Безглузда послуга. Чому Зеленському не варто зливати компромат на Джуліані в Time

Безглузда послуга. Чому Зеленському не варто зливати компромат на Джуліані в Time

9 лютого Сенат США 56-ма голосами з 100 підтримав конституційність процедури імпічменту щодо екс-президента Дональда Трампа. В цей же день журнал Time скинув на голову Трампа і його адвоката Руді Джуліані бомбу українського походження, дбайливо зібрану і передану виданню 3 лютого главою української філії американського Інституту сингулярності, колишнім радником президента України Володимира Зеленського — Ігорем Новіковим.

Бомба — це стенограма 40-хвилинної телефонної розмови Джуліані з Новіковим і главою Офісу президента України Андрієм Єрмаком, яка відбулася 22 липня 2019 р.

Як пише автор публікації Саймон Шустер, посилаючись на стенограму, адвокат Трампа, часом опускаючись до завуальованих погроз, тиснув на керівництво України, домагаючись від Банкової допомоги в переслідуванні головного на той час конкурента Трампа — Джо Байдена, який в результаті все ж став 46-м президентом США.

А через три дні після цієї розмови вже Трамп подзвонив Зеленському, щоб «просити про послугу».

Так-так, це та сама телефонна розмова, котра поклала початок першій процедурі імпічменту Трампа.

Але до розслідування в Конгресі пройшли ще місяці тиску на Київ з боку адміністрації 45-го президента. Причому щоб зробити Зеленського більш поступливими, Трамп розпорядився заморозити надання Україні пакету допомоги на суму в $400 млн.

Саймон Шустер пише, що Зеленський і його оточення, «дізнавшись про це рішення», вже було приготувалися оголосити про запуск розслідувань щодо Байденів (Джо і Хантера), яких домагалися президент США і його адвокат, але врятувала їх скарга інформатора Олександра Віндмана, подана в зв’язку зі спробою адміністрації тиснути на керівництво іноземної держави.

Що було далі, добре відомо: початок розслідування 24 вересня, а 31 грудня Палата представників проголосувала за резолюцію про офіційний старт процедури імпічменту.

Але ще до її початку була «ревізія» справ щодо компанії Burisma, де працював Хантер Байден, про яку оголосив «на 100% «людина Зеленського» — тодішній генпрокурор Руслан Рябошапка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  АТОвець закликав не голосувати за людину Деркача - Миколу Ногу на виборах мера Шостки

Від імпічменту Трамп вберігся не в останню чергу завдяки допомозі генпрокурора Вільяма Барра.

Віндман позбувся посади радника, а метушня навколо «кейса Байдена» не вщухала. Особливо після того, як Джуліані зробив вояж в Україну в пошуках компромату на Байдена.

З цього починається історія «плівок Деркача» — скомпільовані аудіозаписи переговорів Байдена і Порошенко.

У травні Печерський суд Києва зобов’язав Офіс генпрокурора порушити справу про «неправомірне втручання» Байдена в діяльність Віктора Шокіна, колишнього генпрокурора за президентства Петра Порошенка.

Згодом, як відомо, все зійшло нанівець. І, що важливо, президент Зеленський і його оточення весь цей час твердили, що в справи США втручатися не будуть. Дії ж українських правоохоронців і судів свідчать якраз про зворотнє.

Ось вам угода

Скинувши медіабомбу на сторінки Time, Новиков і Єрмак в коментарях виданню розповідають про те, наскільки жахливою була та телефонна розмова з Джуліані. За словами Новикова, повісивши трубку, він відразу зрозумів, в якій серйозній ситуації вони опинилися. А Єрмак підкреслює, що наслідки розслідувань щодо Байденів «могли бути катастрофічними». І Київ, мовляв, всіляко уникав втручання у внутрішню політику Сполучених Штатів.

Зеленський ж 4 лютого сказав журналістам Time, що все в минулому, і його в першу чергу турбує «майбутнє наших відносин зі Сполученими Штатами».

Але, мабуть, це майбутнє Банкова вирішила створювати, наступаючи на ті ж граблі. Просто тепер вона намагається грати для нового переможця американських виборів — Джо Байдена.

Щоб переконати його в своїй готовності до співпраці, Офіс президента, зокрема Андрій Єрмак, після введення Сполученими Штатами санкцій щодо Деркача та Дубинського в зв’язку з втручанням у вибори США в Twitter запевнив американців в тому, що Банкова «зробить все, що в її силах, щоб залучити «їх до відповідальності «.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Андрей "анал" Портнов. Методы OSINT помогли идентифицировать Портнова

В той же день, 13 січня, прес-служба ОПУ видала коротке повідомлення, в якому зазначається серед іншого: «Конкретні кроки будуть оприлюднені найближчим часом». Що це за кроки, вже ясно: єдиним (злегка) постраждалим став Олександр Дубинський, якого виключили з фракції, в той час як Банкова через американське видання вирішила «притопити» Трампа через Джуліані.

У зв’язку з чим виникає досить просте запитання: хіба хтось у Вашингтоні просив ОПУ не оприлюднювати навіть, а хоча б передавати стенограму бесіди у справі, закритій рік тому?

Вкидання щодо Джуліані, якого той же Новиков готовий як свідок допомогти позбавити адвокатської ліцензії, ніяк не вплине на другу процедуру імпічменту. У Сенаті банально немає голосів, щоб оголосити його Трампу. На боці демократів сьогодні лише 6 з 17 республіканців, чия підтримка потрібна для цього.

Республіканська партія в цілому твердо має намір відстояти Трампа заради збереження власної цілісності і електоральної бази. Тому її представники зацікавлені в тому, щоб публічна прочуханка пройшла швидко і з мінімальними приниженнями.

Ініціаторами її є демократи, однак їх головний пріоритет — приступити до реалізації порядку денного нової адміністрації і почати долати розкол в американському суспільстві.

І тут на горизонті з’являється колишній радник українського президента (Що за гучний хлопок? Це звук безлічі фейспалмів у Вашингтоні) зі своїм, як він вважає, вельми доречною і потрібною пропозицією допомоги із здійсненням помсти Трампу. З огляду на те, що Конгресу важливіше завершити цю главу, то більше схоже, що помсти шукає сам Зеленський. До слова, тут ніяк не оминути увагою питання про подвійні стандарти: якщо він всіляко ратував за розслідування щодо записів розмов Порошенко з Байденом, чи буде він настільки ж завзято домагатися розслідування обставин публікації приватної розмови в своєму власному Офісі?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Гральний бізнес, відмивання грошей та ОРДЛО. Сімейний бізнес Євгена Шевцова і Олени Дегрик

По-друге, очевидно, що Банкова хоче вислужитися перед Білим домом і запевнити його в своїй вічній дружбі.

Але робить це грубо, орієнтуючись, як і колись, не на чітке розуміння міжнародної політики і основ взаємовідносин між Україною та США, а на прагнення викликати хайп.

Чи не час тоді вже створити посаду радника президента по хайпу і Міністерство хайпа, замінивши їм занадто консервативний для подібної політики МЗС? А всіх дипломатів-професіоналів — розігнати під сурдинку економії ресурсів, щоб не заважали «творити історію».

Проблема в тому, що ніякої вигоди цей випад на адресу колишнього президента США ні держава Україна, ні керівництво держави Україна в цілому, ні особисто Володимир Зеленський не отримають.

Навпаки, він ризикує посилити розкол в Сполучених Штатах і налаштувати проти себе обидві партії, які отримали можливість переконатися в тому, що політика Зеленського — відверте флюгерство, і що український президент готовий послужливо «працювати» проти будь-якої американської партії. Хоча краще було б просто постояти в сторонці, якщо вже немає дійсно серйозних і значних пропозицій для американської сторони.

Є такий відомий вислів, приписуваний і The Washington Post, і американському конгресмену Біллі Броку, і акторові Уїллу Роджерсу: «Якщо ви раптово опинилися в ямі, перше, що треба зробити, — це перестати копати».

Так ось. Тут все навіть цікавіше, адже по суті виходить, що Джо Байден спустив драбину в цю яму, де сидять товариші з Банкової, підморгуючи йому, і з ентузіазмом схопилися за пилку.

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: