Антибіотики під час застуди та грипу

Антибіотики під час застуди та грипу

У схеми лікування грипу фахівці включають препарати з противірусною дією, додаючи в разі розвитку ускладнень антибіотики. Чи можна одразу боротися і з причиною хвороби, і з причиною можливих ускладнень, не чекаючи їхнього розвитку, щоб одужання не затягнулося?

Самолікування антибіотиками

Шкідлива звичка починати лікування застудних захворювань з антибіотиків міцно прижилася в нашому суспільстві. Цьому посприяв образ антибактеріальних препаратів як потужних ліків, які «точно допоможуть».

Багатьом із нас бракує часу, щоб звернутися до лікаря. Проте займатися самолікуванням і застосовувати ліки за принципом «минулого разу допомогло і цього разу спрацює» або «варта уваги людина порадила, їй можна довіряти» докорінно не вірно.

Антибіотики в разі вірусних інфекцій

Лікарі щоразу наголошують, не варто купувати антибіотики без рецепта лікаря, їх безконтрольне застосування може бути небезпечним з багатьох причин:

  • Антибіотики потрапляють у кров і поширюються організмом. Тому під час лікування хворого горла постраждають корисні мікроорганізми, які живуть у кишківнику і забезпечують нормальне травлення.
  • Антибіотики можуть діяти на одну групу бактерій і не чинити належного впливу на інші групи бактерій.
  • Антибіотики широкого спектра мають великий список протипоказань. Підібрати потрібний препарат може тільки лікар.
  • Антибіотики мають низку побічних дій: від незначного свербежу і почервоніння шкіри до порушення роботи печінки, нирок, серця та інших органів.

Порушення чіткої схеми приймання антибіотиків

Таке лікування під час ГРВІ може виявитися небезпечнішим для організму, ніж тимчасові побічні ефекти. Ці препарати вимагають розрахунку добової дози і певної тривалості застосування, яка залежить від збудника і локалізації інфекції.

У разі перевищення дози антибіотик чинить токсичну дію. Занадто мала доза або дострокове припинення курсу лікування призведе до появи стійких (резистентних) мікроорганізмів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Мотоблок может стать вашей следующей лучшей инвестицией

Антибіотики і віруси

Антибіотики не діють на віруси, тому що у вірусів немає точки прикладання, через яку вони працюють. Ця група препаратів може бути показана в разі, коли до вірусного захворювання приєднується вторинна бактеріальна інфекція.

Лікування застуди без антибіотиків

Відомо, що віруси і бактерії виробили здатність ухилятися від захисних бар’єрів організму. А деякі з них здатні пригнічувати і навіть заражати імунні клітини, що знижує опірність людини до інфекції.

Віруси, що викликають гострі захворювання дихальних шляхів, порушують цілісність слизової оболонки, що відкриває шлях для проникнення бактерій. Якщо імунітет вчасно не розпізнає збудника інфекції та не зреагує на його проникнення, мікроорганізми встигнуть швидко розмножуватися, що може призвести до тяжчого перебігу хвороби та затягування термінів одужання.

Оскільки грип протікає зазвичай важко і частіше спричиняє ускладнення, слід пам’ятати, що обов’язково необхідна діагностика. Це допоможе відрізнити грип від інших хвороб і правильно підібрати препарати.

Джерело: vilne-dyhannia.lviv.ua

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: