Автокомпресор: різновиди та правила вибору
На дорозі без автокомпресора — як без рук. За законом підлості, колесо зазвичай спускає в невідповідний момент, коли потрібно поспішати, а жодного шиномонтажу немає в межах видимості. За допомогою насоса можна уникнути проблем із встановленням запаски та швидко відновити тиск у шинах, не докладаючи жодних зусиль. Стане в пригоді пристрій також для надування матраців, дитячих іграшок, рятувальних кіл та інших гумових виробів. Про те, як вибрати автомобільний компресор і не помилитися з покупкою, розповідаємо в цій статті.
Різновиди автомобільних насосів
Виділяють три основні варіанти автомобільних компресорів за типом конструкції: поршневі, мембранні та роторні.
- Поршневий компресор вибирають за високу потужність, рідкісні поломки та великий вибір на сучасному ринку. Він популярний і універсальний, підійде власникам як легковиків, так і вантажних автомобілів.
- Мембранний компресор відрізняється підвищеною зносостійкістю та невисокою вартістю. До мінусів належать обмеженість у використанні (гумова мембрана може тріснути на морозі). Рівень потужності в таких моделях зазвичай невисокий. Мембранний насос підійде легковим машинам з радіусом колес до 14-15 дюймів.
- Роторний компресор — професійний прилад високої продуктивності (видає до 300 літрів за хвилину), який зазвичай використовується на СТО та шиномонтажах, а також водіями вантажних фур.
Правила вибору
Перед покупкою автомобільного компресора слід звернути увагу на такі нюанси:
- Рівень продуктивності. Що цей показник більше, то швидше накачається колесо. Для легкових авто достатньо моделей на 20–50 л/хв, а власникам вантажівок із великим радіусом шин краще вибрати насос на 50–80 л/хв.
- Максимальний тиск. Легковим автомобілям рекомендовано компресори з можливістю видавати мінімум 5 атмосфер (а краще — до десяти, залежно від діаметра шин). Для вантажних коліс краще взяти модель на 10+ АТМ.
- Тип живлення. Зазвичай віддають перевагу моделям, які живляться від прикурювача або акумулятора за допомогою спеціальних затискачів. Можна переплатити та взяти прилад із вбудованою батареєю — на випадок, якщо машина повністю затихне.
- Наявність та тип манометра. Прилад допомагає контролювати рівень тиску в шинах, щоб не перестаратися в процесі накачування. Зручніше та точніше в експлуатації цифрові манометри, зате аналогові моделі дешевші та рідше виходять з ладу.
- Додаткові функції. Тут все залежить від виробника та використовуваних ним технологій. Серед корисних фішок можна виділити функцію автостоп, яка блокує роботу насоса при досягненні заданого тиску. Вам однозначно стане в пригоді вбудований ліхтарик, а захист від перевантажень і вологості допоможе надовго зберегти компресор у робочому стані.
Тепер ви знаєте, якими бувають автомобільні компресори та на що звернути увагу, щоб не розчаруватися у виборі. Бажаємо вдалих покупок!