Ямковий ремонт доріг. Традиційні та нові методи

Ямковий ремонт доріг. Традиційні та нові методи

Щорічно ямковий ремонт доріг — це обов’язковий захід, завдяки якому дороги різних категорій та призначень перебувають в належному стані. На сьогодні на ряду з традиційними методами використовують нові технології, залежно від багатьох факторів.

Для такого відновлення дорожнього покриття використовується спеціальна техніка та мобільні асфальтозмішувальні установки високої надійності та якості. Адже від технологічного стану та новизни обладнання залежить якість дорожньої суміші, а отже і ремонту.

Чому руйнується асфальт

Асфальтове покриття може витримувати звичайні та критичні навантаження, а також лишатися стабільним за критичних погодних умов та температур. Втім, з часом дорожнє покриття будь-якої якості втрачає свій робочий стан. В такому випадку може знадобитися капітальний або ямковий ремонт доріг.

Основні чинники, які впливають на руйнування асфальту, — це:

  • початкова якість дорожнього покриття;
  • якість проведених раніше ремонтних робіт;
  • наявність перевантаження дороги (проїзд фур там, де це заборонено, невідповідність нормам завантаження вантажних автомобілів);
  • стрибки температур, особливо влітку та взимку.

Серед цих факторів є такі, на які можна впливати, але є і ті, які не залежать ані від техніки, ані від спеціалістів. Саме тому поточний ремонт дорожнього покриття виконується регулярно.

Як треба робити ямковий ремонт доріг

Для ямкового ремонту доріг, зазвичай, використовують дві технології виробництва асфальту: холодну та гарячу. При цьому холодний асфальт можна використовувати за більш несприятливих погодних умов. Цк дозволяє робити екстрені ремонти там, де це дуже необхідно. Проте, така суміш витримує менші навантаження. Саме тому її використовують для доріг третьої та четвертої категорії.

Гарячий асфальт — це технологія, за якої виготовлена суміш має більш стійкі характеристики. Тому таке дорожнє покриття використовується для доріг з критичними навантаженнями, автомагістралей міжнародного значення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Безвідсотковий кредит: як отримати?

Ямковий ремонт з використанням будь-якої технології відбувається за певним алгоритмом:

  • спочатку вибоїні за допомогою фрези надається правильна геометрична форма;
  • потім вибоїну змащують шаром бітуму;
  • далі за допомогою спеціальної техніки на підготовлене місце вкладають асфальт.

Сучасне обладнання для ямкового ремонту

Для ямкового ремонту доріг різного призначення, зазвичай, використовується схожу обладнання:

  • регенератор асфальту — обладнання, яке переробляє старий асфальт та додає його до нової дорожньої суміші;
  • мінігудронатор — використовується для розпилення дорожньої суміші;
  • мобільні асфальтозмішувальні установки застосовуються для масштабного ремонту.

Підтримувати дороги різного призначення в належному стані можна, завдяки виконанню експлуатаційних характеристик цих магістралей. Окрім цього поточний ремонт таких доріг має виконуватися із застосуванням якісної техніки та компонентів.

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: