Байден розглядає можливість дати Україні дозвіл бити американською зброєю по території РФ

Байден розглядає можливість дати Україні дозвіл бити американською зброєю по території РФ

Президент США Джо Байден розглядає можливість дозволити Україні використовувати американську зброю малої дальності для ударів по території Росії. Це питання стало актуальним після нових наступальних дій російських військ, які атакують з території Росії, зокрема з Бєлгородської області. Наразі адміністрація Байдена проводить внутрішні дебати щодо зміни політики, яка забороняє Україні використовувати американські ракети для ударів по російських цілях​.

Держсекретар США Ентоні Блінкен активно лобіює цю зміну політики після свого недавнього візиту до Києва. Він аргументує це тим, що обмеження на використання американської зброї всередині Росії дозволяє російським військам накопичувати сили поблизу українського кордону без страху атаки. Також підвищений тиск на Білий дім чинять деякі члени Конгресу, які вважають, що Україна повинна мати можливість захищатися так, як вона вважає за потрібне​.

Ця зміна політики також розглядається в контексті необхідності протидії постачанню Китаєм технологій Росії, що зміцнюють її військову спроможність. Проте, ця пропозиція ще знаходиться на ранній стадії обговорення і не отримала остаточного схвалення від президента Байдена​.

The Washington Post

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Ексзаступник голови СБУ Нескоромний розповів про деталі зриву операції "Вагнер"

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: