Будівництво приватного будинку: який дах зробити?

Будівництво приватного будинку: який дах зробити?

Дах будинку виконує одночасно захисну та декоративну функції. Вона надає споруді закінченого вигляду. Тому варто ще до початку будівництва визначитися, який тип даху вибрати, щоб внутрішній простір будинку був надійно захищений від протікання, а зовнішній вигляд будинку органічно вписувався в архітектурну концепцію селища. Тут великий вибір будматеріалів

Чинники, що визначають вибір даху

Не можна на чільне місце при виборі форми даху будинку ставити її естетичний вигляд. Архітектори радять обирати форму даху з урахуванням географічних особливостей місцевості. Варто врахувати такі природні фактори, як:

  • кліматичну зону регіону;
  • типовий для регіону напрямок вітру;
  • середньорічний показник опадів.

Типи дахів

Все різноманіття дахів заміських будинків умовно можна поділити на 2 типи:

  1. Плоскі дахи. Такий дах доцільно робити в тому випадку, якщо в регіоні, де планується зводити котедж, температурні коливання різної пори року незначні. Плоский дах чудово справляється із захисною функцією в регіонах з теплими зимами та м’яким кліматом, але варто встановити дощові стоки та використовувати якісний матеріал для гідроізоляції. Із встановленням такого даху впорається навіть будівельник-новачок. Ще однією перевагою плоского даху є простота її обслуговування.
  2. Скатні дахи. В рамках цього типу дахів виділяються такі групи, як:- Дах з одним схилом. Часто такий тип даху ставлять на часові споруди. У деяких регіонах Росії дах з одним схилом традиційно встановлюється на спорудах господарського призначення. Встановити такий дах нескладно. Однак слід пам’ятати, що конструкція не вважається достатньо надійною: під товстим шаром снігу вона може проломитися.
  • Щипцевий дах. Такий дах має 2 скати. Саме двосхилі дахи ставлять на заміських будинках найчастіше. Індивідуальний стиль будівлі можна надати у вигляді виконання ламаного ската чи прямого. Наприклад, відповідно до Європейських стандартів, багато людей роблю котеджі з двосхилими дахами, роблячи при цьому великий кут нахилу.
  • Вальмовий дах. Такий дах має 4 скати, спрямовані на всі боки. Експерти рекомендують ставити вальмові дахи у тих населених пунктах, де часто дмуть сильні вітри.
  • Напіввальмовий дах, який має 2 повноцінні скати, а третій схил значно менший за висотою. Таку конструкцію даху встановити зможе лише професіонал. Такий дах не тільки красиво виглядає, але й чудово справляється із захистом від вітру та відведенням дощових вод.
  • Дах із мансардою. Цей тип даху також є поширеним варіантом у багатьох регіонах Росії. Така конструкція дозволяє людям горищний простір використовувати під ще одну житлову кімнату. Однак для комфортного перебування людини у мансардній кімнаті дах необхідно утеплити.
  • Дах-намет. На думку будівельників, це економічний варіант даху для заміського будинку. Однак на етапі проектування та встановлення такого даху потрібно врахувати безліч нюансів. Крім того, шатровий дах вимагає відмовитися від традиційної прямокутної форми будинку. Щоб дах-намет красиво виглядав, будинок повинен мати 6 або 8 стін. Кількість скатів шатрового даху дорівнює кількості стін будинку. Шатровий дах чудово справляється з відведенням дощової води та захищає будинок від вологи в період сніготанення. Також конструкція витримує сильні пориви вітру.
  • Багатощипцевий дах. Це складна і дорога конструкція, в якій поєднуються елементи, описані вище типів дахів. Наприклад, до багатощипцевого різновиду відносять дах, який має 2 скати, а також вальмове піднесення. Щоб багатощипцевий дах виглядав естетично і відповідав усім вимогам будівельних стандартів, зводити його має професіонал. Людям, які хочуть, щоб у будинку був цікавий дах, варто продумати й архітектурні деталі котеджу. Слід пам’ятати, що дах – це завершення конструкції, отже, стильові особливості даху та будинку мають бути єдиними.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Олександр Трухін: «Я зараз тихенько піду в ліс». Слуга після ДТП намагався дати хабар поліцейському і піти — відео УП

Таким чином, однозначно сказати, який дах краще зробити під час будівництва заміського будинку неможливо. Кожен тип даху має свої особливості, які необхідні у певних географічних умовах.

Залишити відповідь

%d блогерам подобається це: