Site icon From-UA: Новости Украины

Як підібрати слуховий апарат для людей похилого віку

В першу чергу, щоб зрозуміти як підібрати слуховий апарат саме пенсіонеру, необхідно врахувати чи торкнулись людини вікові особливості. Старшим людям нерідко складно опановувати щось нове, через вікові зміни може страждати пам’ять, також іноді виникають порушення моторики та рухової активності. Якщо, на щастя, подібні проблеми зі здоров’ям майбутнього користувача не стосуються, і його турбують тільки порушення слуху, вибір робиться за тими ж критеріями, що й для будь-якого дорослого.

Сучасні слухові апарати представлені широким модельним рядом – так, за посиланням https://sluh.com.ua можна ознайомитися з функціоналом пристроїв і придбати відповідний екземпляр. Щодо рекомендацій у виборі, пацієнту спочатку слід пройти діагностику у лікаря. Для постановки правильного діагнозу застосовуються різні методи, в тому числі й апаратні − аудіометрія, реєстрація отоакустичної емісії й т.п. Лікар вкаже найважливіші характеристики, а потім, з урахуванням порад спеціаліста, вже можна шукати найкомфортніший у користуванні слуховий апарат.

Ключові критерії: коли консультація з лікарем обов’язкова

Самостійно з точністю визначити ступінь втрати слуху тим, хто не має відповідної освіти, як і самій людині, яка страждає від зниження чутливості до звуків, неможливо. А цей фактор є вкрай важливим при виборі приладу. Тому наступні моменти у підборі пристрою повинен визначати спеціаліст медичного закладу:

У деяких випадках лікар може перенести огляд і призначення апарата – це період реабілітації після інсульту, загострення проблем зі слухом (слід зачекати, поки хвороба вилікується до більш стабільного стану).

Питання зручності: забезпечення максимального комфорту при використанні

Слухові апарати для людей похилого віку не мають спричиняти незручностей у застосуванні. У більшості випадків рекомендують завушні моделі з відповідним функціоналом, якими просто користуватись і легко доглядати. Кишенькові варіанти підходять особам зі слабким зором, порушеннями моторики. Внутрішньовушні й внутрішньоканальні непомітні у носінні та достатньо функціональні, однак потребують більш старанного догляду і створення зліпка для виготовлення вкладиша. Щодо програм, краще зупинитись на моделі з автоматизацією, оскільки ручне налаштування може складати труднощі для користувача-пенсіонера.

Exit mobile version