Газова галузь в усі часи була цікавою як бізнесу, так і владі, боротьба за грошові потоки ніколи не припинялась. У 2019 році, який став напруженим, посилилось протистояння колишніх і діючих ТОП Менеджерів РГК та сірих кардиналів цього сектору, адже на кону — контроль над двома десятками Газорозподільних компаній країни — облгазами.

Олександр Притика

До 2017 РГК контролював досвідчений Олександр Притика, який в свій час у інтерв’ю відомому виданню сказав, що облгази не цікаві, збиткові і їх можна продати лише за 1 гривню, після цих слів та конфлікту у Харкові, пов’язаного з кадровою політикою, на його місце був призначений Олег Ніканоров.

Але часи змінюються. У грудні того року Національна Комісія — НКРЕКП затвердила новий збільшений тариф для газорозподільних компаній, а це означає що підприємства галузі отримають значний додатковий фінансовий ресурс, за який розвернулась справжня боротьба! Почався період зливу компроматів.

Іван Мирний

Як повідомив Інтернет-виданню «Відкрита Україна» співрозмовник близький до цієї теми, основними опонентами за місце під сонцем стали Притика О.Я. та тіньовий куратор Економічної безпеки РГК Мирний Іван, Народний депутат 8 скликання до серпня 2019, Голова підкомітету з питань антикорупційної політики Комітету Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції. Серед давніх дружніх зв’язків, слід відмітити стосунки, що склалися за часів роботи в УБОЗ Чернівецької області з працівником прокуратури міста Чернівці, земляком — Анатолієм Матіосом, колишнім Головним військовим прокурором України, а нині керівником детективного агентства — інструментом збору компроматів.

Мирний лобіював призначення на ключові посади афілійованих та близьких до себе осіб, зокрема Ніканорова О.Б. та Назарчука В.С. колишнього заступника начальника ГУБОЗ МВС України, який на даний час очолює Департамент безпеки РГК і контролює усіх Директорів з безпеки в облгазах. Це дало змогу взяти під повний контроль фінанси підприємств, закупівлі товарів і послуг, зріджений газ, що мав би реалізовуватись населенню. Але як відомо із державного реєстру судових рішень, газ до населення не надходив, а був проданий через мережу підконтрольних організаторам схеми АЗС. Учасники схеми заробили десятки, а можливо і сотні мільйонів гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Большие «разборки» с профсоюзной мафией: устоит ли босс Владимир Саенко

Валерій Назарчук

Загострення відносин відбулось восени того року, коли працівники безпеки РГК звинуватили близького до Ніконорова О.Б. начальника Департаменту матеріального забезпечення РГК Ковалівнича А.А. у зловживаннях під час закупівель, формуванні технічної політики під «свої контори». Як наслідок Ковалівнич А.А. був усунений з посади. Можемо лише здогадуватись які суми не поділили групи впливу.

Олег Ніканоров

Але досвідчений Притика О.Я. спостерігає і не збирається стояти осторонь, обізнані люди стверджують, він вже готує «Папки» з інформацією щоб дискредитувати опонентів в очах акціонерів і нової державної влади. Його Фонд «Агенція інвестиційного менеджменту» код ЄДРПОУ 33192037, значно схуд за останні роки, і саме зараз час наповнити його свіжими грошовими потоками із облгазів.

PS. За інформацією співрозмовника «Відкритої України», пан Ковалівнич А.А. фактично не був усунений від схем закупівель, а лише змушений був перенести центр прийняття правильних рішень до АТ Львівгаз, на базі якого запрацював міжнародний логістичний центр – МЛЦ, мета якого проведення централізованих закупівель підприємствами групи, Куратором МЛЦ стала довірена особа останнього Китриш Тарас Михайлович.

Гулянка на днюхе Фирташа

Фирташ шумно отгулял свою днюху в Вене в компании рыгов и нардепов Коломойского (ВИДЕО)

На праздник к Фирташу не приехал ни один патриот Украины / Схеми

2 мая в ресторане Il Melograno в центре столицы Австрии было шумно. В заведение пожаловали украинские политики, которые прибыли на день рождения к подозреваемому в ряде преступлений Дмитрию Фирташу.

В целом, ни один из патриотов на гулянке у арестованного олигарха не был замечен.

Журналисты «Схем» запечатлели возле ресторана Сергея Левочкина, Юрия Бойко, Ивана Мирного и Михаила Папиева, которые являются депутатами от партий «Оппоблок» и «Оппозиционная платформа «За жизнь».

Кроме того, примчались к одному из олигархов, над которым Дамокловым мечом висит возможность экстрадиции США, и депутаты от, де-факто, контролируемой Игорем Коломойский группы «Воля народа», а также Игорь и Григорий Суркисы.

Отпраздновать днюху Фирташ решил неподалеку от места где он живет, буквально в 20 минутах езды от него.

А развлекала гостей известная ватница и бывшая регионалка Таисия Повалий.

«Многочисленная охрана подстерегала не только на входе в ресторан, но и на подступах к улице, где проходило празднование. Бодигарды пытались помешать съемке журналистов, чтобы скрыть гостей от камер», — рассказали журналисты «Схем».

Напомним, по запросу минюста США Фирташа задержали 12 марта 2014 года. По тому же делу проходят несколько бизнесменов из Шри-Ланки, Индии и Венгрии, а также индийский депутат.

В год задержания судьи отпустили Фирташа под залог в 125 миллионов евро, а деньги внесли приближенные к Путину российские террористы Аркадий и Борис Ротенберги. Позднее адвокаты обвиняемого затягивали процесс выдачи его в Штаты, но в феврале 2019-го суд разрешил его выдачу Штатам.

Факти