Арматура: як вибрати й купити в Києві по розумній ціні

Арматура: як вибрати й купити в Києві по розумній ціні

Арматура — це один з видів металопрокату, це сталеві прути різного діаметру і форми. Такі вироби широко застосовуються в будівельній галузі та є невіддільною частиною багатьох конструкцій. Арматура використовується для виготовлення огорож, сіток, грат, скоб, сходів, та інших сталевих елементів. Крім того вона виконує важливу функцію зварного каркаса в різних виробах із залізобетону. Призначенням цього каркаса є надійне з’єднання й армування таких конструкцій, а також розподіл навантаження на них. Бетонні панелі, блоки, фундаменти, колони, сходові прольоти, перекриття та навіть дорожні бордюри виробляють з обов’язковим застосуванням арматури. Широта сфер використання робить її справді незамінним різновидом металопрокату.

Найбільш популярні арматурні елементи в монолітному будівництві. Каркаси сучасних багатоповерхових будівель було б неможливо зробити досить надійними без застосування даних виробів. Одним з переваг, характерних для арматурних прутів, є можливість створювати з них конструкції різної форми шляхом зварювання. Важливим є і те, що цей вид металопрокату стійкий до корозії. Інші фізичні якості арматури визначаються хімічним складом і методом отримання стали, яка виступає матеріалом для неї. Від цих якостей залежить можливість використання прутів в тій чи іншій будівельній сфері. Безумовним плюсом можна назвати й те, що ціна на арматуру є досить доступною завдяки хорошому розвитку і насиченості ринку металопрокату.

Види арматури в Україні

Існує кілька класифікацій даних сталевих виробів в Україні, що враховують технологію їх виготовлення, умови застосування, призначення, форму поверхні, орієнтацію в конструкціях і тип зміцнення. Короткий виклад даних класифікацій представлено нижче:

  • Залежно від технології виготовлення, арматура підрозділяється на — гарячекатану або стрижневу і холоднокатану або дротяну;
  • Залежно від призначення, арматура підрозділяється на — робочу, конструктивну, монтажну й анкерну;
  • Залежно від умов застосування, арматура підрозділяється на — напружену і не напружену;
  • Залежно від форми поверхні, арматура підрозділяється на — гладку і рифлену (прути з періодичним профілем);
  • Залежно від орієнтації в конструкціях, арматура підрозділяється на — поперечну і подовжню;
  • Залежно від типу зміцнення, арматура підрозділяється на — термічно оброблену (загартуванням або відпусткою) і оброблену холодним методом (за допомогою волочіння і витяжки).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Огляд приміщення, або як замаскувати «маски- шоу»

Будівельна арматура проводиться з конструкційної вуглецевої сталі різних марок зі звичайним або поліпшеною якістю. Що стосується форми поверхні прутів, то рифлені вироби виготовляють з таким поперечним перерізом з метою збільшення сили їх зчеплення з бетоном. Для того щоб правильно вибрати арматуру, варто звернути увагу на її документацію і, особливо — на сертифікат якості, в яких будуть вказані характеристики, яким вона повинна відповідати. Сучасні норми передбачають поділ таких виробів на 10 класів — А1000, А800К, А800, А600К, А600, А500С, А400С, А300С, А240С. У цих кодуваннях число після букви «А» є показником фізичного або умовної межі текучості в Н / мм2, індекс «С» — означає здатність до зварювання, а індекс «К» — вказує на стійкість до корозії при роботі під напругою. У свою чергу, термічно оброблені сталеві прути маркуються як — Ат 400, Ат 500, Ат 600, Ат 800, Ат 1000 і Ат 1200.

У простіших комерційних позначеннях арматури основним є її номінальний діаметр. На ринку металопрокату можна купити сталеві прути арматури в Україні, з перетином від 5,5 і до 40 мм. Таким чином, вироби з діаметром 10 мм, зазвичай позначають просто як «арматура 10», те ж саме стосується і всіх інших діаметрів. Від перетину будівельної арматури також залежить вид упакування її партій. Вироби, які мають діаметр до 10 мм зазвичай поставляються в мотках або бухтах. У свою чергу, вироби з більшими діаметрами нарізаються і пакуються разом як окремі прути. Купити арматуру в Києві можна з довжиною, що становить від 6 до 12 метрів. При цьому важливо, щоб кривина кожного прута була більше ніж 0,6% від всієї його довжини, яка в складі партії може бути мірної, немірної або кратної мірної.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Барбул Павел Алексеевич - история афериста и коррупционера из одесской мафии

Де купити арматуру в Києві

Купити арматуру в Києві можна, зробивши замовлення на неї в інтернет-магазині металопрокату  «Стілар». В каталозі представленого металопрокату присутні різні види даних виробів з різними діаметрами. Ціни на будівельну арматуру можуть залежати не тільки від її розмірів, але і від обсягу закупівлі.

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: