Бруківка — види, ціни, відгуки, властивості, поради

Бруківка — види, ціни, відгуки, властивості, поради

Тротуарна плитка або бруківка є міцним і дуже функціональним виробом, яким можна облицювати різні зовнішні поверхні. Вони ідеально підходять для укладання на тротуарах, алеях і терасах. Сучасна тротуарна плитка є ефектним доповненням як сучасного, так і традиційного оформлення. У комерційних пропозиціях представлені вироби з дуже цікавим дизайном, який ефектно підкреслить цінності нашого аранжування. Але перед покупкою варто ознайомитися з характеристиками і видами плит і назвати їх приблизну ціну.

Чи варто класти бруківку?

Слід пам’ятати, що сучасна тротуарна плитка — це не що інше, як ті сірі і похмурі вироби, якими колись вимощували тротуари і пішохідні маршрути громадського транспорту. В даний час це вироби з різноманітною колірною гамою і дуже цікавим дизайном. Більш якісні дошки можуть ефектно імітувати натуральний камінь, дерево, або під старовину, як наприклад бруківка старе місто. Забарвлені в масі, вони набувають абсолютно нових декоративних якостей і можуть з успіхом використовуватися практично у всіх садових композиціях.

Також варто пам’ятати, що плити з якісного бетону абсолютно стійкі до несприятливих погодних умов і механічних пошкоджень. Їх поверхня практично не руйнується і може успішно конкурувати з  будь якими іншими матеріалами. Панелі, оснащені додатковим металевим армуванням, також стійкі до стиснення і можуть використовуватися для укладання на під’їздах. Варто пам’ятати, що ці вироби набагато дешевше альтернативного куба. Крім того, їх ще й простіше влаштувати, а процес складання можна виконати самостійно. Безумовно, варто хоча б задуматися про придбання тротуарної плитки та її укладку на садові поверхні, що вимагають зміцнення.

Види і застосування тротуарної плитки

Основним критерієм поділу тротуарної плитки є її розмір. Такі вироби можна знайти в розмірах від 35х35х5 см до 50х50х8 см. Вибір розміру плити залежить від особливостей нашої бруківки. На терасах і вузьких алеях ми з успіхом можемо використовувати вироби менших розмірів. Плита малого формату створить враження легкості нашого укладання, але вона не буде такою стійкою до навантажень, як плита більшого формату. Тому на інтенсивно використовуваних шляхах і шляхах сполучення рекомендується використовувати вироби більшого формату і якомога товщі. Більші якісні плити також мають додаткове армування. Наявність армування не є обов’язковою для поверхонь, по яких ми тільки ходимо. Щоправда, для сходжень і місцях, які використовуються автомобілями, вже рекомендується використовувати більш товсті плити з міцним армуванням. Пам’ятайте, що якісне армування забезпечить довговічність всієї поверхні, зробить плиту стійкою до стиску і захистить її від зміни положення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  «Facebook-перемога» Пальчевського: псевдосоціологія, боти, сусіди-рекламодавці Znaj.ua - Politeka та "Обозреватель"

Ще одним критерієм поділу тротуарної плитки є її текстура. Серед пропозицій виробників:

Гладка плитка – вона найпопулярніша і може використовуватися практично на будь-якій поверхні. Гладка тротуарна плитка легко підтримується в чистоті і стійка до різних видів забруднень. Його текстура не виділяється з елементів садової архітектури і ідеально підходить для мінімалістичних і сільських композицій.

Плити, що імітують інший матеріал — найчастіше імітують натуральний камінь і бруківку під старовину. Вони мають нерівну і часто неправильну текстуру, яка нагадує поверхні з інших матеріалів. Ці типи виробів можуть мати різні кольори, тому ми легко підберемо їх до будь-якої композиції. Дошки, що імітують інший матеріал, можна використовувати на алеях, під’їздах, автостоянках і терасах. Деякі дошки мають незвичайні фактури і форми. Вони можуть ефектно імітувати дерев’яні диски, дошки і фасадний камінь. Вибір форм, форм і кольорів в даному випадку практично необмежений і залежить тільки від фантазії інвестора облаштування.

Декоративна бруківка — це вироби, оснащені декоративними отворами. Вони ідеально підходять для парковок, алей і невеликих доріжок. Декоративна бруківка може бути будь-якого кольору і розміру. Зазвичай вони мають армування, яке захищає їх від негативного впливу стиснення. Декоративна бруківка добре працює в натуралістичних композиціях. Його отвори часто засипають землею, на якій росте декоративна трава. Завдяки цьому доріжка добре поєднується з іншими елементами аранжування та надає їй елегантний характер. Декоративна бруківка також можуть ефектно імітувати невеликі природні камені.

Фактурна бруківка — це вироби з пористою структурою, на яку вкладені дрібні уламки гравію або природних каменів. Фактурна бруківка вишукано виглядають у поєднанні з природними елементами садової архітектури. Їх безперечною перевагою є стійкість до стирання, вологи та несприятливих погодних умов. Також варто пам’ятати, що миті дошки мають найкращі протиковзкі параметри. Ми можемо сміливо використовувати їх як на терасах, так і на комунікаційних шляхах. Цікавим є також поєднання фактурної бруківки з гладкими виробами такого ж формату. Їх вміле розташування надає поверхні дуже оригінальний характер.

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: