо інша модель, то можна скористатися універсальними сервісними програмами, наприклад, Battery Health. Інтерфейс цієї утиліти дуже простий. Вибираючи ту чи іншу опцію, можна обмежити рівень заряду величиною 60 або 80%.

У деяких випадках обмеження зарядки встановлено в BIOS. Тут є 2 варіанти:

  1. Заходимо в BIOS, знаходимо параметр Battery Life Cycle Extension або щось схоже і переводимо прапорець в положення Disabled (вимкнено). Зберігаємо, виходимо з БІОС.
  2. Якщо не знайшли, можна просто скинути настройки БІОС до заводських (опція Load Defaults або Load Optimized Bios Defaults). Зберігаємо, виходимо з БІОС.

Корисно. У ноутбуках Lenovo є менеджер, керуючий режимами батареї. Якщо в ньому вибраний режим «Кращий термін служби акумулятора», заряджатися батарейка буде тільки тоді, коли ноутбук вимкнений. Щоб зарядка проводилася постійно, потрібно вибрати опцію «Оптимальний час роботи від батареї».

Лікуємо повну відсутність зарядки

З неповною зарядкою ми розібралися. Але це все ж некритично, хоча незручно і неприємно. А тепер варіанти виходу з ситуації, коли зарядка взагалі не працює, а значить, ноутбук повністю втрачає автономність, та й ще батарея тихенько помирає. Це дійсно серйозна проблема.

Через скидання БІОСа:

  1. Вимикаємо ноутбук.
  2. Виймаємо штекер з гнізда ноутбука.
  3. Знімаємо батарею.
  4. 30 секунд утримуємо кнопку включення в натиснутому положенні.
  5. Підключаємо блок живлення, запускаємо ноутбук і заходимо в БІОС.
  6. Вибираємо опцію Restore Defauts (скинути до заводських), зберігаємо, виходимо з БІОС.
  7. Після завантаження системи коректно вимикаємо ноутбук.
  8. Відключаємо штекер живлення, встановлюємо батарею на штатне місце.
  9. Підключаємо живлення, включаємо ноутбук.

Після цього переконуємося, що все вийшло: наводимо курсор на значок батареї в треї, повинна з’явитися напис «Підключено, заряджається».

Перевстановлення драйверів чіпсета і ACPI

Заходимо в диспетчер пристроїв, розкриваємо пункт «Батарея». Знаходимо в ньому пристрій «Батарея з API-сумісним управлінням (Майкрософт)» або щось схоже. Клацаємо по ньому правою кнопкою миші і говоримо «Видалити».

Підтверджуємо видалення і перезавантажуємо ноутбук. Саме перезавантажуємо, а не виключаємо і знову включаємо. Після перезавантаження система знайде «новий» пристрій і встановить для нього драйвер.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Що треба знати про суші

Ініціалізація нової батареї

Більшість нових моделей ноутбуків пам’ятають свою рідну батарейку і можуть відмовитися працювати з новою, приймаючи її за чужу. Спробуємо переконати ноутбук, що це його рідний акумулятор:

  1. Вимикаємо ноутбук, від’єднуємо кабель живлення.
  2. Знімаємо батарею, якщо вона знімна.
  3. Протягом 30 секунд утримуємо кнопку включення. Якщо батарея незнімна, ноутбук включиться і через пару секунд вимкнеться — це нормально.
  4. Якщо батарея знімалася, ставимо її на місце і підключаємо блок живлення.
  5. Включаємо ноутбук.

Збій після оновлення системи

Іноді батарея перестає заряджатися після оновлення Windows. Тут тільки одні ліки — потрібно оновити такі драйвера:

  • Intel Management Engine Interface;
  • ATKACPI (для Asus);
  • окремі драйвера ACPI.

Заходимо на сайт виробника свого ноутбука, викачуємо потрібні драйвера і встановлюємо їх.

Перегрів акумулятора

У самій батареї встановлені 6 датчиків температури, і якщо будь-який з шести елементів нагрівається вище 45 градусів, контролер батареї шле ноутбука тривожний сигнал і вимагає зупинити зарядку. Як тільки елемент охолоне, зарядка відновиться. Пробуємо вимкнути ноутбук і відключити його від мережі на півгодини. Знову включаємо. Зарядка пішла, але через деякий час знову зупинилася?

Як тільки зупинилася, на дотик визначаємо температуру акумуляторів. 45 градусів на дотик сприймається як досить теплий. Так і є? Проблема або в контролері, розташованої на материнській платі (занадто великий зарядний струм), або в якомусь елементі самої батареї. Точніше можна визначити лише в сервісному центрі.

Але трапляється, хоча й рідко, що якийсь датчик виходить з ладу і постійно говорить контролера, що все перегрілися і зараз згорить. В цьому випадку, звичайно, зарядка ніколи не почнеться. Діагностувати таку несправність зможе тільки фахівець і тільки зі спеціальним обладнанням. Але якщо несправний датчик, то акумулятор доведеться міняти, оскільки возитися із заміною одного датчика жоден сервісний центр не буде. Та й нам буде дорожче заміна датчика, ніж покупка нового акумулятора.

Ну ось ми і переконалися, що причин, за якими батарея може не заряджатися, чимало. Але більшість з них все ж піддаються лікуванню. Головне, знати, як і чим лікувати. Але ми-то вже знаємо.

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: