8 порад, який клей для плитки вибрати: види, виробники

8 порад, який клей для плитки вибрати: види, виробники

Зміст статті:

  • №1. Від чого залежить вибір клею?
  • №2. Основні види плиткового клею
  • №3. Матеріал та особливості плитки
  • №4. Клей та умови експлуатації
  • №5. Вибір клею для монтажу плитки у ванній
  • №6. Клей та тип основи
  • №7. Як розрахувати витрати клею?
  • №8. Виробники клею для плитки

Нещодавно для монтажу керамічної плитки використовували піщано-цементну суміш, а найпросунутіші майстри додавали в неї клей. Це далеко не ідеальний склад, тому не дивно, що плитка з часом починала відставати від поверхні. Сьогодні, на щастя, з’явилося безліч спеціальних клеїв, які забезпечують високий ступінь адгезії, причому існують склади для різних типів плитки, різних основ та умов експлуатації тому купити клей для плитки тепер можна такий, що підійде для будь якої плитки, поверхні та умов.

Якщо ви хочете придбати клей для плитки ми рекомендуэмо звернутись в компанію «СМ ЦИТАДЕЛЬ» яка проводить гуртовий та дрібногуртовий продаж будівельних та оздоблювальних матеріалів, комплектацію будівельних об`єктів та роздрібні продажі через власну торгову мережу «ЦИТАДЕЛЬ БУД ДЕКОР».  Переваги компанії це:

  • широкий асортимент якісних матеріалів;
  • постійне оновлення представленого ряду продукції;
  • експертні технічні консультації.

А тепер спробуємо розібратися, як не розгубитися в цій різноманітності і який клей для плитки вибрати, враховуючи багато факторів.

№1. ВІД ЧОГО ЗАЛЕЖИТЬ ВИБІР КЛЕЮ?

Майстри знають, що абсолютно універсального клею для плитки не існує, хоча у продажу є щось подібне. У складних умовах експлуатації (наприклад, ванна) універсальні склади краще не використовувати.

Вибір клею будується на таких трьох основних факторах:

  • розміри, матеріал та особливості плитки, що використовується;
  • тип поверхні;
  • умови експлуатації. Є клеї, призначені для використання в приміщенні і зовні, в умовах підвищеної вологості, постійного перепаду температур і т.д.

Сучасні клейові склади здебільшого грунтуються на тій же цементно-піщаній суміші, тільки до неї додають пластифікатори та інші хімічні добавки, які й забезпечують високу адгезію.

Зазвичай клей випускається у вигляді сухої суміші , яку необхідно розбавити певною кількістю води, але є вже готові пастоподібні склади, або мастики . Пастоподібний клей виробляють на основі продуктів нафтопереробки, латексу та деяких добавок. Він коштує дорожче, у транспортуванні не дуже зручний, але незамінний, коли необхідно монтувати важку велику плитку або керамограніт, а також коли потрібно наклеїти плитку на фанеру або гіпсокартон.

№2. ОСНОВНІ ВИДИ ПЛИТКОВОГО КЛЕЮ

Залежно від складу плитковий клей буває таких типів:

  • на цементній основі;
  • епоксидний;
  • дисперсійний.

Клей на цементній основі – це класика жанру. Сухі суміші готують на основі цементу та піску , додають у них полімерні та латексні добавки, отримуючи різні за властивостями склади. Головна перевага таких клеїв – низька ціна. Вартість монтажу 1 м 2плитки клеєм на цементній основі в 20 разів нижче, ніж при використанні епоксидного клею, і в 10 разів нижче дисперсійного. Завдяки численним можливим добавкам можна приготувати склад, що максимально підходить під будь-які умови експлуатації. Це означає, що можна говорити про певну універсальність. За рівнем асортименту такі склади перебувають у лідерах. Більше того, знайти клей на цементній основі нескладно в будь-якому магазині будь-якого населеного пункту, його відносно просто наносити, а про те, як поводитися з цементним клеєм, знає будь-який майстер, чого не можна сказати про інші склади.

Епоксидний клей готується з кількох компонентів. Це епоксидно-поліуретанові смоли, органічні добавки та інертні наповнювачі, до яких додають каталізатор на органічній основі. У результаті виходить склад із унікальними властивостями . Він забезпечує надміцне з’єднання плитки з поверхнею, не боїться морозів, підвищеної вологості, перепадів температур, він не дає усадки та витримує найвищі навантаження. Мінус — ціна : монтаж квадратного метра плитки на такий клей обійдеться майже в стільки ж, скільки і сам кахель. Епоксидний клей використовують у місцях з максимальним навантаженням: метро, ​​аеропорти, цехи та інші приміщення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Пожежна сигналізація для безпеки вашого життя

Дисперсійний клей виробляють на основі синтетичних смол, з органічними добавками та інертним наповнювачем. Склад обійдеться дешевше епоксидного, але все одно в рази дорожче звичайного цементного. Головна перевага — висока пластичність , тому дисперсійний клей незамінний, коли необхідно виконати монтаж плитки на основу, що рухається, наприклад, дерев’яні підлогу і стіни. Склад продають готовим до використання, він швидко схоплюється і висихає.

Так як звичайна квартира не має таких навантажень, як аеропорт або метро, ​​то питань, який плитковий клей вибрати, виникати не повинно — майже завжди достатньо буде звичайного клею на цементній основі.

Окремо варто відзначити такий склад, як рідкі цвяхи . Матеріал виробляють на основі полімерів та синтетичного каучуку. У плані експлуатаційних якостей найкраще себе показали рідкі цвяхи на неопреновійоснові. Склад не боїться вологи, але має неприємний запах, а через підвищений вміст токсичних речовин у житлових приміщеннях використовуватися не може. Більш безпечні склади на водній основі не мають достатньої вологостійкості, щоб використовуватися для монтажу кахлю у ванній. Зазвичай такий клей застосовують лише під час реставрації плиткового покриття.

№3. МАТЕРІАЛ ТА ОСОБЛИВОСТІ ПЛИТКИ

Йти купувати клей краще тоді, коли вже куплено плитку або точно відомо, якого формату вона буде. Чим більший її розмір, тим більше вимог висувається до складу, що клеїть. Щоб утримати більш важку плитку, клей повинен мати підвищені зв’язувальні властивості. Звертайте увагу на параметри адгезії , вказані на кожній упаковці клею та виражені у МПа. Так, наприклад, якщо йдеться про невелику плитку, яку монтуватимуть на стіну в сухому приміщенні, достатньо буде клею з адгезією 0,2-0,3 МПа. Якщо необхідно облицьовувати фасад важкою великою плиткою, то краще взяти клей з адгезією 1 МПа, причому він має бути морозо- та вологостійким.

Для укладання плитки для підлоги рекомендують брати клей з високими показниками еластичності. Про це говоритимуть еластани та пластифікатори у складі матеріалу.

Зазвичай для монтажу всіх видів керамічної плитки , керамограніту та штучного каменю використовують сірий клей . Коли йдеться про скляну мозаїку, краще взяти склад білого кольору . Мова тут не в адгезії (вона від кольору, всупереч існуючим міфам, не залежить) — справа в естетичності, яка буде набагато вищою при використанні білого клею.  

№4. КЛЕЙ ТА УМОВИ ЕКСПЛУАТАЦІЇ

Для зовнішніх і внутрішніх робіт будуть потрібні різні склади клею. Особливий клей буде необхідний і тоді, коли йдеться про експлуатацію за умов підвищеної вологості, частої зміни температур, морозів, високих механічних навантажень. Найпростіший дешевий клей на цементній основі призначається для використання в сухих приміщеннях без перепадів температур. Їм можна проводити монтаж плитки у вітальні, їдальні або передпокої.

Для зовнішніх робіт випускають спеціальні склади, які відрізняються морозо- та вологостійкістю. Такий клей не боїться морозу, сонця, дощу та інших негативних природних впливів. Його можна використовувати і всередині приміщень, щоправда, виправданим його застосування буде тоді, коли його виняткові властивості справді необхідні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Мотоблок может стать вашей следующей лучшей инвестицией

Для укладання плитки на підлогу з підігрівом краще використовувати еластичні склади. Такий клей витримує лінійні розширення стяжки і не тріскається, подовжуючи тим самим початковий зовнішній вигляд обробленої поверхні.

Клейові суміші для плитки ділять на такі групи:

  • перша група (С1) – це склади для зовнішніх і внутрішніх робіт, які забезпечують адгезію лише на рівні 0,5 МПа. Залежно від того, які речовини входять у клей, можливе використання у сухих та вологих умовах;
  • друга група (С2) – це покращені цементно-піщані суміші, до складу яких входять спеціальні речовини, що забезпечують їм певні характеристики. Адгезія таких клеїв не менше 1 МПа, еластичність підвищена, а залежно від складу допускається використання в місцях з дуже високою вологістю повітря, постійними перепадами температур, а також за наявності серйозних динамічних та статичних навантажень;
  • третя група – це клеї спеціального призначення, мають специфічні властивості. Це термостійкі склади, якими можна клеїти плитку для облицювання печей та камінів , білі клеї для монтажу мозаїчної, мармурової та напівпрозорої плитки, спеціальні клеї для використання у басейнах та інші склади.

№5. ВИБІР КЛЕЮ ДЛЯ МОНТАЖУ ПЛИТКИ У ВАННІЙ

Особливу увагу необхідно приділити вибору клею для плитки у ванній кімнаті. Це обов’язково має бути вологостійкий склад, причому він може мати фунгіцидні властивості , щоб запобігати розвитку грибка і цвілі. Якщо плитка монтуватиметься безпосередньо на гіпсокартон, то краще взяти пластичний склад. Поверхню перед монтажем необхідно обов’язково обробити ґрунтовкою, інакше вона може ввібрати клей, внаслідок чого міцність з’єднання буде ослаблена. Сильно поглинаючі місця краще обробити ґрунтовкою повторно. У ванній кімнаті для затирання краще використовувати водостійкі склади.

Часто у ванних кімнатах рекомендують використовувати швидковисихаючі склади , які вже через 3-5 годин схоплюються і дозволяють спокійно експлуатувати оброблену плиткою поверхню.

№6. КЛЕЙ ТА ТИП ОСНОВИ

Всі підстави, на які допускається монтаж керамічної плитки, можна умовно поділити на дві групи:

  • прості основи , до яких відносяться бетон, цегла, поверхні з блоків пористого бетону, піщано-цементні стяжки та інші стабільні, тверді, не схильні до деформацій поверхні;
  • складні основи легко деформуються. Це дерев’яні, пластикові та гіпсокартонні поверхні, а також метал, скло та шар старої плитки.

При виборі клею для плитки враховуйте такі рекомендації:

  • для простої стабільної основи можна брати звичайний клей на цементній основі, відмінно підходять склади з латексною добавкою;
  • на стару плитку , пофарбовану поверхню та гіпсокартон монтаж рекомендують виконувати за допомогою дисперсійного клею, але у випадку з гіпсокартоном часто застосовують звичайний цементний клей, але з добавками, що підвищують його еластичність;
  • якщо необхідно міцно закріпити плитку на металевій або пластиковій основі , то краще брати епоксидний клей.

№7. ЯК РОЗРАХУВАТИ ВИТРАТИ КЛЕЮ?

Приблизна витрата клею кожен виробник вказує на упаковці, а точна витрата залежатиме від багатьох факторів . Точнісінько розрахувати показник витрати клею в кілограмах сухої суміші на кожен квадратний метр поверхні може тільки досвідчений майстер.

На витрату клейової суміші впливають такі фактори:

  • розмір плитки. Чим менший кожен окремий елемент плитки, тим тонший шар клею необхідний її кріплення. Так, наприклад, для монтажу плитки форматом від 2*2 до 10*10 см середня витрата буде близько 3 кг/ м2 . Для плитки розміром від 10*15 до 20*20 см шар клею збільшується та витрата становить до 4 кг/м 2 . На плитку від 20*30 до 30*30 см необхідно наносити шар клею ще товщі, а витрата складатиме близько 5 кг/ м2 . Для монтажу плитки розміром понад 30*30 см знадобиться вже 6 кг сухої суміші на кожний квадратний метр поверхні;
  • склад плитки . Якщо водопоглинання плитки високе, то вона буде вбирати частину клею, і витрата його зростатиме. Наприклад, більшість видів звичайної настінної плитки мають водопоглинання лише на рівні 10%, а керамічного граніту цей показник лише 1%;
  • рівність основи. Чим більш рівна поверхня біля основи, тим меншою буде витрата клею. Якщо ви або майстри полінувалися провести ретельне вирівнювання стін або підлоги, то приготуйтеся переплатити за клей. Якщо нерівності занадто великі, то плитка може незабаром відклеїтися;
  • майстерність того, хто виконує роботи з укладання плитки, також може позначитися на витраті складу, що клеїть. Якщо клею йде занадто багато, варто засумніватись у професіоналізмі виконавця;
  • існує думка, що навіть інструмент, за допомогою якого наносять клей , впливає на витрату складу. Деякі кажуть, що V-подібний шпатель дозволить заощадити клей, тоді як U-подібний наносить склад менш економно;
  • до певної міри також впливають такі параметри, як вологість і температура повітря, вентильованість та інші.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  18 быстрых и безопасных лайфхаков по уборке своими руками

Багато виробників клеїв для плитки на своїх сайтах мають спеціальні калькулятори, які допомагають розрахувати, скільки знадобиться конкретного складу для кладки певної плитки. Коли відома приблизна витрата та площа поверхні, яку необхідно облицьовувати, можна легко порахувати, скільки упаковок клею знадобиться.

№8. ВИРОБНИКИ КЛЕЮ ДЛЯ ПЛИТКИ

Монтаж керамічної плитки – справа відповідальна, і так не хочеться, щоб через поганий клей елементи дорогого кахлю пошкодилися, та й переробляти ремонт вже за рік-півтора мало хто забажає. Саме тому краще взяти клей від перевіреного виробника, щоби не переживати зайвий раз.

Серед найбільших виробників клею для плитки можна порадити продукцію таких компаній:

  • Ceresit – найпопулярніший клей на ринку. Асортимент виробника величезний і включає стандартні клеї для внутрішніх та зовнішніх робіт (СМ 9 та СМ 11), еластичні клеї (СМ 14 Extra, СМ 16, СМ 17) та спеціальні клеї для керамограніту та плитки великого формату, мозаїки та фасадної плитки. Усі склади абсолютно безпечні, якість перевірена численними покупцями;
  • Knauf випускає цілу серію клеїв, які можуть використовуватись для монтажу плитки та штучного каменю на будь-які поверхні. Є склади, стійкі до води та низьких температур, клеї для зовнішніх та внутрішніх робіт. Адгезія у разі на висоті;
  • Mapei – італійська компанія, що пропонує пастоподібні клеї та сухі суміші, які покривають практично всі можливі умови експлуатації та типи поверхні;
  • Litokol – ще один італійський виробник, який випускає клеї на цементній основі, дисперсійні та реактивні склади. Перераховувати всі клеї компанії можна довго – потрібний склад знайдеться для будь-яких умов;
  • Sopro – німецька компанія, яка пропонує білі та сірі клеї, еластичні та звичайні склади, швидкосхоплюючі та епоксидні клеї;
  • Kilto випускає клеї в основному в пастоподібній формі. Склади мають високий ступінь адгезії, але їх не рекомендується використовувати у приміщеннях із високим рівнем вологості;

Без хорошого клею складно виконати якісну кладку плитки, але навіть він не врятує, якщо за роботу береться некваліфікована людина, тож якщо у власних силах впевненості немає, то краще покликати на допомогу професіонала.

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: