Як вибрати профнастил?

Як вибрати профнастил?

Номенклатура профільованого листа дуже широка, тому не завжди зрозуміло, який профнастил краще саме у вашому випадку. Зробити вибір складно, оскільки профнастил відрізняється не тільки за призначенням, але і може мати різні технічні характеристики, покриття, якість, колір і, природно, ціну. Два з десятків можливих типів профнастилу: з покриттям із пурала та текстуруванням під дерево Саме тому, яким буває профнастил і як його правильно вибрати для того чи іншого завдання, присвячена ця стаття. В свою чергу для придбання якісного профнатилу ми рекомендуємо звернутися до виробника ТОВ «Алмет«.

Зміст статті

  • Який буває профнастил за призначенням?
  • Як підібрати профнастил за товщиною металу?
  • Види захисного покриття профнастилу
  • Критерії вибору якісного профнастилу

Який профнастил буває за призначенням і на що слід звернути увагу при виборі?

Профільований лист застосовується у будівництві для величезної кількості робіт: від незнімної опалубки до облицювання стін та виготовлення покрівлі. Тому, в першу чергу, його поділяють у сфері застосування на такі типи:

  • стіновий (маркується літерою С);
  • несе (маркується літерою Н);
  • універсальний (маркується літерами НС).

Перелічені групи — те, які бувають види профнастилу як за призначенням, а й, власне, за характеристиками, оскільки вони залежить від того, де конкретно передбачається використовувати матеріал. Так, профлист, що несе, може витримувати набагато більші навантаження, ніж стіновий, завдяки більшій висоті хвилі товщині металу, а також наявності додаткових ребер жорсткості.

Варто відзначити,

Немає спеціального покрівельного профнастилу або паркану. Це все — маркетингові назви, які зазвичай позначають один із перерахованих типів з якоюсь особливістю. Наприклад, з капілярною канавкою для уловлювання та відведення вологи.

Поділ профільованого листа за призначенням є досить умовним. Який металопрофіль найкраще в кожному конкретному випадку залежить від того, де планується його застосувати. Зокрема, стіновий профіль можна використовувати для влаштування покрівельних покриттів, а несучий — для будівництва високих парканів в районах з великими вітровими навантаженнями. Тому при виборі профільованого аркуша потрібно дивитися на його технічні характеристики, а чи не тип. Візьмемо як приклад середню смугу Росії, території без сильних вітрів і рясні снігопади. В цих умовах при ухилі даху більше 30°С як покрівельне покриття підійде профнастил С-21, хоча спочатку цей матеріал не був розрахований для такого застосування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Джерела безперебійного живлення (ДБЖ): вибір та придбання в магазині Венкон

Як підібрати профнастил за товщиною металу?

Профільований лист виготовляють із металу, товщиною від 0,4 до 1,2 мм. Чим товщі метал вихідної заготівлі, тим вище здатність профнастилу, що несе. Від товщини металу залежить термін служби профільованого листа. Але при цьому зі збільшенням товщини металу збільшується і вага профнастилу, чим нівелюється одні з головних його переваг — зручність монтажу і низьке навантаження на кроквяну систему. Збільшується також вартість профліста, причому дуже суттєво. Тому рішення про те, який вибрати профнастил по товщині, зазвичай приймається на заміну низькопрофільованого матеріалу з товстої сталі профільованим листом з більшою висотою хвилі. Це вигідно як з погляду ціни, так і виходячи з навантаження на кроквяну систему.

Види захисного покриття профнастилу

Захисне покриття профільованого аркуша істотно впливає термін його служби. Оскільки довговічність — один з найважливіших критеріїв будь-якого будівельного матеріалу, потрібно знати які види покриттів може мати профнастил, як вибрати відповідне для вашого завдання і в яких випадках можна заощадити. Найдорожче, але, в той же час, і недовговічне покриття — це цинк. Профнастил із захисним шаром із цього матеріалу використовується для будівництва тимчасових огорож, опалубки, а також для деяких господарських будівель. Приватними забудовниками такий профільований лист практично не використовується, оскільки його термін служби лише 15-25 років, і він швидко втрачає зовнішній вигляд. Приклад профільованого листа з тисненим покриттям 200 мкм та терміном служби 40-50 років Більш надійне покриття з алюцинку, до його складу входить, крім цинку, 55% алюмінію та 1,6% кремнію. Профнастил з таким покриттям служить набагато довше, ніж з простим цинковим, і найчастіше використовується для виготовлення збірних гаражів. Набагато рідше він застосовується для зведення ангарів та складів. Знову ж таки, приватними забудовниками такий матеріал практично не використовується. Найдорожче, але й довговічне — це полімерне покриття. Саме такий матеріал в основному використовується в сучасному будівництві, оскільки його термін служби становить 25-50 років, і він може бути практично будь-якого кольору. Як захисний шар можуть використовуватися різні полімери. Якщо вас цікавить питання про те, як правильно вибрати профнастил з полімерним покриттям, слід орієнтуватися на ціну та умови експлуатації матеріалу. Справа в тому, що перелічені полімери відрізняються за хімічним складом і, як наслідок, стійкістю до різних зовнішніх впливів. У Росії найчастіше використовується профільований лист із захисним покриттям з наступних матеріалів:

  1. Поліестер.
    Профнастил з таким покриттям — найдешевший. Він не боїться високих температур, має термін служби від 25 років, але нестійкий до механічних впливів. Тому при транспортуванні та монтажі необхідно дотримуватися підвищеної акуратності, так як шар поліестеру дуже тонкий і легко дряпається.
  2. Пурал.
    Цей матеріал дуже зносостійкий і його термін служби досягає 40 років. Крім того, він стійкий до ультрафіолету, має стійкість до хімічних та механічних впливів, а також перепаду температур. Оскільки він досить дорогий, пурал зазвичай використовується в агресивних середовищах: на морському узбережжі, в промислових зонах, на територіях з підвищеною сонячною активністю або вологістю.
  3. Пластизол.
    Дуже зносостійке покриття, яке наноситься товстим шаром і добре витримує агресивні середовища. Вигоряє на сонці, а також не переносить нагрівання до високих температур. Тому його не рекомендується використовувати у спекотних регіонах. Колірна гама зазвичай світла, можливе текстурування. Застосовується в регіонах півночі та центральної смуги у зонах з агресивними кліматичними чи техногенними умовами.
  4. ПВДФ.
    Профнастил з таким покриттям практично не вигоряє, стійкий до хімічних та механічних впливів, має великий термін служби. Проте коштує дуже дорого, тож використовується рідко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як вибрати краще онлайн казино в Україні

Таким чином, якщо узагальнити, то при будівництві в умовах відсутності високих температур та агресивних середовищ цілком підійде звичайний поліестер. Але якщо ви будуєтеся, наприклад, на березі моря, то маєте уважніше поставитися до питання, який профнастил вибрати для того, щоб він прослужив якомога довше.

Критерії вибору якісного профнастилу

Вище зазначено, як вибрати металопрофіль, виходячи з важливих аспектів: марки, товщини, покриття. Однак, є ще й питання банальної якості виготовлення матеріалу. Щоб захистити себе від підробок, некондиційних виробів і просто недобросовісних виробників, потрібно дотримуватися кількох простих правил. Перш за все, уважно оглядайте матеріал перед покупкою. Він повинен відповідати наступним критеріям:

  • Поверхня якісного профлиста повинна бути рівною і не мати вм’ятин та будь-яких інших зовнішніх дефектів.
  • Краї листа повинні бути рівними, без задирок.
  • Забарвлення має бути рівномірним, без напливів і сколів.
  • При згинанні листа полімерний шар не повинен ламатися або тріскатися, а профнастил легко приймати колишню форму при розгинанні.

Якщо ви купуєте велику партію, листи можна оглядати вибірково, але дуже ретельно і, як мінімум, кілька випадкових з однієї упаковки. Обов’язково звертайте увагу на те, чи є гарантія на профнастил від виробника, і на який термін вона дається. Якщо завод-виробник заявляє від терміну служби профільованого листа 25 років і більше, але дає гарантію на рік або не дає її зовсім — це є серйозною нагодою відмовитися від покупки.

Завжди перевіряйте сертифікати відповідності , які обов’язково йдуть із кожною партією профнастилу. Звичайно, їхня наявність не гарантує, що перед вами — матеріал відмінної якості, оскільки в Росії все продається та купується. Але так ви зможете захиститися від зовсім неякісних матеріалів, у яких цих сертифікатів немає. І останнє — враховуйте репутацію продавця . Якщо ви купуєте матеріал на ринку в маленькому магазині, то ймовірність купити неякісну річ незрівнянно вища, ніж у разі придбання профільованого листа у великому будівельному гіпермаркеті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Как узнать информацию о человеке?

Хоча в останньому така можливість теж далеко не нульова. Найнадійніше працювати з тими продавцями, яких вам рекомендували ваші родичі чи друзі після успішного особистого досвіду.

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: